fbpx

Burnos chirurgija

Implantavimas, dantų šalinimas, chirurginis pažeistų dantenų ir žandikaulių atstatymas – tai keletas įprastų burnos chirurgo atliekamų procedūrų. Burnos chirurgas – tai odontologas, įgijęs papildomą kvalifikaciją atlikti dantų, dantenų, burnos ir žandikaulių chirurgines procedūras. Dažniausiai pacientai į burnos chirurgą kreipiasi dėl pažeisto danties ar dantenų. Šie pažeidimai atsiranda dėl tokių dantų ligų kaip kariesas, pulpitas, gingivitas, periodontitas arba dantų traumų.

Burnos chirurgija.  Teikiamos paslaugos:

 • Implantavimas
 • Danties atstatymas po traumos
 • Protinio danties šalinimas/dantų šalinimas
 • Dantenų plastika
 • Alveolito gydymas
 • Cistų, ipomų, fibrolipomų, ateromų pašalinimas iš kaulo ir minkštųjų audinių
 • Kaulo ir minkštųjų audinių augmentacijos (priauginimas)
 • Sinuso dugno pakėlimo operacija, trūkstamo kaulo priauginimas
 • Šaknies viršūnės rezekcija

Chirurginių paslaugų kainos:

PaslaugaBalinimo kaina
Pieninio danties šalinimas40,00 €
Nuolatinio danties šalinimas90,00 – 120,00 €
Operacinis danties šalinimas130,00 – 180,00
Retinuoto danties šalinimas180,00 – 220,00
Protinio danties šalinimas180,00 – 220,00
Incizija (pjūvis), dreno įvedimas60,00
Perikoronarito, alveolito gydymas60,00 €
Šaknies viršūnės rezekcija180,00 – 220,00 €
Sinuso pakėlimas (atviru būdu)700,00 – 1220,00
Sinuso pakėlimas (uždaru būdu)nuo 285,00 – 350,00 €
PRGF kraujo plazmos paruošimas (implantacijos, chirurgijos metu)150,00 – 250,00

Burnos chirurgijos priežastys gali būti funkcinės ir estetinės. Šiuolaikiniai burnos chirurgijos metodai yra neskausmingi ir užtikrina komfortą pacientui.

Chirurginis kabinetas mūsų klinikoje aprūpintas pažangiausia įranga ir skaitmeninėmis technologijomis tam, kad pacientas galėtų vienoje vietoje atlikti visus reikiamus klinikinius ar radiologinius ištyrimus ir gautų atitinkamas odontologines paslaugas. Burnos chirurgo konsultacija neapsieina be nuodugnių tyrimų ir burnos bei dantų būklės ištyrimo. Priklausomai nuo individualaus atvejo, dantys yra fotografuojami, daroma diagnostinė panoraminė nuotrauka, rentgenograma, kompiuterinė tomograma, ir tik po išsamių tyrimų, nuodugnios apžiūros bei gydymo plano sudarymo pradedamas gydymas.

Klinikoje laikomės požiūrio, kuris pacientui leidžia kuo ilgiau išlaikyti natūralius dantis, deja, ne visada galima apsieiti be chirurginio įsikišimo

Padėsime įveikti baimę kartu

Registruokitės procedūrai

Odontologinis gydymas be skausmo

Skambink +370 679 55505+370 646 75043 ir registruokis procedūrai

DUK

 • Įvykus traumai, netekus danties, diagnozavus šaknies ar danties vainiko lūžį;
 • Prasidėjus alveolitui;
 • Atsiradus šaknies cistai, kuri aptinka rentegenograma;
 • Esant dantenų uždegimui.

O taip pat, jei:

 • Iškilo problemų su dantų protezais;
 • Netinkamai išdygo dantys;
 • Reikia šalinti protinį dantį;
 • Atsirado žandikaulio sąnario disfunkcija.
Dažniausios dantų traukimo priežastys:
 • sutrikęs danties dygimas;
 • ortodontinė korekcija;
 • pūlingas procesas prie danties šaknies;
 • danties arba šaknies lūžis;
 • netaisyklinga danties padėtis;
 • stipriai suiręs danties vainikas;
 • išplitusios periodonto ligos.
Visada stengiamės išsaugoti nuosavą dantį, kad jis tarnautų kiek galima ilgiau, tačiau pažeistas dantis – tai infekcijos šaltinis. Kai ilgalaikis odontologinis gydymas nepadeda, gali atsirasti komplikacijų, o uždegimas ar infekcija išplisti po kitas organizmo vietas. Todėl ir sakoma, kad sveiki dantys – sveikas organizmas. Dažniausia chirurginio danties traukimo procedūra – protinio danties rovimas. Juos tenka šalinti, kai nepakanka vietos žandikaulio kaule, kad jie išdygtų taisyklingai. Kreivai išaugę dantys gadina aplink esančių dantų emalį, dėl netaisyklingos pozicijos sunku gerai išvalyti tarpdančius. Nepilnai išaugusius protinius dantis gali iš dalies „apaugti“ dantenų audinys, po kuriuo taip pat gali kauptis bakterijos. Kai jau tampa uždegimų priežastimi, juos rekomenduojama traukti. Plačiau apie tai skaitykite: https://evadenta.lt/protiniai-dantys-ka-daryti-kai-jie-dygsta-kreivai/
 • Viršutinių protinių dantų rovimas dažniausiai būna be komplikacijų.
 • Išrovus apatinį protinį dantį gali 2-3 dienas būti patinęs skruostas.
 • Skausmingumas gali būti iki 10 dienų.

Tam, kad komplikacijos nepasireikštų arba jos būtų lengvos formos, būtina laikytis gydytojo nurodymų: vartoti antibiotikus, dieną, kai atlikta operacija šaldyti žandą, 2 val. nevalgyti ir negerti. Laikantis rekomendacijų po operacijos sudėtingesnių komplikacijų galima visiškai išvengti. Tik odontologas chirurgas gali pasakyti, kokie tinkamiausi antibiotikai po danties rovimo ir juos skirti.
Galimos sudėtingesnės retos komplikacijos po danties rovimo:

 • Po danties rovimo operacijos pakilusi temperatūra.
 • Apatinės lūpos nutirpimas, jei judinant dantį šaknys lietė nervą. Lūpos tirpimas praeina, bet ne iškart.
 • Kraujavimas po rovimo. Rekomenduoja šaldyti žandą.

Plačiau apie tai skaitykite čia https://evadenta.lt/protinio-danties-rovimas/

Dėl sunkaus ir ilgo protinio danties dygimo virš dantenose susidaro savotiškas „gaubtas“, po kuriuo gali patekti bakterijų ir maisto likučių. „Kapišonas“ paprastai būna raudonos arba šiek tiek melsvos spalvos, apvalios formos. Maisto likučiai ir negyvas epitelis dažnai patenka į dantenų sudarytą „kapišoną“, todėl bakterijos dauginasi ir sukelia uždegimą. Susiformavęs bakterinis apnašas – pirmoji ir svarbiausioji priežastis, dėl kurios vystosi lėtinis uždegimas (perikoronitas), kurė būtina nedelsiant gydyti.

Plačiau apie tai skaitykite: https://evadenta.lt/kas-yra-nepilnai-isdygusio-danties-dantenu-kapisonas-ir-kodel-ji-reikia-nedelsiant-gydyti/

Dygstant protiniams dantims, gali skaudėti visą veido dalį, esančią danties dygimo pusėje, dažnais atvejais skausmas apima smilkinį ir ausį. Tai gali būti trišakio nervo uždegimo simptomas. Tokiu atveju reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją odontologą, kuris atlikęs rentgenologinius tyrimus ir įvertinęs dantų būklę, nustatys diagnozę ir paskirs gydymą. Gali būti, kad odontologas, atsižvelgdamas į protinio danties dygimo specifiką, rekomenduos šalinti protinį dantį.

Perikoronitas yra lėtinis uždegimas, atsiradęs aplink dygstančio danties audinius. Bakterinis apnašas – tai pagrindinė tokio uždegimo priežastis. Perikoronitas dažniau pasitaiko dygstant protiniams dantims. Taip yra todėl, kad protiniai dantys dygsta jau suaugus, t.y., nustojus augti žandikauliui. Žandikaulyje paprasčiausiai nėra vietos dideliam dančiui, todėl neretai protiniai dantys auga kreivai, remiasi į kitą dantį. Kreivai dygstančio danties įsirėmimas į kitą dantį keičia žmogaus sąkandį. Nepilnai išdygusio danties dantenų „kapišonas” – tai vieta, kur formuojasi bakterinis apnašas ir lėtinis uždegimas.

Plačiau apie tai skaitykite  https://evadenta.lt/perikoronitas-letinis-uzdegimas-atsirades-del-bakterinio-apnaso/

Alveolitas yra uždegimas, kurį sukelia po danties traukimo prasidėjusi infekcija, kurią sukelia nesusiformavęs arba iškritęs krešulys. Kad to neįvyktų neretai yra skiriami antibiotikai po danties rovimo.

Alveolitas po danties rovimo gali pasireikšti ne iškart, maždaug per 2-3 dienas po danties rovimo procedūros.

Jaučiamas vidutinio stiprumo skausmas, jaučiamas tvinkčiojimas toje vietoje, kur buvo rautas dantis, iš burnos sklinda blogas kvapas. Kai krešulys nesusiformuoja arba tiesiog išnyksta 2-4 dienų laikotarpyje, infekcija išplinta į alveolę, kur yra sukeliamas alveolitas – uždegimas.

Tokiu atveju numalšinus skausmą sukeliamas kraujavimas ir susiformuoja krešulys. Laiku nesikreipus į gydytoją, pasireiškia sunkesnė ligos forma, todėl labai svarbu pajutus požymius nedelsiant kreiptis į odontologą chirurgą.

Užsitęsęs alveolitas po danties rovimo gydomas sudėtingiau: praplaunama žaizda, įvedami tvarsčiai su vaistais, o pacientui būtina lankytis pas odontologą kas 2–3 d., kol visiškai išnyksta simptomai, o žaizda apsitraukia apsauginiu sluoksniu.

Gingivitas (lot. gingivitis) – tai dantenų uždegimas, kurį gali sukelti įvairūs veiksniai. Pagrindinė šios ligos priežastis – bakterinis apnašas. Tačiau dantenų uždegimo atsiradimą gali lemti ir bendrosios priežastys:

 • nevisavertė mityba (ypač vitamino C trūkumas),
 • kraujo ligos (leukemija),
 • endokrininės sistemos sutrikimai (brendimo, nėštumo periodu, sergant cukriniu diabetu),
 • kai kurių medikamentų vartojimas.

Pirminė dantenų uždegimo priežastis – bakterijos. Norint išvengti dantenų uždegimo labai svarbu laikytis tinkamos burnos higienos, reguliariai lankytis pas burnos higienos specialistą, rinktis tinkamą dantų pastą.

Plačiau apie tai skaitykite: https://evadenta.lt/dantenu-uzdegimas-ir-jo-gydymo-budai/

Dirbame tam, kad Klaipėda ir jos svečiai taptų besišypsančių žmonių miestu!

Dantų balinimas Klaipėdoje – klinika „Evadenta“, Salomėjos Nėries gt. 20, Klaipėda,

mob. +370 679 55505+370 646 75043 ir registruokis procedūrai

Šiuolaikinė odontologija be skausmo užtikrina pacientams komfortiškas procedūras. Procedūros neskausmingos, o jei laikomasi burnos chirurgo rekomendacijų, gijimas praeina be komplikacijų. Gydydami dantis taikome:

 • nuskausminame šiuolaikiniais anestetikais atliekame vietinę nejautrą. Kad pacientas nejaustų adatos dūrio, burnos gleivinė patepama specialiu šaldančiu geliu.
 • Intraveninė sedacija – tai kitas būdas, kuris rekomenduojamas ypatingai jautriems pacientams arba tiems, kas turi stiprų springimo refleksą, turi ankstesnę su gydymo baime susijusią patirtį arba dėl tam tikrų priežasčių negali išbūti nejudant vienoje padėtyje.

Gydymo atvejai

Informacija ruošiama.

„Evadentos“ klinikoje taikoma šiuolaikiška gydymo technologija, o reikiamus tyrimus atliekame vietoje. Pirmasis žingsnis – tai dantų būklės ir anatomijos tyrimai. Skaitmeniniai tyrimai taupo pacientų laiką, palengvina gydymo procesą, o pacientams ši procedūra yra tiek fiziškai, tiek emociškai komfortiška.

„Evadentos“ klinikoje vietoje atliekame:

 • 3D kompiuterinę tomogramą;
 • Skaitmeninę panoraminę nuotruaką
 • Rentgenogramą

Nuotraukos ir kita informacija pacientui įrašoma į skaitmeninę laikmeną.

Apie naudojamą skaitmeninę įrangą plačiau susipažinkite https://evadenta.lt/skaitmenine-odontologija/

Gydytojai

Gydytojas odontologas Laimonas Ketvirtis

Gydytojas odontologas, burnos chirurgas 

Laimonas Ketvirtis

Skaityti daugiau

IMG_4396

Gydytojas odontologas, burnos chirurgas 

Mindaugas Ablingis

Skaityti daugiau

Jurij

Gydytojas odontologas, ortopedas – protezuotojas

Yurii Hryshko

Skaityti daugiau

Pasidalinti paslauga

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI AKTUALU

Dantų tiesinimas kapomis

Kapos – patogus ir ergonomiškas dantų tiesinimo metodas – tampa populiariu dantų tiesinimo būdu. Kapos – tai plonos, skaidrios ir burnoje beveik nepastebimos plokštelės, pagamintos

Dantų implantacija

Dantų implantai — tai toks protezavimas, kai atkuriamos dantų šaknys (dirbtinės šaknys). Dantų implantai yra įvairiausių rūšių, tačiau šiuo metu plačiausiai pasaulyje ir Lietuvoje naudojami

Susisiekime!

Skambinkite telefonu
+370 679 55505 +370 646 75043
arba rašykite

Informacija apie Jūsų asmens duomenų tvarkymą yra skelbiama Privatumo politikoje.