fbpx

Netaisyklingas sąkandis ir jo sukelti neigiami pokyčiai

Evadenta gydytojų odontologų komanda

Klaidinga yra manyti, kad kiek iškrypę dantys tėra tik estetinė problema. Ilgai negydomas sąkandis gali turėti ir kur kas rimtesnių pasekmių: dėl nuolatinės apkrovos pažeidžiami žandikaulio sąnariai, dėl to pasidaro sunku kramtyti, juntamas maudimas, žandikaulio traškesiai ar netgi skausmas. Bėgant laikui diskomfortas tik didėja, stipriai nukenčia kramtymo funkcija, greičiau dyla ir susidėvi dantys. Sunkesniais atvejais – dėl netaisyklingo sąkandžio gali atsirasti sprando, kaklo, ypač, galvos skausmai, taip pat veido asimetrija, laikysenos sutrikimai. Taigi netaisyklingą sąkandį odontologai gali pastebėti vos žvilgtelėjęs į pacientą.

Sekite mus socialiniuose tinkluose:

Netaisyklingas sąkandis gali būti nulemtas genetiškai arba atsiradęs vaikystėje. Iki 40 proc. atvejų susiformavę dėl prastos pieninių dantų priežiūros ir (pasak naujų studijų) vaikystės įpročio nusiraminimui ką nors čiulpti (pvz., nykštį). Netaisyklingas kvėpavimas – per burną, vaikystėje, besiformuojant žandikauliams, taip pat turi didelės įtakos.

sakandis

Netaisyklingas sąkandis pakeičia žmogaus profilį, daro įtaką žmogaus simpatiškumui, veido mimikai ir įtaigumui. Pacientai į odontologus dažniausiai ir kreipiasi dėl to, kad „kreivi dantys“ nepatraukliai atrodo, nors iš tiesų netaisyklingas sąkandis paprastai signalizuoja apie patologinius pokyčius.

Dažnais atvejais netaisyklingas žandikaulių sąkandis lemia ir žmogaus kalbą, nes jam sunku aiškiai kalbėti, todėl nukenčia ir socialinis žmogaus gyvenimas. Blogas sąkandis neigiamai veikia ir žmogaus kvėpavimo funkciją: pacientas gali karkti, blogai išsimiegoti, jaustis pavargęs, o taip pat gali atsirasti miego apnėja – kvėpavimo sustojimas miego metu, kuris trunka ilgiau nei 10 sekundžių. Netaisyklinga žandikaulių padėtis kenkia ir žandikaulių sąnariams, jie greičiau susidėvi, gali pradėti traškėti, skaudėti ir, ilgainiui, žmogui tampa sunku plačiai išsižioti. Be to, reikia nepamiršti, kad netaisyklingas sąkandis turi įtakos ir veido bei kūno išvaizdai. Esant netaisyklingam sąkandžiui veido profilis gali atrodyti per daug įgaubtas arba išgaubtas, veido bruožai atrodo neproporcingi. Netaisyklingas sąkandis turi įtakos ir kūno padėčiai, laikysenai. Apatiniam žandikauliui labiau pakrypus į vidų, matomas kūno pakrypimas į priekį, o esant žandikaulio pasislinkimui į priekį – kūno padėtis taip pat kinta, žmogaus laikysena tampa labiau atlošta. Todėl esant sąkandžio patologijai gali prasidėti ir kūno skausmai, nes sąkandis ir kūno padėtis yra glaudžiai susiję.

Odontologai Klaipėdoje ir kituose miestuose yra visuomet pasiryžę padėti žmonėms, kurie susiduria su sąkandžio problemomis.

Parengė burnos higienistė Diana Stonkutė

Turite klausimų?

Užduokite klausimus specialistui

Pasidalinti naujiena

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI AKTUALU

Susisiekime!

Skambinkite telefonu
+370 679 55505 +370 646 75043
arba rašykite

Informacija apie Jūsų asmens duomenų tvarkymą yra skelbiama Privatumo politikoje.