fbpx

Dantų balinimas

Dantų balinimas – tai kosmetinė dantų procedūra, kuomet pakitusi dantų emalio spalva išbalinama specialiomis priemonėmis. Dantų emalio spalva kinta dėl daugelio priežasčių. Didžiausią įtaką šypsenos spalvai turi: dažančių produktų (kavos, arbatos, raudono vyno, kolos, tabako) vartojimas, rečiau paveldimumas, įvairios dantų traumos, uždegimai, antibiotikų (tetraciklino) vartojimas, fluoridų perteklius.

Sekite mus socialiniuose tinkluose:

Dantų balinimas. Ar verta?

Dantų balinimas – kosmetinė procedūra. Dantis balinti renkasi dažniausiai tie, kurie nėra patenkinti savo dantų spalva. Pageltę, patamsėję dantys, ant kurių atsirado dėmesių, kelia diskomforto jausmą besišypsant, kalbant. Yra daug priežasčių, kodėl pagelsta dantys, nebūtinai tai turi būti tik dažančio maisto, tokio kaip kava, raudonas vynas ar kt. vartojimas. Kodėl pagelto dantys diagnozuoti gali tik odontologas. Ne visiems ir ne visada tinka dantų balinimas.

Dantų balinti nepatariama, kai yra nusidėvėjęs emalis, esant dantenų uždegimui, periodontitui. Šią procedūrą rekomenduojama atidėti nėščiosioms, maitinančioms moterims, asmenims iki 18 metų. Reikia žinoti, kad plombos, dantų vainikėliai nebąla, tad po balinimo esančias restauracijas gali tekti keisti arba koreguoti.

Nusprendus balintis dantis, reiktų kreiptis į išmanantį odontologą. Jis, apžiūrėjęs jūsų dantis, įvertins, ar dantų balinimas tinka jūsų atveju, atsakys į visus jums rūpimus klausimus, parinks tinkamiausią balinimo būdą.

Kokie yra dantų balinimo būdai?

Šiuolaikinėje odontologijoje galima rinktis iš daugybės technologijų ir metodų. Mūsų klinikoje atliekame dantų balinimą kapomis namuose, kabinetinį dantų balinimą naudojant „Philips Zoom“ dantų balinimo sistemą, taip pat atliekamas endodontinis pavienių dantų balinimas.

Dantų balinimas kapomis namuose. Pagal paciento dantų atspaudus yra pagaminamos individualios balinimo kapos. Balinimo kapos – tai skaidrus įtvaras, tiksliai atitinkantis paciento dantų formą. Į šias plonas ir patogias kapas yra įšvirkščiamas balinamasis gelis, ir kapos dedamos ant dantų nakčiai ar trumpesniam laikui, priklausomai nuo balinančios medžiagos koncentracijos. Balinimo metu keičiasi tik danties spalva, danties struktūra lieka nepakitusi. Pasirinkus šį būdą, dantų balinimo kaina lengvai prieinama, tačiau pats balinimo procesas užtrunka šiek tiek ilgiau nei renkantis, pavyzdžiui, „Philips Zoom“ dantų balinimo sistemą.

Dantų balinimas taikant „Philips Zoom“ sistemą. Tai populiarus šiuolaikinis dantų balinimo būdas. „Labai efektyvu, rezultatai matomi iš karto“, „saugi procedūra“, – tokie pacientų, kuriems buvo atliktas dantų balinimas atsiliepimai. Kodėl rezultatai matomi iš karto, o ši procedūra yra saugi? Taip yra todėl, kad procedūros metu yra naudojamas šviesa aktyvinamas gelis, turintis 6 proc. vandenilio peroksido. Paveiktas šviesos, jis skyla ir tokiu būdu deguonis patenka į emalį bei išbalina visus gelsvus ar pilkus dantų atspalvius ir tuo pačiu visiškai nekenkia dantims. Pačiame gelyje taip pat yra ir kitų medžiagų, kurios stiprina dantų emalį. Tai visiškai neskausminga procedūra.

Endodontinis pavienių dantų balinimas. Tai endodontiškai gydytų („negyvų dantų“) dantų balinimas. Jei danties spalva pakito po danties kanalų gydymo, tuomet jį galima išbalinti naudojant balinamąjį gelį, kuris yra aplikuojamas į danties ertmę, ertmė užplombuojama laikina plomba. Balinimas trunka nuo 2 iki 4 dienų. Jei danties spalva nepakankamai pašviesėjo, procedūrą galima pakartoti.

Kiek laiko išlieka dantų baltumas?

Dantų baltumas gali išlikti metų metus, jei yra rūpinamasi burnos higiena. Kas keleri metai balinimo procedūrą gali reikti atlikti pakartotinai, jei dažnai yra vartojami produktai, kurių sudėtyje yra dažančių medžiagų (pvz. tabakas, raudonas vynas, kava ir kt.).

Ar dantų balinimas kenkia dantims?

Vyrauja nuomonė, kad dantų balinimas žalinga procedūra, mada, atkeliavusi iš Holivudo. Tačiau tai ne visai tiesa. Yra žinoma, kad balinti dantis buvo bandoma dar antikos laikais. Dantų balinimo efektyvumas priklauso nuo dantų būklės, emalio storio. Ar balinimas nepakenk dantims, gali atsakyti tik odontologas, apžiūrėjęs ir įvertinęs individualų atvejį.

Šiuolaikinėje odontologijoje naudojamos priemonės yra nekenksmingos ir saugios. Dažniausiai naudojama balinimo priemonė yra vandenilio peroksidas, kurio aktyvios deguonies molekulės įsiskverbia į dantiną ar danties emalį ir pakeičia jo spalvą.

Po šios procedūros gali padidėti dantų jautrumas, kuris pasireiškia po 2-3 dienų nuo procedūros atlikimo. Jį galima pašalinti naudojant jautrumą mažinančius gelius, remineralizuojančias pastas.

Reikia atkreipti dėmesį, kad dantų protezai, vainikėliai spalvos po balinimo nekeičia. Ypač tai aktualu tiems, kas juos turi priekinių dantų grupėje. Tada skirtumas matosi labiau. Tokiu atveju reikia pasitarti su gydytoju dėl estetinio dantų gydymo plano.

Kokia dantų balinimo kaina?

Dantų balinimo kaina šioje nuorodoje

Dirbame tam, kad Klaipėda ir jos svečiai taptų besišypsančių žmonių miestu!

Dantų balinimas Klaipėdoje – klinika „Evadenta“, Salomėjos Nėries gt. 20, Klaipėda, mob.8 679 55505

Turite klausimų?

Užduokite klausimus specialistui

Pasidalinti paslauga

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI AKTUALU

Dantų implantacija

Dantų implantai — tai  toks protezavimas, kai atkuriamos dantų šaknys (dirbtinės šaknys). Dantų implantai yra įvairiausių rūšių, tačiau šiuo metu plačiausiai pasaulyje ir Lietuvoje   naudojami

Burnos chirurgija

Burnos chirurgija – plati odontologijos sritis, apimanti ne tik dantų, bet ir liežuvio, burnos gleivinės, seilių liaukų, žandikaulių, sinusų patologijų ar navikų diagnostiką ir chirurginį gydymą.

Susisiekime!

Informacija apie Jūsų asmens duomenų tvarkymą yra skelbiama Privatumo politikoje.