fbpx

Dantų balinimas namuose

„Užėjome į šeimos restoraną, prisėdome prie staliuko, o priešais mus linksmai šnekučiavosi draugių kompanija. Greitai pastebėjau, kad man darosi nejauku, nes vyras nuolat žvilgčioja į vieną moterį man per petį. Neiškentusi paklausiau „į ką taip žiūri“, o šis lyg niekur nieko atsakė „bet kokie tos moters balti dantys“, – dalinosi pacientė. Tąkart skaniai pasijuokėm ir pradėjom kalbėtis dantų balinimo tema, ar įmanomas kokybiškas dantų balinimas namuose.

Sekite mus socialiniuose tinkluose:

Daugelis žmonių svajoja apie sniego baltumo šypseną, tačiau nesiryžta profesionaliai dantų balinimo procedūrai. Per brangu, nesaugu, nesu dariusi… Todėl neretai jie pradeda ieškoti, koks yra efektyviausias dantų balinimas, kaip balinti dantis namuose, išbando įvairias balinimo priemones.
Yra ne vienas būdas ar priemonė, kaip balinti dantis, tačiau ne visi jie veiksmingi ir saugūs. Kokius balinimo būdus rinktis, kad nepažeistumėte dantų emalio, o jūsų šypsena būtų prikaustanti dėmesį? Pasidalinsime savo žiniomis ir pacientų patirtimi, kaip išvengti emalio patamsėjimo, koks yra saugus dantų balinimas ir kaip kuo ilgiau išlaikyti sveikus baltus dantis.

Kaip balinti dantis namuose nepažeidžiant emalio? Visų pirma norėtųsi atkreipti dėmesį į mitybą.
Į savo racioną įtraukite traškių daržovių (morkų, salierų), vaisių (ypač obuolių, kriaušių) ir riešutų. Jie ne tik aprūpina jus vitaminais, bet ir natūraliai valo dantis juos kramtant.
Apribokite dažančio maisto vartojimą: arbatos, kavos, raudonojo vyno, kolos, stipriai dažančių uogų, tokių kaip mėlynės, vyšnios, gervuogės ir kt. Principas toks: viskas, kas gali palikti dėmę ant baltų medvilninių marškinėlių, paliks dėmių ir ant jūsų dantų emalio. Sumažinkite cukraus ir saldžių maisto produktų kiekį. Į savo mitybą įtraukite kalcio turinčių maisto produktų, pvz., pieno, sūrio, brokolių, kurie stiprins dantų emalį.
Vienas labiausiai dantų emalio spalvą veikiančių faktorių – rūkymas. Tabakas suteikia dantims geltoną atspalvį. Juk vos pažiūrėjus į dantis galima pasakyti, ar žmogus rūko. Atsisakykite rūkalų.
Kitas patarimas – naudokite balinamąją dantų pastą, tačiau ją rinkitės pasitarę su savo burnos higienos specialistu. Dėl pastos sudėtyje esančių abrazyvių medžiagų dantų paviršius tampa lygesnis ir švaresnis, o dantys šiek tiek pašviesėja, tačiau pernelyg abrazyvios medžiagos ir dažnas jų vartojimas gali pakenkti dantų emaliui. O ypač turintiems jautrius dantis. (Plačiau apie šią problemą čia)
Dar viena dantų balinimo priemonė – tai balinimo juostelės. Jų sudėtyje yra šiek tiek vandenilio peroksido, kuris veikia danties audiniuose esančias organines medžiagas. Juostelės balina dantis 3-5 atspalviais balčiau. Kad suprastumėte skirtumą, galime palyginti. Pavyzdžiui, taikant net ir jautrius dantis turintiems žmonėms saugią BEYOND® Polus® Advanced Teeth Whitening System technologiją, dantis pašviesinti galima net 5-14 kartų.
Ar šios priemonės, kurias galima naudoti namuose, yra efektyviausias dantų balinimas? Turbūt ne, tačiau norint palaikyti baltesnę dantų spalvą jos puikiai tinka. O ką daryti, jei norisi natūraliai baltos šypsenos? Norisi atrodyti sveikai, gražiai, estetiškai ir ieškote alternatyvos dantų balinimui kabinete?

Efektyviausias dantų balinimas namuose – dantų balinimas kapomis, kurios yra specialiai pagaminamos pagal kiekvieno individualų dantų atspaudą. Prieš tai yra patikrinama, ar dantys sveiki, ar nereikia jų gydyti. Paskui rekomenduojama atlikti profesionalią burnos higienos procedūrą tam, kad nuo dantų ir iš tarpdančių būtų pašalintos apnašos.
Vėliau yra nuimami dantų atspaudai, gaminamos individualiai asmeniui pritaikytos kapos. Burnos priežiūros specialistas apmoko, kaip taisyklingai naudotis kapomis, kiek balinamojo gelio naudoti vienai procedūrai, pataria kiek laiko laikyti kapas ant dantų ir ko vengti prieš, per ir po procedūros. Jei jums aktualus saugus dantų balinimas namuose – geriausias sprendimas – dantų balinimas kapomis.

Dantų balinimas kapomis turi šiuos privalumus:

  • Lengva ir patogu naudoti
  • Jos pagamintos iš skaidrios ir saugios medžiagos, todėl beveik nepastebimos ant dantų
  • Kainuoja mažiau nei balinimas kabinete
  • Kapas pakanka dėvėti nuo 30 min. per dieną arba užsidėti nakčiai.

Kapas naudoti paprasta ir jos yra saugus dantų balinimas namuose. Po kiekvieno panaudojimo, kapas reikia išvalyti šepetėliu ir nuplauti tekačiu vandeniu. Kapas laikykite dėžutėje. Balinančias kapas reikia nešioti kasdien nuo 30 minučių iki 6-8 valandų. Kursas trunka vidutiniškai 1-3 mėnesius. Pirmieji rezultatai – emalio pašviesėjimas 2-3 tonais – matomi po 10-14 dienų. Kapas geriausia naudoti naktį, o ryte arba po procedūros nuėmus kapas gerai išskalauti burną vandeniu, išvalyti dantis (patartina minkštu dantų šepetėliu).
Balinimo metu venkite pigmentinių medžiagų (raudono vyno, mėlynių, burokėlių), gazuotų gėrimų (Cola, Fanta, Sprite). Jei geriate kavą, patartina gerti praėjus kelioms valandoms po balinimo. Rūkyti nerekomenduojama.
Dantų balinimas kapomis rekomenduojamas po profesionalios burnos higienos, nes kapos nepašalina akmenų, apnašų.
Išsamią instrukciją ir rekomendacijas, kaip naudoti kapas kiekvienas gauna individualiai, apsilankęs pas burnos higienistą. Dantų balinimo kapomis instrukcija pridedama kartu su kapų rinkiniu.

Kiek kainuoja dantų balinimas kapomis? Kaip ir minėta, dantų balinimas kapomis kainuoja pigiau nei dantų balinimas kabinete. Klinikoje „Evadenta“ siūlomi keli būdai balinti dantis.
Dantų valymas „Air flow“ srove – 50, –
Dantų balinimas klinikoje (abu žandikauliai) BEYOND Polus Sistema – 250,-
KOMPLEKTAS. Dantų balinimas klinikoje (abu žandikauliai) BEYOND Polus sistema+dantų balinimas kapomis – 320,-
Dantų balinimas kapomis namuose (abu žandikauliai) 150,-

Kur galima užsisakyti dantų balinimo kapas Klaipėdoje?
Dantų balinimas kapomis Klaipėda – „Evadenta“ klinika, Salomėjos Nėries gt. 20, Klaipėda, mob. 8 679 55505
Dantų balinimas kapomis Klaipėda kaina

“Vaistinėse nuolat pasirodo naujų produktų, skirtų dantų balinimui namuose. Jie yra nebrangūs ir, atrodo, juos lengva naudoti. Tačiau man didelio pasitikėjimo nekelia faktas, kad iš tiesų nežinau, kas tinka man individualiai. Ar tikrai pastos nepakenks mano dantims, ar jie nepasidarys jautrūs, ar neprisidarysiu bėdos… Tokius klausimus uždaviau “Evadentos” burnos higienistei ir pagyriau save už tai, kad išdrįsau paklausti. Esu patenkinta dantų balinimo kapomis ir efektu – dantys pastebimai baltesni. Maniau, kad neturėsiu kantrybės ir bus nepatogu, bet tai truko tik pirmą dieną, kol pripratau nešioti kapas. Dirbu iš namų, todėl pusvalandis su kapomis – ne problema“.

Klinikos pacientė Rasa

Negalėjau apsispręsti, ar rinktis profesionalų dantų balinimą ar kapas. Apie jas nieko nežinojau, bet pasitarusi su „Evadentos“ burnos higieniste vis tik nusprendžiau, kad renkuosi kapas, nors vienintelis jų minusas – balinimo trukmė. Po balinimo kabinete iš karto matosi efektas, tačiau kapas pasirinkau dėl kainos ir dėl to, kad jos apsaugo dantis naktį. Naktį griežiu dantimis. Esu girdėjusi apie specialias kapas nuo bruksizmo. Balinančių kapų užsidėjimas naktį man padėjo.

Klinikos pacientė Jūratė

Turite klausimų?

Užduokite juos specialistui

Pasidalinti naujiena

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI AKTUALU

Susisiekime!

Skambinkite telefonu
+370 679 55505 +370 646 75043
arba rašykite

Informacija apie Jūsų asmens duomenų tvarkymą yra skelbiama Privatumo politikoje.