fbpx

Kas yra nepilnai išdygusio danties dantenų “kapišonas” ir kodėl jį reikia nedelsiant gydyti?

Protiniai dantys išdygsta suaugus. Kadangi jie išdygsta po visų kitų dantų, dažnai jiems nebelieka vietos žandikaulio ertmėje. Todėl jie dygdami dažnai sukelia diskomfortą ir skausmą. Kreivai ar dalinai išdygusį protinį dantį sunku tinkamai išvalyti, todėl ilgainiui toks dantis – palanki terpė vystytis infekciniam uždegimui. Dėl sunkaus ir ilgo protinio danties dygimo virš dantenose susidaro savotiškas “gaubtas”, po kuriuo gali patekti bakterijų ir maisto likučių. „Kapišonas“ paprastai būna raudonos arba šiek tiek melsvos spalvos, apvalios formos. Maisto likučiai ir negyvas epitelis dažnai patenka į dantenų sudarytą „kapišoną“, todėl bakterijos dauginasi ir sukelia uždegimą. Susiformavęs bakterinis apnašas – pirmoji ir svarbiausioji priežastis, dėl kurios vystosi lėtinis uždegimas (perikoronitas).

Sekite mus socialiniuose tinkluose:

Ką daryti, jei susiformavo nepilnai išdygusio danties dantenų “kapišonas”?

Pirmasis gydymo būdas – chirurginis dantenų šalinimas. Pasitaiko atvejų, kai neišdygusio protinio danties gleivinė supūliuoja. Tokiu atveju pirma ji išvaloma, o paskui pašalinamas protinio danties „kapišonas“. Pats protinis dantis, jei jo augimui trukdo tik dantenos, nešalinamas, tačiau jei jie sukelti pakartotinį perikoronitą, juos išrauti rekomenduojama. Kiekvieną atvejį įvertina odontologas po išsamios apžiūros konsultacijos metu. Po operacijos paprastai dantenos užgyja maždaug per dešimt dienų. Gydytojas odontologas rekomenduoja burnos skalavimo skysčius ar vaistus, jei tai yra būtina.

Taigi, nepilnai išdygusio danties dantenų “kapišonas” šalinamas, jei atsiranda:

  • stiprus skausmas;
  • blogas burnos kvapas;
  • pūlingos dantenos
  • dantenų patinimas, kraujavimas ir skausmas;
  • bendras silpnumas, karščiavimas, galvos svaigimas ir pykinimas.

Kaip šalinamas nepilnai išdygusio danties dantenų “kapišonas”?

Prieš pradėdamas procedūrą gydytojas odontologas burnos chirurgas atsižvelgia į visas individualias paciento savybes: amžių, alergijas, lėtines ligas ir kt. Iš pradžių yra atliekama rentgeno diagnostika, taikoma vietinė anestezija, šalinamos dantenos, dezinfekuojama žaizda.
Po operacijos gydytojas paskiria antrą vizitą. Paprastai dantenos gyja apie dešimt dienų. Jei procesas užtrunka, tai gali būti komplikacijų požymis.
Tačiau komplikacijų išvengiama tuomet, kai tinkamai laikomasi gydytojo rekomendacijų:

  • Burna skalaujama gydytojo paskirtomis priemonėmis;
  • Gerai ir reguliariai 2 kartus per dieną valomi dantys;
  • Nepiktnaudžiaujama karštu ar aštriu maistu.

Turite klausimų?

Užduokite juos specialistui

Pasidalinti naujiena

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI AKTUALU

Susisiekime!

Skambinkite telefonu
+370 679 55505 +370 646 75043
arba rašykite

Informacija apie Jūsų asmens duomenų tvarkymą yra skelbiama Privatumo politikoje.