fbpx

Dantų implantacija

Dantų implantai — tai  toks protezavimas, kai atkuriamos dantų šaknys (dirbtinės šaknys). Dantų implantai yra įvairiausių rūšių, tačiau šiuo metu plačiausiai pasaulyje ir Lietuvoje   naudojami sraigtiniai dantų implantai. Klaipėdoje visos odontologijos klinikos implantavimui naudoja būtent sraigtinio tipo implantus. Sraigtinis danties implantas – tai tarsi mažas titano varžtelis, pakeičiantis trūkstamo danties šaknį, ant kurio vėliau yra dedami dantų protezai. Implantas yra įsriegiamas į žandikaulį. Per 3-6 mėn. nuo įsriegimo, jis suauga su žandikaulio kaulu ir yra naudojamas kaip atrama danties vainikėlio atkūrimui. Implantais galima pakeisti vieną ar daugiau trūkstamų dantų. Prie implantų taip pat gali būti tvirtinama plokštelė arba tiltinis protezas.

Sekite mus socialiniuose tinkluose:

5 priežastys, kodėl reikalingi dantų implantai?

Praradus dantį būtina jį atkurti ne tik dėl to, kad ir vėl būtų patogu kramtyti. Yra keletas priežasčių, apie kurias net nesusimąstoma.

 1. Diskomforto jausmas yra vienas iš pirmųjų potyrių netekus danties. Psichologinis diskomfortas verčia žmogų jausti kompleksą kalbant, šypsantis. Atsiranda nepasitikėjimas savimi, nepasitenkinimas savo išvaizda.
 2. Dantys neegzistuoja po vieną, jie sudaro visumą ir kiekvienas dantis burnos ertmėje atlieka tam tikrą funkciją. Netekus danties, kenčia gretutiniai dantys, kuriems tenka didesnis krūvis. Be to, jie ilgainiui išsikraipo, pakrypsta net jų šaknys. Pasislinkę dantys deformuoja sąkandį, o dėl to gali atsirasti skausmai.
 3. Su laiku toje vietoje, kur nebėra danties, ima tirpti žandikaulis ir dėl to atsiranda veido deformacija. Pasikeičia veido kontūrai, o žmogus atrodo žymiai senesnis.
 4. Dantys dalyvauja ir garsų tarime. Netekus danties pasikeičia kalbėjimas, žmogus ima švepluoti.
 5. Dantys yra ir mūsų virškinimo sistemos dalis. Jei mes gerai nesukramtome maisto, apsunkiname virškinimo procesą. Netinkamai sukramtytas maistas, nurytas dideliais kąsniais skatina puvimo ir rūgimo procesus žarnyne ir tai gali sukelti virškinimo trakto ligas.

Kaip atliekama dantų implantacija?

Beveik kasdien į mūsų kliniką ateina pacientų, kurie su nerimu į mus kreipiasi pagalbos, klausdami, ar dantų implantavimas Klaipėdoje brangus, kas pigiau, ar galima išsaugoti dantį, ar bus būtinai reikalinga dantų implantacija Klaipėdoje, pajūryje, žmonės pripratę aktyviau leisti laisvalaikį, dažniau susiburti su šeima ar draugais. Paklausite, o kuo čia dėti dantys? Štai viena mūsų paciento, gyvenančio Klaipėdoje, istorija.

Pacientas turėjo vieną tiltelį, statytą prieš šešerius metus,  ir bėdų jam nebuvo, kol… Vieną dieną jis pajuto, kad kramtant skauda. Kentėti buvo galima, todėl į mus nesikreipė. Buvo gegužės mėnuo, barbekiu sezono pradžia, smagūs pasisėdėjimai lauke su šeima, piknikai pajūryje su draugais. Klaipėda lepino maloniu oru, bet džiaugsmo, anot paciento, buvo mažai, nes kramtant kietą maistą ėmė ne juokais skaudėti dantis. Teko atsisakyti mėgstamų šeimos išvykų ir pasisėdėjimų.

Vizito metu pacientas užsiminė, kad nerimavo, ką mes jam pasakysime, kokia bus kaina už gydymą. Dantų implantavimas tada jam buvo „per daug baisus reikalas“. Padarius nuotrauką paaiškėjo, kad pagrindinis krūvis tekęs dantims, ant kurių laikėsi tiltelis, tiesiog silpnėjo. Ir tai yra pagrindinis tiltelių minusas. Pasirodo, kad vieno iš dantų dar ir šaknys pasvirę, nes ilgus metus nebuvo dviejų gretimų dantų.

Kartu su pacientu aptarėme, ką šioje situacijoje geriausia daryti. Susiderinome gydymo planą. Kaip vyko dantų implantavimas? Visų pirma, atlikome burnos higienos procedūrą ir pašalinome susikaupusias dantų apnašas, kad vėliau nekiltų infekcija. Vėliau į žandikaulio kaulą įsriegėme implantą. Skausmo pacientas nejuto, nes atlikome vietinį nuskausminimą. Po savaitės jam išėmėme siūlus. Beje, burnos ertmėje gijimo procesai vyksta daug sparčiau nei kitose organizmo vietose. Šiame gydymo etape  pacientui nekilo jokių šalutinių poveikių, jis laikėsi mūsų rekomendacijų. Tiesa, tą pačią dieną po atliktos procedūros šiek tiek maudė dantenas, tačiau pagelbėjo viena tabletė nuo skausmo. Kito vizito metu atidengėme implanto viršūnėlę ir uždėjome gijimo galvutę. Vėliau mes nuėmėme dantų atspaudus skaitmeniniu skeneriu. Tiesą sakant, tai pacientui įdomi procedūra, nes burnos ertmės vaizdas tiesiogiai matomas ekrane, o mes dar ir pakomentuojame šį vaizdą. Jokių nemalonių procedūrų nuimant antspaudus… Dabar beliko sulaukti, kol pagal tikslius duomenis, gautus iš skenuotos informacijos, bus pagaminti dantų protezai ir juos užmauti ant implantų. Praėjus daugiau kaip 4 mėnesiams, matome, kad implantai prigijo. Juokaujam, kad šį rudenį orai Klaipėdoje lepina ir pacientas dar spės pasimėgauti barbekiu vakarais.

Kas yra individualus gydymo planas?

Kad implantavimo ar protezavimo procedūros vyktų be streso, iš anksto būtų aišku, kaip pasiruošti gydymo eigai, kas laukia eigos metu, kokį gydymą reikia taikyti, konsultacijos metu kartu su pacientu yra sudaromas profesionalus ir detalus individualaus gydymo planas. Tuomet pacientas tiksliai žino, kiek kartų jam reikės ateiti į vizitus, kiek laiko truks patys vizitai, kokios procedūros bus atliekamos paeiliui, kokia bus dantų implantavimo kaina. Taip pat atsižvelgiant į galimybes, norimą rezultatą, į gydymo planą įtraukiamos ir protezų ar implantų rūšys, kurias pasirenka pacientas kartu su gydytoju.

Individualus gydymo planas sudaromas tik tuomet, kai gydytojas įvertina dantų būklę, ar galima implantuoti. Dantų implantavimas galimas, kai dantys yra sutaisyti, kai ant jų nėra susikaupusių kietųjų apnašų (akmenų). 

Kokių gali prireikti kitų procedūrų prieš dantų implantavimą?

Dėl šiuolaikinių technologijų, patvarių ir mūsų organizmui saugių medžiagų bei implantologų kvalifikacijos dantų implantavimo sėkmingumas beveik 100 proc. Nors dantų implantavimas yra nesudėtingas procesas, tačiau kai kada jis gali būti komplikuotas. Jei po danties netekimo kuo anksčiau nusprendžiama implantuoti dantį, tuo ši procedūra paprastesnė. Atidėjus dantų implantavimą „geresniems laikams“, ieškant laikino sprendimo, „pigesnio varianto“, ateityje implantavimo kaina gali išaugti būtent dėl žandikaulio kaulo tirpimo, jo aukščio sumažėjimo. Yra atvejų, kai dantų implantuoti negalima, nes prieš tai reikia žandikaulio kaulo priauginimo ar sinusų pakėlimo operacijos.

 1. Žandikaulio kaulo priauginimas. Jei pacientas seniai neteko danties ar nešiojo tiltelį, yra tikimybė, kad tose vietose, kur nėra danties, ėmė tirpti kaulas ir jo tiesiog neužtenka implantui įsriegti. Žandikaulio kaulo priauginimas – tai tokia procedūra, kurios metu iš kitų žandikaulio vietų paimtais natūraliais kaulo audiniais arba dirbtiniais kaulo pakaitalais yra padidinamas kaulo plotas, kad jo užtektų įsriegti mažam varžteliui – implantui. Kai pridėti audiniai priauga, yra įdedamas implantas. Žandikaulio kaulo priauginimas yra idealus sprendimas, nes jis atkuria veido formą, jei dėl nykstančio žandikaulio jau buvo žymūs veido bruožų pasikeitimai. Dėl šios procedūros pailgėja dantų implantavimo
 2. Sinuso pakėlimas – tai operacija, kurios metu padidinamas žandikaulio aukštis, į sinuso dugną tarp sinuso gleivinės ir kaulo sienelės pridedant kaulo pakaitalą. Kokiais atvejais prireikia šios operacijos? Kai ima tirpti viršutinis žandikaulis, mažėja jo keteros aukštis. Sinuso pakėlimas aktualus tiems, kas seniai neteko viršutinio krūminio danties. Jei šioje vietoje žandikaulis pažemėjęs apie 5 mm, gali prireikti pakelti sinusų dugną priauginant kaulą ir apgaubiant jį specialia apsaugine membrana. Po šios operacijos turi praeiti pusę metų, kol sugis ir vėl taps gyvybingas kaulas. Tik tuomet galima dantų implantacija.

Kas geriau implantai ar tiltiniai protezai?

Dažniausiai atsiliepimai sako, kad  implantuoti dantys niekuo nesiskiria nuo natūralių dantų tiek savo išvaizda, tiek funkcionalumu, todėl verta rinktis būtent implantus. Kodėl? Protezuojant dantis (darant tiltinius protezus) neretai paaukojami  sveiki dantys. Juos paprasčiausiai tenka nušlifuoti, nes reikia  fiksuoti tiltelį. Kas yra susidūręs su šia procedūra, tikriausiai pritars, kad toks dantų šlifavimas nėra  malonus procesas, ypač  jei  šlifuojama daug dantų.  Nušlifuotas dantis dažnai  pasidaro jautrus, gali pradėti skaudėti, tenka jį gydyti.  Naudojant dantų implantus to išvengiama.

Netekus dantų, burnoje  vyksta  pokyčiai. Netekto danties vietoje, kaip jau ir minėta, nyksta kaulas, atrofuojasi dantenos, pasislenka, išsikraipo gretimi dantys, keičiasi  sukandimas. Netekus daug dantų, dėl žandikaulio kaulo  nykimo  stebimi pokyčiai veide. Dėl žandikaulio kaulo atrofijos keičiasi veido profilis, žmogus atrodo senesnis. Neigiamų pokyčių žandikaulyje nesustabdo  išimami ar neišimami protezai, o dantų implantai leidžia sustabdyti  kaulo nykimą.

Jei seniai netekote daug dantų, didelė tikimybė, jog jūsų žandikaulis jau atrofavosi, todėl nesilaiko išimami protezai, nuolat jaučiamas diskomfortas, sunku kramtyti, dažnai reikalinga atlikinėti protezo pataisas. Šituo atveju implantai yra vienintelė efektyvi priemonė išimamų protezų fiksacijai arba galimybė visiškai atsisakyti išimamų protezų ir protezuoti dantis neišimamais protezais. Neišimami dantų protezai, dantų implantai, suteikia visai kitą gyvenimo kokybę. Sėkmingai prigijęs ir tinkamai prižiūrimas dantų implantas nesukelia jokio nepatogumo kramtant maistą, kalbant. Jis leis jums pamiršti anksčiau buvusias problemas ir daug metų jums tarnaus lyg nuosavas dantis.

Kokia yra dantų implantų priežiūra?

Jūsų dantys išliks sveiki ir gražūs ilgą laiką, jei tinkamai juos prižiūrėsite. Šita taisyklė visiškai galioja ir dantų implantams. Dantis valykite du kartus per dieną. Valymo dažnis – du kartus per dieną, reguliariai: ryte prieš ar po pusryčių ir vakare prieš einant miegoti. Jei sergama periodonto ar dantenų ligomis, aktyviuoju kariesu, dantis patariama valyti tris kartus ir dažniau. Ne visada dažnas valymas yra kokybiškas. Geriau du kartus kruopščiai išvalyti, o pavalgius išskalauti burną.

Dantų šepetėlį keiskite, kai pasirodo pirmieji nusidėvėjimo požymiai (dažniausiai išsikraipę šepetėlio šereliai). Jei dantų šepetėlis nusidėvi labai greitai, galbūt per stipriai jį spaudžiate. Taip pat dantų šepetėlį keiskite po infekcinių viršutinių kvėpavimo takų ligų (gripo, peršalimo, gerklės ar burnos ertmės infekcijų).

Naudokite dantų pastą, kuri jums labiausiai tinka. Jei turite jautrius dantis, naudokite jautrumą mažinančias pastas. Jei kraujuoja dantenos, naudokite antibakterines uždegimą mažinančias pastas. Jei rūkote ir ant dantų yra gausu tamsaus apnašo, naudokite balinamąsias pastas. Tačiau prisiminkite jog didžiausią reikšmę turi ne dantų pastą o kruopštus visų dantų paviršių išvalymas.

Išvalius dantis, valomas liežuvis. Daug bakterijų ir apnašų susidaro ant liežuvio, kurio paviršiaus plotą ir apnašų kaupimąsi labai didina speneliai. Išvalius liežuvį, lėčiau susidaro apnašos ant dantų, gerėja burnos kvapas, nes sieros junginius gaminančios bakterijos kaupiasi daugiausia ant liežuvio. Valoma šepetėliu, braukiama po keletą kartų nuo šaknies galiuko link iš kairės ir dešinės pusės, arba specialiu valikliu.

Vieną kartą dienoje išvalykite tarpus tarp dantų tarpdančio siūlu arba tarpdančių šepetėliu. Išvalius dantis rekomenduojama paskalauti higieniniu burnos skalavimo skysčiu.

Asmeninė individuali burnos higiena yra labai svarbi ilgalaikiam dantų implantų funkcionavimui. Tinkamai prižiūrimi dantų implantai tarnaus Jums daug metų. Tačiau ne mažiau svarbu yra periodiškai atlikti profesionalias dantų higienos procedūras. Minkštą dantų apnašą maisto likučius galima  išvalyti atliekant kasdieninę burnos higieną, tačiau kietą dantų apnašą (dantų akmenis) gali pašalinti tik atliekant profesionalią dantų higieną pas odontologą.

Kokia yra dantų implantacijos kaina?

Dantų implantavimo kaina priklauso nuo jau minėtų faktorių. Kuo anksčiau nusprendžiama implantuoti dantį, tuo mažesnės išlaidos. Kainos gali išaugti kelis kartus, jei praėjus daug laiko po danties netekimo jau ėmė tirpti žandikaulis arba reikalingos kitos procedūros.

Dantų implantavimo kainą sudaro:

 • Pasiruošimas implantacijai. Burnos higienos procedūra, kurios metu pašalinamos apnašos.
 • Nesveikų dantų odontologinis gydymas.
 • Dantų implanto rūšis.
 • Jei reikia, papildomos žandikaulio priauginimo, sinuso pakėlimo operacijos.

Dantų implantavimo kainos čia.

Kur galima atlikti dantų implantavimą Klaipėdoje?

Dantų implantavimas Klaipėdoje – „Evadenta“ klinika, Salomėjos Nėries gt. 20, Klaipėda, mob. 8 679 55505

Turite klausimų?

Užduokite klausimus specialistui

Pasidalinti paslauga

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI AKTUALU

Dantų implantacija

Dantų implantai — tai toks protezavimas, kai atkuriamos dantų šaknys (dirbtinės šaknys). Dantų implantai yra įvairiausių rūšių, tačiau šiuo metu plačiausiai pasaulyje ir Lietuvoje naudojami

estetinis plombavimas ir implantavimas Evadentoje

Dantų protezavimas

Yra daug būdų, kaip atkurti prarastą dantį. “Evadentos” klinikoje dantų protezavimas atliekamas taikant skaitmeninės odontologijos technologijas, kurios taupo paciento laiką ir padeda gydytojui tiksliai suplanuoti

Susisiekime!

Informacija apie Jūsų asmens duomenų tvarkymą yra skelbiama Privatumo politikoje.