fbpx

Profesionali burnos higiena

Ar profesionali burnos higiena Klaipėdoje populiari paslauga?

Svajojame, kad Klaipėda taptų besišypsančių žmonių miestu. Šypsena – yra geriausias vaistas nuo visų ligų. Deja, tik šypsena nuo ligų neapsaugos, tam reikalinga tinkama profilaktika. Burnos higiena ir yra viena jų.

Dažnai manoma, kad profesionali burnos higienos procedūra yra nebūtina, ji kosmetinė, tačiau taip nėra. Burnos higiena reikalinga, jei dažnai skundžiatės nemaloniu burnos kvapu, dantų paslankumu, jei kamuoja dantenų kraujavimas, jei ant dantų gausu sunkiai nuvalomų apnašų. Svarbu suprasti, kad net ir tinkamai palaikoma asmeninė burnos higiena ir dantų valymo įpročiai dar negarantuoja, kad burnos ertmėje neatsiras ligų, kurios turės įtakos ir bendrai sveikatos būklei bei kitų ligų atsiradimui. Nesveika burnos ertmė yra atvira infekcijoms, daro įtaką kitų organų, tokių kaip širdis, plaučiai, veiklai.

Sekite mus socialiniuose tinkluose:

Kodėl reikalinga profesionali burnos higiena?

Klaipėdoje dirba daugybė odontologų, bet jie visi pateiks vieną ir tą patį atsakymą į šį klausimą – tam, kad išvengtume periodonto, burnos gleivinės ligų ir ėduonies. Profesionali burnos higiena reikalinga ne vien estetikai, bet ir ligų prevencijai. Jei jums dažnai parausta ir kraujuoja dantenos, vadinasi verta atkreipti dėmesį, ar jūs tinkamai pasirūpinate savo dantų higiena. Minėti simptomai yra dantenų uždegimo požymiai. Namų sąlygomis net ir tinkamai valant dantis ne visada pavyksta išvengti apnašų, todėl šią procedūrą siūlome atlikti kas šešis mėnesius, t.y. 2 kartus per metus. Jei dantų apnašos kaupiasi greičiau, rūkote ar jums diagnozuota periodonto liga, tuomet burnos higieną reiktų atlikti dažniau, t.y. kas 3-4 mėnesius. Taip pat profesionalią burnos higieną rekomenduojama atlikti prieš pradedant numatytą odontologinį gydymą: protezavimąendodontinį, ortodontinį gydymą, plombavimądantų balinimąburnos chirurgijąimplantaciją ir kt.

Burnos higiena – kas atliekama šios procedūros metu?

Dantų higiena besirūpinantys pacientai klausia, ar ši procedūra skausminga, ar ji nekenkia dantų emaliui. Tai neskausminga ir saugi procedūra ir jautrius dantis turintiems žmonėms. Tiesa, priklausomai nuo būklės ir dantų jautrumo, taikomos dantų jautrumą mažinančios priemonės.  Šiuolaikiniai metodai, technologijos, profesionalūs specialistai šią procedūrą atlieka neskausmingai.

Profesionali burnos higiena – tai mechaninis bakterinių apnašų, konkrementų („akmenų“) ir toksinų pašalinimas nuo dantų paviršių. Šias procedūras atlieka odontologas arba burnos higienistas. Valant dantis namuose, dažnai daromos klaidos: ne iki galo išvalomi sunkiau prieinami krūminiai ir protiniai dantys, nevisiškai išvalomi tarpdančiai. Likusios apnašos ima kietėti ir taip ant dantų susidaro akmenys, o tuo pačiu ir tinkamos sąlygos vystytis kariesui, dantenų uždegimui, kurį sukelia bakterijos ir mikroorganizmai. Nepašalinus apnašų, uždegimas gali progresuoti naikindamas dantų audinius ir pažeisdamas dantų kišenes. Tada dantys tampa paslankūs, o ilgainiui jų galima tiesiog netekti. Tuomet kaina už gydymą išauga keliolika kartų palyginus su tuo, kiek kainuoja profesionalios burnos higienos procedūra. Profesionali burnos higiena – tai procedūra, kurios metu, visų pirma, ir pašalinamos kietosios dantų bei dėl dažančių maisto produktų vartojimo ar rūkymo susidariusios pigmentinės apnašos, išvalomi tarpdančiai, nupoliruojamas dantų paviršius. Ši procedūra neskausminga, atliekama ultragarsiniu skaleriu naudojant vieną moderniausių apnašų šalinimo būdų – Air Flow sistemą.

Kokiais metodais klinikoje atliekama burnos higiena?

Mūsų klinikoje profesionali burnos higiena atliekama šiais metodais:

  • Rankiniais instrumentais (kiuretėmis)
  • Ultragarsiniu skaleriu
  • „Air Flow“ aparatu
  • Poliravimas pasta

Rankiniai instrumentai (kiuretės) — tai specialūs aštrūs, ploni instrumentai, kuriais odontologas ar burnos higienistas nuvalo kietas dantų apnašas bei akmenis nuo danties paviršiaus.

Ultragarsinis skaleris — specialus aparatas, kurio skleidžiamais aukšto dažnio virpesiais efektyviai nuvalomi visų dantų paviršiai, pašalinamos minkštos ir kietos dantų apnašos taip pat išvalomos apnašos po dantenomis.

„Air–flow“ – vienas naujausių dantų apnašų šalinimo metodų. Tai puikus ir neskausmingas būdas nikotino, kavos ar arbatos apnašoms nuvalyti bei dantims pašviesinti. Stipri oro, vandens ir medicininės sodos miltelių srovė, nukreipta statmenai danties paviršiui, greitai ir be skausmo nuvalo susikaupusias apnašas. Šis metodas ypatingas ir tuo, kad danties paviršius veikiamas per atstumą, todėl nepažeidžiami kietieji danties audiniai bei dantenos. Po „Air–flow“ procedūros būsite maloniai nustebinti natūraliai šviesia šypsena, komforto ir švaros pojūčiu burnoje.

Dantų poliravimas pasta — tai procedūra, kuri užbaigia profesionaliąją burnos higieną. Prastas estetinis vaizdas ir atsiradusios minkštos apnašos — pagrindinės priežastys atlikti poliravimą. Tai visiškai neskausminga procedūra. Ji suteikia dantims estetinį vaizdą, malonų, slidžių dantų pojūtį burnoje, nulygina danties paviršių, taigi mažiau kaupiasi apnašos, palengvėja dantų valymas šepetėliu.

Kiek laiko trunka burnos higienos procedūra?

Tai nesudėtinga procedūra, tačiau ji priklauso nuo to, kokia yra dantų būklė, kiek yra susikaupusių apnašų, „akmenų“. Paprastai burnos higiena trunka nuo 30 iki 60 min., tačiau jei po specialisto apžiūros paaiškėja, kad burnos ertmėje yra daug įsisenėjusių kietųjų apnašų (paprastai tai būna, kai procedūra atliekama pirmąkart arba po labai ilgos pertraukos) arba yra žymus dantenų uždegimas, tuomet gali prireikti ir kelių vizitų.

Ko negalima daryti po burnos higienos procedūros?

Po profesionalios burnos higienos procedūros jūs mėgausitės komforto ir švaros pojūčiu burnoje. Mechaninių apnašų valymo priemonių ne visada pakanka, kartu reikalingos ir veiksmingos cheminės apnašų mažinimo priemonės. Tai dantų pastos, skalavimo skysčiai, tarpdančių siūlai. Šiose priemonėse esančios cheminės medžiagos turi sudaryti stabilią terpę, išsiskirti palaipsniui. Jos turi būti plataus spektro antimikrobinės, bet nepažeisti burnos ertmės ekosistemos pusiausvyros, kad neišnyktų normali flora, ir būti netoksiškos, neturėti pašalinių reiškinių.

Visiems klinikos pacientams patariame, kokias rinktis individualios burnos higienos priemones (dantų pastą, skalavimo skystį ir pan.). Valgyti ir gerti galima praėjus valandai po procedūros, tačiau reiktų vengti dažančių maisto produktų ir gėrimų tokių kaip kava, vynas, morkos, burokėliai ir pan. Jei dantys tapo jautrūs, siūlome kelias dienas dantenas tepti specialiu geliu.

Kokią įtaką dantims turi vanduo?

Valydami dantis, vandeniu kasdien skalaujame burnos ertmę. Vanduo išvalo burną nuo bakterijų. Jame vienas iš svarbiausių elementų yra fluoras, kuris stiprina dantų emalį, didiną jo atsparumą rūgštims, saugo nuo ėduonies, vadinasi tai vienas svarbiausių aspektų rūpinantis burnos higiena. Klaipėda turi kelias vandenvietes, iš kurių gaunamo geriamojo vandens rodikliuose fluoro kiekis yra tinkamas, tačiau taip yra ne visuose regionuose. Kai kur fluoro kiekis per mažas. Tokiu atveju rekomenduojama vartoti specialias priemones. Viena populiariausių – dantų pasta su fluoru. Šalia burnos higienos procedūros kai kuriais atvejais rekomenduojama atlikti ir dantų fluoravimo aplikaciją.

Ar reikalinga burnos higiena vaikams?

Asmens burnos higiena – kasdieninė burnos ertmės priežiūra, atliekama kiekvieno žmogaus, naudojantis asmeninėmis higienos priemonėmis. Labai svarbu vaikus nuo mažens mokyti tinkamos asmens burnos higienos, ugdyti ir diegti įpročius ir įgūdžius.

Statistika rodo, kad net 60 proc. vaikų turi dantų pažeidimų. Ankstyvas vaikų mokymas, kaip taisyklingai valyti dantis, turi didelę reikšmę, nes pieninių dantų formavimasis daro įtaką nuolatinių dantų būklei. Reguliarius dantų tikrinimas taip pat gali būti ilgalaikės geros burnos higienos rezultatas.

Apsilankymas pas burnos higienistą ypač rekomenduojamas,  kai vaikas turi breketus. Jei dantų priežiūros, valymo įgūdžiai dar nepakankamai gerai susiformavę, labai svarbu laiku pastebėti, ar neatsiranda pirmųjų dantenų uždegimo ar ėduonies požymių.  Svarbu, kad apsilankymas su vaiku pas higienistą ar edukacijos mokykloje bei namuose nebūtų vienadienė akcija, o taptų reguliaria burnos ligų profilaktika.

Kokia yra burnos higienos kaina?

Kas būtų, jei sveikata taptų brangiausia akcija mūsų  gyvenimo biržoje? Ar žinojote, kad net 80 proc. pacientų sako, kad niekada neįvertino fakto, jog atidėliojant, ar iš viso neatliekant profesionalios burnos higienos procedūros, dantų gydymo kaina ilgainiui išauga. Kodėl taip yra? Sakoma, kad sveikatos nenusipirksi nei su akcija, nei be jos. Bandydami taupyti neretai pacientai domisi, ar dantų akmenų valymas namuose gali duoti rezultatų, ar namų sąlygomis yra galimybė nuvalyti kietąsias apnašas. Yra žinomi įvairūs būdai: tai – dantų valymas su soda, dantų valymas su druska ar citrinų sultimis, česnaku, sėklomis ir t.t., tačiau jie niekada neatstos profesionaliai atliktos dantų valymo procedūros. Be to, toks valymas reikalauja daugiau laiko ir kantrybės, kurios ne visiems užtenka. Kaina, kurią tenka mokėti ignoruojantiems burnos higienos procedūrą, dažnai būna periodantitas – atraminių dantų audinių nykimas, kurį sukelia dantų apnašose esantys mikroorganizmai. Kad išvengtume ligų ir dantys kuo ilgiau išliktų  nepriekaištingi, o ant dantų nesusidarytų kietosios apnašos, akmenys, patariame kasdien suvalgyti obuolį, tinkamai valytis dantis ir 2 kartus per metus atlikti profesionalią burnos higienos procedūrą.

Burnos higienos kainašioje nuorodoje.

Kur galima atlikti šią procedūrą?

Burnos higiena Klaipėdoje – „Evadenta“ klinika, Salomėjos Nėries gt. 20, Klaipėda, mob. 8 679 55505

Turite klausimų?

Užduokite klausimus specialistui

Pasidalinti paslauga

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI AKTUALU

Dantų balinimas

Kas yra dantų balinimas? Dantų balinimas – tai kosmetinė dantų procedūra, kuomet pakitusi dantų emalio spalva išbalinama specialiomis priemonėmis. Šiuolaikinėje odontologijoje galima rinktis iš daugybės

Bruksizmo kapa – kam ji reikalinga?

Kaip suprasti, ar jūs griežiate dantis naktį? Paklauskite artimųjų, ar griežiate dantimis, nes miego metu to galite nejausti. Patikrinkite, ar nėra žaizdelių ant vidinių skruostų

Susisiekime!

Informacija apie Jūsų asmens duomenų tvarkymą yra skelbiama Privatumo politikoje.