fbpx

Estetinis plombavimas

Evadenta gydytojų odontologų komanda

Pasiruošę estetiniam pokyčiui?

Susisiekite

Kas yra estetinis plombavimas? Estetinė dantų restauracija – tai procedūra, kurios metu specialiomis itin aukštos kokybės medžiagomis atkuriamas danties emalis arba trūkstama danties dalis. Jis tinka tiek priekiniams, tiek galiniams dantims restauruoti. Naudojamos restauracinės medžiagos yra tvirtos, atsparios dilimui ir stabdo karieso plitimą. Restauruotas dantis atrodo natūraliai, o restauracijos metu yra tausojami danties audiniai, t.y., jie nešlifuojami, apsaugoma gleivinė. Odontologijos klinikoje “Evadenta” atkurti dantų estetiką galima laminatėmis, cirkonio keramikos vainikėliu, estetinis plombavimu.

Estetinis plombavimas reikalingas, jei:

 • Patamsėjęs emalis, įskilimai, įtrūkimai, pageltimas
 • Neestetiška ir matoma plomba
 • Nepatinkantys tarpai tarp dantų
 • Stipriai karieso pažeistas dantis
 • Nuskilę priekinių dantų kampučiai
 • Nutrupėję dantys

Geriausias būdas patobulinti šypseną – estetinis plombavimas, kuris daro stebuklus ten, kur kiti odontologijos metodai neefektyvūs arba nerekomenduojami.Estetinio dantų plombavimu metu atkuriami pažeisti dantys ir graži šypsena, tačiau estetinis vaizdas, ne vienintelis tokios procedūros privalumas.
Po procedūros dantys tampa labiau atsparūs, dingsta jautrumas (jei prieš tai buvo nustatytas emalio erozija ir jis buvo suplonėjęs), sustabdomas tolimesnis dantų irimas ir trupėjimas.
Ar žinote, kad estetinio plombavimo metu plomba dažniausiai padengiamas visas danties paviršių todėl procedūros metu galima atkurti:

 • sąkandį,
 • pagerinti dantų spalvą,
 • pataisyti jų formą. Estetinis plombavimas gali padėti vizualiai ištiesinti atsikišusį ar kreivą dantį.

Pagrindiniai estetinio plombavimo privalumai:

 • Atkuria natūralų dantį be šlifavimo
 • Greitas sprendimas nuskilus dančiui, ypač dėl traumos
 • Priklausomai nuo individualaus atvejo – gera alternatyva dantų tiesinimui ar protezavimui
 • Sutvirtina danties emalį ir stabdo kariesą

Klinikoje naudojame kokybiškiausias medžiagas, o įdiegtos šiuolaikinės technologijos, gydytojų profesionalumas ir tikslumas leidžia džiaugtis pasiektais rezultatais.

Užsiregistruokite vizitui

Skambink +370 679 55505+370 646 75043 ir registruokis procedūrai

“Mano priekiniai dantys buvo nudilę. Dėl to šypsodavausi užčiaupusi lūpas, kad kiti nematytų mano priekinių dantų ir dėl to nesijaučiau gerai.” Pagaliau klinikos pacientė ryžosi įgyvendinti savo seną svajonę ir turėti tiesius, tvarkingai atrodančius priekinius dantis. “Noriu šypsotis ir nekompleksuoti, noriu ryškiau pasidažyti lūpas, bet negaliu, nes iškart matosi, kad priekinių dantų kraštai kreivi”.

Konsultacijos metu susitarta, kaip išspręsti neestetiškai atrodančių priekinių dantų klausimą.

Ne visiems ir ne visada aišku, kaip estetinis plombavimas padeda atsikratyti šios problemos.

Estetinis plombavimas – modernus gydymo būdas, kurio metu yra atkuriami pažeisti ar negražiai atrodantys priekiniai dantys. Plombuojant yra maksimaliai išsaugomi natūralūs danties audiniai, dažniausiai jie net nėra šlifuojami, todėl išlieka gyvybingi.

Tokio plombavimo metu yra atkuriama dantų forma, spalva, dydis, skaidrumas ir net netaisyklinga padėtis dantų lanke.

Visa plombavimo esmė yra atstatyti dantį taip, kad jis nesiskirtų nuo šalia esančių dantų t.y. atkartoti jo anatomiją.

Estetinis plombavimas, tai ne vien tik viso danties paviršiaus dengimas plombine medžiaga, tai gali būti ir kandamųjų kraštų atstatymas, per plačių tarpdančių uždarymas, priekinių nudilusių dantų kraštų priauginimas ir kt.

Gydymo atvejai

Atvejis 1

Pacientei buvo atkurti pažeisti priekiniai dantys: pakeistos kelių dantų plombos ir atstatyti nudilę kandamieji kraštai

Atvejis 2

Pacientas kreipėsi dėl dantų nudilimo. Atstatytas sąkandis pagal pavaškavimą estetinio plombavimo pagalba. Atstatyta kramtymo funkcija. Rekomenduota nešioti bruksizmo kapą naktimis, kad ilgiau išsaugoti atstatytus dantis.

Atvejis 3

Pacientė į kliniką kreipėsi dėl didelių nehermetiškų plombų priekiniuose dantyse, pakitusios jų spalvos ir norėjo atstatyti nudilusį dantų sukandimą. Priekiniams dantims atstatyti suprotezuotos laminatės, o galiniai dantys protezuoti cirkonio keramikos vainikėliais. Atstatytas sukandimas, rekomenduota bruksizmo kapa.

Estetinis dantų plombavimas susijęs ne tik su vizualine estetine danties restauracija. Prieš atliekant dantų restauraciją, dantis turi būti sugydytas, t.y. pašalinti karieso pažeisti audiniai, dantenų uždegimas ar kiti dantų ligų požymiai, kurie diagnozuojami po pirminės apžiūros.

Konsultacijos metu gydytojas su pacientu aptaria gydymo eigą, lūkesčius, norimą korekciją, dantų spalvą ir formą, restauracijos būdą.

Pacientų atsiliepimai:

Gydytojai

Odontologė Ieva Evadenta

Gydytoja odontologė
Specializacija: endodontologija

Ieva Ketvirtienė

Skaityti daugiau

Milda Matevičiūtė

Milda Matevičiūtė

NORINT BŪTI PUIKIU SPECIALISTU, PRIVALAI SAVE ATIDUOTI 100 PROC., TAD LABAI SVARBU VIDINĖ MOTYVACIJA, – sako gydytoja odontologė Milda Matevičiūtė, dirbanti “Evadenta” klinikoje.

Dirbant odontologe daugiausia motyvacijos suteikia žinojimas, kad gali padėti žmogui, kai jam skauda. Taip pat motyvuoja galimybė grąžinti prarastą šypseną, juoką bei paciento pasitikėjimą savimi.

Kartais pajaučiu, kad didžiulį pasitenkimą sukelia gebėjimas pakeisti pacientų požiūrį į odontologiją. Stengiuosi viską išsamiai paaiškinti, kad gydymo procesas būtų kuo aiškesnis. Smagu, kai pacientai su manimi bendrauja be įtampos, kai yra atsipalaidavę, o procedūros jiems nekelia streso.

Laisvu laiku sportuoju. Kadangi darbe tenka daug valandų praleisti vienoje pozicijoje, privalu palaikyti fizinį krūvį. Didžiulė mano aistra – žirgai. Labai myliu šiuos gyvūnus, tad laisvalaikiu jodinėju, leidžiu laiką su jais gamtoje.

Odontologo darbas pareikalauja labai daug. Tai specialybė, kurioje norint būti puikiu specialistu, privalai save atiduoti 100 proc. Įvairiems mokymams bei ilgoms darbo valandoms tenka aukoti savo laisvą laiką, tad labai svarbu vidinė motyvacija.

Dirbame tam, kad Klaipėda ir jos svečiai taptų besišypsančių žmonių miestu!

Dantų balinimas Klaipėdoje – klinika „Evadenta“, Salomėjos Nėries gt. 20, Klaipėda,

mob. +370 679 55505+370 646 75043 ir registruokis procedūrai

DUK

Pirma rekomendacija – atvykti gydytojo konsultacijai, nes kiekvienas atvejis yra individualus. Po išsamios apžiūros ir pokalbio bei lūkesčių išsakymo, gydytojas paskirs procedūras. Bet kuriuo atveju, estetinis plombavimas prasideda nuo burnos higienos procedūros tam, kad dantys būtų nuvalyti nuo apnašų. Dantų balinimo procedūra nebūtina. Ar ji reikalinga priklauso nuo to, kokio dantų baltumo nori pacientas.

Emalis yra kiečiausias ir stipriausias kūno audinys, tačiau laikui bėgant jis dyla ir genda.
Dantų emalis pasižeidžia dėl šių faktorių:

 • fluoro ir kalcio trūkumas organizme
 • dažnas saldumynų, gazuotų gėrimų vartojimas
 • netaisyklinga burnos higiena
 • dilimas dėl netinkamo šepetėlio
 • rūkymas

Estetiniu plombavimu galima sulėtinti emalio plonėjimą ir neleisti jam visiškai suirti.
„Evadenta“ klinikoje galime nustatyti emalio pažeidimo priežastį ir pasiūlyti tinkamą gydymą. Tad jei jaučiate, kad

 • padidėjo dantų jautrumas
 • patamsėjo emalis
 • atsirado apnašų ir dantų akmenų
 • dantys nuskilo arba buvo pažeisti

Rekomenduojame atvykti pirminei apžiūrai ir pasikonsultuoti su odontologu, kokie gydymo metodai ir priemonės jums tinkamiausi.

Jei estetinis plombavimas yra nežymiai nusidėvėjęs, t.y., atsiradęs pigmentas, gydytojas odontologas nupoliruoja paviršių ir atnaujina estetinį vaizdą. Jei plombos per ilgą laiką yra žymiai nusidėvėjusios, galima atlikti pakartotinį plombavimą arba rinktis dantų laminates.

Pagrindinis skirtumas – vizitų laikas ir naudojamos medžiagos. Estetinio plombavimo metu naudojamos specialios plombos, kompozitas. Estetinio protezavimo metu – keramikos medžiagos.
Estetinis plombavimas gali būti atliekamas ir 1-o vizito metu, estetiniam protezavimui reikia bent 2-jų vizitų, nes šiame gydymo procese netiesiogiai dalyvauja ne tik pacientas ir gydytojas, bet ir dantų technikas.
Apie estetinį protezavimą skaitykite
https://evadenta.lt/paslaugos/dantu-protezavimas/?fbclid=IwAR1kAnhIvYJedw6YNl5Ny8PrPqxpoLCTC2UZR5JydQOQNlW7QLZElDDYf6g

Kad estetinės plombos išliktų kuo baltesnės ir blizgesnės ir tarnautų ilgai, rekomenduojama:

plombavimo dieną vengti dažančių maisto produktų ir gėrimų, tokių kaip kava, vynas. Estetinės plombos gali kaupti pigmentus.

 • po dviejų savaičių atvykti kontroliniam vizitui
 • kasdien laikytis taisyklingos burnos higienos
 • naudoti tarpdančių siūlą, valyti apnašas ir nuo liežuvio
 • vengti abrazyvių pastų, jos paspartina nusidėvėjimą
 • Nenaudoti balinančių pastų, kurios mažina dantų blizgesį.
 • Kartą per metus atlikti dantų poliravimo procedūrą
 • Jei yra bruksizmas, t.y. dantų griežimas, rekomenduojame dėvėti specialią kapą.

Odontologijos klinika “Evadenta”
S. Nėries gatvė 20

Darbo laikas
Pirmadienis-penktadienis:
9.00 – 19.00 val.

Kaina

PaslaugaKaina
Priekinių dantų pilnas vainiko padengimas plomba (estetinis plombavimas, 1 dantis) nuo 180,00 – 250,00 €
Danties poliravimas po estetinio plombavimo29,00 €
Sąkandžio kėlimas (1 dantis su pavaškavimu)85,00 €

Pasiruošę estetiniam pokyčiui?

Susisiekite

Pasidalinti paslauga

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI AKTUALU

Dantų tiesinimas kapomis

Norite tiesių lygių dantų? Registruokitės konsultacijai +370 679 55505+370 646 75043 ir rezervuok laiką Kapos – patogus ir ergonomiškas dantų tiesinimo metodas – tampa populiariu

Dantų implantacija

Užsiregistruokite vizitui ir gaukite išsamią savo dantų būklės analizę Skambink +370 679 55505+370 646 75043 ir rezervuok laiką Dantų implantai — tai toks protezavimas, kai

Susisiekime!

Skambinkite telefonu
+370 679 55505 +370 646 75043
arba rašykite

Informacija apie Jūsų asmens duomenų tvarkymą yra skelbiama Privatumo politikoje.