fbpx

Dantų protezavimas

estetinis plombavimas ir implantavimas Evadentoje

Kada reikalingas dantų protezavimas?

„Vieno vizito metu pas savo bendrosios praktikos odontologą išgirdau, kad man bus reikalingas dantų protezavimas. Klaipėdoje iš tiesų gausu odontologijos klinikų, kuriose atliekama ši procedūra, tad susidūriau su rimtu iššūkiu, kokią kliniką rinktis, į ką kreiptis. Ėmiau svarstyti, žiūrėti, kokios dantų protezavimo kainos. Turbūt kaip ir kiti, atsidūrę panašioje situacijoje, pirma klausinėjau pažįstamų, žiūrėjau, kokie atsiliepimai apie vieną ar kitą kliniką, odontologą protezuotoją. Atvirai sakant, pavargau nuo visų nuomonių, kurios yra tokios skirtingos. Tad kas mane paskatino rinktis „Evadentos“ klinikoje dirbančius specialistus? Paslaugos kaina? Rekomendacijos? Man patogi klinikos vieta (Klaipėda)? Rinkausi todėl, kad nuėjęs į konsultaciją, aš išgirdau visus atsakymus ir likau maloniai nustebintas, nes implantologas Laimonas Ketvirtis man labai tiksliai ir suprantamai paaiškino, kodėl ir koks man reikalingas dantų protezavimas“.

Sekite mus socialiniuose tinkluose:

Panašiai atsiliepia ne vienas mūsų klinikos pacientas, nes čia jie gauna ne tik mūsų specialistų pagalbą. Mūsų tikslas nr tik bet kokia kaina grąžinti pacientui pasitikėjimą, komforto jausmą, išsklaidyti nerimą ar baimes dėl procedūrų. Norime, kad Klaipėda taptų besišypsančių žmonių miestu.

Kodėl dažniausiai prireikia dantų protezavimo? Viena iš pagrindinių priežasčių – įsisenėję ir dideli dantų pažeidimai dėl dantų erozijos, kuri atsiranda dėl rūgščių poveikio. Nereikia būti chemiku, kad suprastum, kas atsitinka, kai kalcis reaguoja su rūgštimi. Emalis yra kalcifikuotas danties sluoksnis. Seilėse esantis kalcis dalyvauja remineralizacijos procese, tačiau jei mes vartojame maistą, kuriame per daug rūgščių, šis procesas sutrinka. Intensyvėja dantų erozija. Ją gali įtakoti ir per mažas išskiriamų seilių kiekis, skrandžio refliuksas. Dėl erozijos ima skilti, trūkinėti dantys, atsiranda pažeidimai, dantys pageltonuoja, kampučiai nutrupa. Dantų protezavimas paprastai atliekamas, kai danties vainikas pažeistas ėduonies, dantys plombuoti didelėmis plombomis, esant dantų nusidėvėjimui, kai dantų eilėje trūksta vieno ar daugiau dantų. Tad jei norime turėti gražius, estetiškus dantis ir atkurti kramtymo funkcijas, mums dantų protezavimas tampa būtinybe.

Kokie yra protezų tipai?

Mūsų klinikoje atliekamas dantų protezavimas visų tipų protezais:

  • Mikroprotezavimas (įklotai, užklotai, laminatės);
  • Vieno danties protezavimas vainikėliu (metalo keramikos vainikėliu, bemetalės keramikos vainikėliu, cirkonio oksido keramikos vainikėliu);
  • Kai trūksta vieno ar kelių dantų, atliekamas dantų protezavimas ant implantų arba dantų defektas atstatomas tiltiniais protezais.
  • Esant dideliems dantų defektams protezuojama – išimamais protezais – plokštelėmis.

Tyrimais nustatyta, kad kas trečias Lietuvos gyventojas turi protezuotus dantis, vadinasi žino, su kokiomis problemos susiduriama, kai prireikia protezavimo, ir patyrė, kas yra dantų protezavimas Klaipėdoje šiuo metu gyventojų skaičius siekia apie 172 000 gyventojų, vadinasi daugiau nei 57 000 klaipėdiečių turi pažeistus dantis. Ši statistika mums rodo, kokia svarbi yra teisinga dantų priežiūra, burnos higiena ir dantų ligų profilaktika. Pažeistų dantų restauracijai ir yra skirtas dantų protezavimas. Kaina priklauso nuo individualios burnos ertmės būklės ir įvairiausių veiksnių, todėl visų pirma odontologas konsultacijos metu įvertina situaciją, atlieka reikiamus tyrimus ir tada aptaria gydymo planą. Yra ne viena alternatyva, kurią siūlo odontologas. Kokios gali būti dantų protezų rūšys, alternatyvos kurias galite rinktis?

Neišimami dantų protezai tai dantų protezai, kurie tvirtai fiksuojami burnoje ir jų išsiiminėti nereikia. Tai dantų vainikėliai, dantų tilteliai, dantų įklotai, užklotai, laminatės. Klinikoje „Evadenta“ siūlome protezavimą metalo keramikos, bemetalės keramikos, cirkonio oksido keramikos, protezais ir porceliano įklotais, užklotais.

Metalo keramikos protezo pagrindas pagaminamas iš metalo, kuris padengiamas keramikos sluoksniu, atitinkančiu Jūsų dantų spalvą. Jie atrodo gana estetiškai ir yra pakankamai tvirti. Tačiau šis būdas turi vieną trūkumą: vainikėlyje esantis metalas nepraleidžia šviesos, todėl danties protezas atrodo ne toks natūralus kaip bemetalės keramikos vainikėlis. Be to, aplink metalo keramikos vainikėlį ilgainiui gali atsirasti tamsus ruoželis ties dantenomis. Metalo keramikos protezais galima protezuoti pavienius dantis bei didelius dantų eilių defektus.

Bemetalės keramikos protezai gaminami tik iš keramikos nenaudojant metalo. Tokie protezai yra laidūs šviesai ir atrodo natūraliai ir estetiškia, todėl rekomenduojami priekinių dantų protezavimui. Bemetalės keramikos protezai tinkami tik pavieniams priekiniams dantų defektams atstatyti.

Cirkonio keramikos protezai – itin estetiški ir labai tvirti. Jų pagrindą sudaro cirkonio oksido karkasas. Jis lengvas ir tvirtas, natūralios danties spalvos, todėl uždėjus keramikos apdailą, atrodo labai natūraliai. Toks protezas tvirtumu lenkia bemetalės keramikos restauracijas, o vietoj tamsaus metalinio karkaso naudojamas cirkonio oksido tvirtas baltas karkasas. Tokiu būdu užtikrinama estetika ir tvirta vainikėlio konstrukcija. Ji naudojama tiek šoninių, tiek priekinių dantų, pavienių ir didelių dantų defektų atstatymui.

Dantų įklotai-užklotai – tai šiuolaikinis, danties audinį tausojantis protezavimo būdas. Kai danties vainiko defektas būna didelis, o plombavimas gali būti neefektyvus, siūlome trūkstamą danties dalį atstatyti įklotu arba užklotu. Spalva kiekvienu atveju parenkama individualiai. Be to, išvengiama danties šlifavimo ir protezavimo vainikėliu. Tai tikrai puikus sprendimas, leidžiantis pacientui sutaupyti lėšų ir laiko. Įklotai – užklotai užtikrina ilgaamžę ir estetišką restauraciją.

Protezavimas ant implantų. Dantų implantai funkcionuoja kaip dantų šaknys. Atlikus dantų implantaciją, po 3–6 mėnesių implantas prigyja ir pradedama protezavimo procesas. Ant implanto dedama protezinė atrama ir gaminamas dantų protezas.

Mūsų klinikoje protezuojama šiais protezais ant implantų:

  • Metalo keramikos vainikėliais ir tiltais
  • Bemetalės keramikos vainikėliais
  • Cirkonio oksido keramikos vainikėliais
  • Išimamais protezais (dantų plokštelėmis)

Dantų vainikėlis, kas tai?

Ant pažeisto ir nudilusio danties protezavimo metu yra tarsi užmaunamas gaubtas, tai ir yra dantų vainikėlis (karūnėlė). Dantų vainikėlis (karūnėlė)– tai dirbtinis danties dangalas, kurio spalva atitinka Jūsų natūralių dantų spalvą. Dantų vainikėliai (karūnėlės) visiškai apgaubia restauruojamą dantį iki pat dantenų krašto. Dantų vainikėlių kainos priklauso nuo to, kokios bus danties atkūrimui bus parenkamos ir pritaikomos medžiagos. Kai ir minėjome anksčiau, klinikoje „Evadenta“ siūlome metalo keramikos, bemetalės keramikos ir cirkonio oksido keramikos vainikėlius. Dantų karūnėlėmis atstatyti pažeisti dantys apsaugo nuo rimtų problemų ateityje, gražina estetinį vaizdą ir komfortą, bet prieš tai, kai bus pagamintas nuolatinis protezas, pacientams dedami laikini dantų vainikėliai. Kam jie reikalingi? Tam, kad apsaugotų paruoštą, t.y. nušlifuotą dantį ir dantenas nuo galimų pažeidimų, infekcijų ir kitokio aplinkos poveikio bei suteiktų ir komfortą, ir estetinį vaizdą. Nešiodami laikiną dantų vainikėlį pacientai pripranta ir nebejaučia jokio nepatogumo, kai yra įdedami nuolatiniai protezai.

Kas yra dantų protezavimas laminatėmis (venyrais)?

Jei esate nepatenkinti savo dantų spalva, paviršiumi, forma ar padėtimi ir norite estetiškos dantų išvaizdos, tuomet rekomenduojame protezavimą laminatėmis. Ši nauja technologija leidžia idealiai pritaikyti natūralų dantų atspalvį. Laminatės naudojamos, jei yra nuskilęs dantis. Tai ypač aktualu, kai problemų atsiranda su nuskilusiais priekiniais dantimis arba turite nežymiai kreivus dantis. Taip pat laminatės naudojamos norint sumažinti priekinį tarpdantį. Taigi, kas yra laminatės arba kitaip dar vadinami venyrai.

Laminatės – tai labai ploni vos 0,3-0,5 mm storio mikroprotezai, kurie pagaminami pagal jūsų dantų formą. Šie pagaminti protezai yra klijuojami ant dantų paviršiaus. Juos galima klijuoti net nešlifuojant nuosavo danties. Dantų protezavimas laminatėmis kaina svyruoja nuo 349, 00 iki 429, 00 Eur. Daugiau apie dantų protezavimą laminatėmis skaitykite https://evadenta.lt/kas-yra-laminates-venyrai/

Kokia yra dantų protezavimo kaina?

Kaip jau buvo minėta, dantų protezavimo kainos kiekvienu gydymo atveju gali skirtis. Pigiausi yra metalo vainikėliai (karūnėlės), keramikinių vainikėlių kaina brangesnė. Dantų karūnėlės kaina gali svyruoti nuo 219,00 iki 400,00 Eur. Tad kyla klausimas, ką pasirinkti? Rekomenduojame visada atsižvelgti į tai, koks dantis yra protezuojamas. Jei protezuoti prireikė priekinius dantis, siūlome rinktis keramikinius dantų vainikėlius, nes jie atrodo natūraliau. Tad kokia bus dantų karūnėlės kaina priklauso nuo jūsų pasirinkimo ir galimybių. Visas dantų protezavimo kainas rasite mūsų svetainės skiltyje Kainos.

Dantų protezavimo kaina — šioje nuorodoje

Dirbame tam, kad Klaipėda ir jos svečiai taptų besišypsančių žmonių miestu!

Dantų protezavimas Klaipėdoje – klinika „Evadenta“, Salomėjos Nėries gt. 20, Klaipėda, mob.8 679 55505

Turite klausimų?

Užduokite klausimus specialistui

Pasidalinti paslauga

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI AKTUALU

Burnos chirurgo konsultacija

Burnos chirurgas – tai odontologas, įgijęs papildomą kvalifikaciją atlikti dantų, dantenų, burnos ir žandikaulių chirurgines procedūras. Dantų šalinimas, implantavimas, chirurginis pažeistų dantenų ir žandikaulių atstatymas

Gydytojo odontologo terapeuto konsultacija

Gydytojo odontologo terapeuto konsultacija – tai pirminė paslauga, kurios tikslas – apžiūrėjus pacientą, diagnozuoti dantų ligas, apsaugoti dantį nuo karieso, kuo ilgiau išsaugoti dantis sveikus

Susisiekime!

Informacija apie Jūsų asmens duomenų tvarkymą yra skelbiama Privatumo politikoje.