fbpx

Dantų kanalų gydymas

Pagrindinis endodontinio, t.,y. dantų šaknų kanalų, gydymo tikslas – sunaikinti mikroorganizmus šaknies kanalų sistemoje ir apsaugoti dantį bei aplinkinius audinius nuo infekcijos. Danties pulpą sudaro jungiamasis audinys, nervai ir kraujagyslės, esančios danties kanaluose. Jei infekcija pažeidė minkštuosius danties audinius, pulpą, būtina pašalinti infekuotus audinius, neutralizuoti infekcijos židinį ir hermetiškai užplombuoti.

Endodontinis gydymas reikalingas, jei:

 • atsirado danties jautrumas karšiui ar šalčiui;
 • ūmiai suskausta dantį;
 • dantis jautrus jį liečiant (spaudžiant) ir kramtant;
 • ant dantenų atsiradusi fistule (fistulė – tai dėl patologinio proceso(infekcijos)
 • susidaręs kanalas (latakėlis), jungiantis infekcijos židinį su išore);
 • patinimo dantenos;
 • patamsėjusi danties spalva;
 • jei uždegimas lėtinis, kartais pacientas nejaučia jokių simptomų.

Kaina

PaslaugaKaina
Kanalo paruošimas (darbinio ilgio pasiekimas) (1 kanalas)45,00 – 75,00 €
Kanalo formavimas (1 kanalas)45,00 – 75,00 €
Kanalo plombavimas (1 kanalas)55,00 – 75,00
Kanalo praėjimas išėjimui (1 kanalas, be plombavimo)85,00 – 145,00 €
Kanalo paruošimas ir plombavimas (1 kanalas) vienmomentiškai95,00 €
Kultinio kaištinio įkloto išėmimas80,00 – 100,00  €
Lūžgalio iš kanalo išėmimas80,00 – 100,00 €
Stiklo pluošto kaiščio išėmimas80,00 – 100,00 €
Šaknies viršūnės uždarymas, perforacijos uždarymas MTA80,00 €
Vidinis danties balinimas pirmas seansas135,00 €
Šaknies kanalo praėjimas ir pirminis išplatinimas (vienas kanalas)89,00
Šaknies viršūnės rezekcija150,00
Pakartotinis kalcio keitimas (1 kanalas)35,00 €

Minkštas kraujagyslių ir nervų audinys, esantis danties kanaluose, vadinamas pulpa. Atsiradęs skausmas, ypač stiprus ir ūmus, gali reikšti, kad dantų šaknų kanaluose prasidėjo uždegimas ir į pulpą dėl dantų ėduonies pateko mikroorganizmų, kuriuos būtina pašalinti ir sustabdyti infekciją, t.y. apsaugoti kitus audinius nuo infekcinio plitimo. Dantų šaknų kanalų gydymas būtinas, norit apsaugoti dantis nuo tolimesnio ligų progresavimo ir dantų netekimo.

Klinikoje endodontinis gydymas atliekamas mikroskopu. Naudodami endodontinį dentalinį mikroskopą odontologai gali sugydyti net ir smarkiai pažeistus arba labai smulkius dantų kanalus. Su mikroskopu galima pamatyti tai, ko nematoma „plika“ akimi. Mikroskopas suteikia priartinimo ir apšvietimo galimybes.

Dantis gali turėti nuo 1 iki 5 kanalų, priklausomai nuo žmogaus anatomijos, tačiau smulkesni kanalai įžiūrimi tik su mikroskopu. Jei dantų pagrindiniai kanalai sugydyti, o infekcija yra likusi mažyčiame kanale, ateityje teks pergydyti kanalus. Darbas su mikroskopu odontologui suteikia galimybę išvalyti infekciją ir uždegimą sukeliančius mikroorganizmus, esančius net ir smulkiausiuose kanaluose.

Taigi endodontinis gydymas būtinas, kai tikslas – sunaikinti mikroorganizmus šaknies kanalų sistemoje ir apsaugoti dantį, bei aplinkinius audinius nuo infekcijos.

Nelaukite, kol pradės skaudėti

Susisiekite dabar

Užsiregistruokite vizitui

Skambink +370 679 55505+370 646 75043 ir registruokis procedūrai

DUK

Dentalinis mikroskopas – tai odontologui skirta gydymo priemonė, pats mikroskopas negydo, gydo gydytojas. Dentalinis mikroskopas, o tiksliau, jame įmontuota optika, padidina vaizdą 20 kartų, todėl jo pagalba galima odontologas gali aptikti mikro įskilimus, įtrūkimus ir plyšius, papildomus kanalus, gerai matoma visa danties anatomija. Gydymo metu, odontologas vaizdą stebi pro mikroskopą, specialiu prietaisu matuoja dantų kanalų gylį ir su specialiais endodontiniam gydymui pritaikytais instrumentais gydo įprastiniu būdu. Darbas su dentaliniu mikroskopu iš gydytojo reikalauja ypatingų darbo įgūdžių, kuriuos būtų galima palyginti su žongliravimu: akys stebi vaizdą pro mikroskopą, o rankos atlieka judesius. Gydymas dentaliniu mikroskopu leidžia gydytojui užtikrinti gydymo kokybę, o pacientui išvengti dantų kanalų pergydymo ateityje.

Šaknis – tai danties dalis, esanti dantenose ir kaule. Ją dengia plonas cemento sluoksnis ir giliau esantis dentinas. Danties viduje yra ertmė, užpildyta minkštaisiais audiniais (nervais, kraujagyslėmis, limfagyslėmis), kuri vadinama pulpa (paprastai sakoma – danties nervas). Kai uždegimas apima visą danties pulpą, šaknies kanalai tampa įvairiausių mikroorganizmų rezervuaru.

Jei dantis pažeistas (kariesas, dantų trauma, periodontitas), mikrobai prasiskverbia į pulpą ir dantį pradeda skaudėti. Patekusios į danties vidų, bakterijos pradeda aktyviai daugintis ir gali sukelti uždegimą, kuris komplikuojasi į rimtesnes dantų ligas, dėl kurių kyla grėsmė netekti dantų.

Požymiai, rodantys, kad dantų kanalai pažeisti:

 • padidėjęs dantų jautrumas šalčiui;
 • nelokalus, sunkiai nurodomas danties skausmas;
 • maudimas arba aštrus priepuolinis skausmas;
 • skausmingas kramtymas.

Yra atvejų, kai ir po sėkmingo dantų kanalų gydymo, praėjus keliems mėnesiams ar net metams po pirminio kanalų gydymo, gali suskausti dantį. Yra tikimybė, kad infekcija pasikartojo ir tai gali būti laikoma komplikacija. Šių komplikacijų priežastys įvairios:

 • nepastebėtas danties dugno ar šaknies skilimas;
 • dėl sudėtingos šaknų anatomijos nerasti papildomi kanalai ar nepilnai
 • užplombuoti lenkti kanalai;
 • rezistentiški mikroorganizmai;
 • nekokybiškos restauracijos (pralaidžios plombos, netikslios vainikėlio ribos), ko
 • pasekoje užplombuoti kanalai vėl infekuojasi.

Tokiu atveju reikalingas dantų šaknų kanalų pergydymas. Šiuolaikinė įranga, tokia kaip dentalinis mikroskopas, padeda odontologui pamatyti „plika akimi“ nematomus net ir mažiausius kanalus ir atlikti dantų kanalų gydymą taip kokybiškai, kad pergydymo tikimybė ir komplikacijos labai mažos.

Dantų struktūra labai sudėtinga ir subtili. Dantį sudaro išorinė dalis, esanti virš dantenų (vainikas), ir vidinė dalis, esanti šaknyje. Kiekvieno danties viduje yra didelė ertmė, kurioje daug kraujagyslių, nervų. Ši ertmė su minkštaisiais audiniais vadinama pulpa. Iš šios ertmės išeina stambesni ir mažesni šaknų kanalai. Šoniniuose dantyse gali būti nuo dviejų iki keturių kanalų, o priekiniuose dantyse – vienas.

Dantų kanalai yra tarsi siauri vamzdeliai su daugybe atšakų. Jei aplinkiniai audiniai yra uždegiminiai arba negyvi, juos reikia pašalinti. Dantų šaknų kanalų gydymas skirstomas į kelis etapus:

 1. Parengiamasis etapas. Apžiūros metu atlikus danties rentgeną, įvertinamas danties pažeidimas.
 2. Atliekamas uždegimo pažeistos pulpos valymas. Išvalomi infekcijos pažeisti vidiniai danties audiniai ir dantų kanalai, t.y. pašalinamas kraujagyslių pluoštas ir nervai, ertmė dezinfekuojama.
 3. Kitame etape gydytojas suformuoja dantų šaknų kanalus.
 4. Po būtino gydomų dantų kanalų valymo ir dezinfekcijos odontologai užpildo danties ertmę specialia medžiaga. Dantys visam laikui „užplombuojami“ nuo įvairių infekcijų ir mikrobų. Svarbu žinoti, kad tinkamai atliktas kokybiškas dantų gydymas gali padėti ilgiems metams pamiršti problemą. Nekokybiškai atlikus šią procedūrą, po kurio laiko prireikia dantų šaknų kanalų pergydymo. Gydymo procese naudojant dentalinį mikroskopą šito išvengiama.

Endodontinis gydymas, arba dantų šaknų kanalų gydymas, yra gana sudėtingas ir sunkus procesas. Be to, jį gali apsunkinti tai, kad dauguma pacientų kreipiasi per vėlai, kai infekcija jau būna įsiskverbusi į žandikaulio kaulą, todėl gijimo procesas būna daug sunkesnis. Todėl labai svarbu į odontologą kreiptis pajutus net ir menkiausią diskomfortą, o dar geriau – bent kartą per metus apsilankyti profilaktinei apžiūrai.

Sugydyti dantų kanalai – tai tik gydymo plano dalis. Toliau jau gali būti plombuojami dantų karieso pažeisti dantys, t.y. plomba atkuriami pažeisti ir pašalinti dantų audiniai.

Dažniausiai endodontiškai gydytas dantis po kanalų plombavimo yra protezuojamas vainikėliu ar kita pasirinkta restauracija, tam kad apsaugotų ir visiškai atstatytų danties kramtymo funkciją. Hermetiškai užplombuoti kanalai su sandaria restauracija išsaugo nuosavą dantį.

Dantis tapo jautrus temperatūriniams dirgikliams, kramtant kažkas aštriai suskausta? Prieinate prie veidrodžio, apžiūrite dantį ir pastebite tai, ko anksčiau nepastebėjote – dantyje vos įžiūrimas įtrūkimas.
Ką gydytojas odontologas tokiu atveju daro?

 1. Atlieka apžiūrą ir skaitmeninius odontologinius tyrimus
 2. Priklausomai nuo to, kiek yra pažeistas danties emailis, pritaiko individualizuotą gydymo metodą. Pvz., remineralizaciją. Ant emalio užtepamos specialios atkuriamosios kompozicijos su fluoro junginiais ir kitais aktyviaisiais elementais.
 3. Jei danties skylimas yra komplikuotesnis ir yra skilusi ar įtrūkusi šaknis, taikomas endodontinis gydymas.

Šaknies mikroįtrūkimai nustatomi tik atlikus diagnostinius skaitmeninius odontologinius tyrimus ir atidžiai apžiūrėjus dantį su dentaliniu mikroskopu.

Jei šaknies įtrūkimas liks nepastebėtas, po kurio laiko jis gali lemti vertikalųjį danties šaknies lūžį ir sukelti nepageidaujamų pasekmių. Be to, pro atsiradusį įtrūkį nuolat skverbiasi mikroorganizmai, dėl to vyksta kaulo rezorbcija, todėl ateityje gali būti daug sunkiau arba visai neįmanoma įstatyti implantą.

Plačiau apie šią problemą skaitykite:

https://evadenta.lt/dantu-saknies-itrukimai-ir-ju-gydymas/

Danties šaknies lūžis ne visada priežastis šalinti dantį. Šiuolaikinėje endodontijoje naudojamos technologijos ir prietaisai, leidžia sugydyti danties šaknį. Vienas tokių – dentalinis mikroskopas, gerai apšviečiantis danties ertmę ir daug kartų padidinantis vaizdą, leidžia pamatyti tai, ko net ir rentgeno nuotrauka ne visada parodys. Endodontinio gydymo metu gydytojas odontologas, naudodamas tokį mikroskopą, turi daugiau galimybių ištirti, koks yra šaknies lūžis ir pagal tai aiškiai suprasti, ar dantis gali būti išsaugotas, ar ne.

Apie šią problemą skaitykite https://evadenta.lt/danties-trauma-saknies-luzis/

Mūsų dantų kanalai yra labai sudėtingos struktūros: jie gali būti lenkti, labai ploni ir šakoti. Norėdamas išvalyti visą šaknies kanalą, gydytojas naudoja specialius instrumentus, kurie taip pat yra labai ploni ir lankstūs. Deja, visiškai išvengti instrumento lūžio neįmanoma. Šiuolaikinėje odontologijoje gydytojai naudoja labai plonus instrumentus. Jų skersmuo – šimtoji milimetro dalis. Todėl gali atsitikti taip, kad instrumentas darbo metu nulūš.

Verta pažymėti, kad pats instrumento lūžgalis nekelia jokios grėsmės paciento sveikatai. Taip yra todėl, kad tokie instrumentai gaminami iš hipoalerginių medžiagų. Tačiau įstirgęs lūžgalis danties kanale gali trukdyti visiškai išvalyti danties kanalą, o tai turės neigiamos įtakos viso gydymo rezultatui. Tai gali sukelti uždegimą, stiprų skausmą, o retais atvejais gali tekti dantį ištraukti.

Skaitykite plačiau:

https://evadenta.lt/dantu-kanale-istrigo-instrumento-luzgalis-ar-tai-pavojinga/

Dirbame tam, kad Klaipėda ir jos svečiai taptų besišypsančių žmonių miestu!

Dantų balinimas Klaipėdoje – klinika „Evadenta“, Salomėjos Nėries gt. 20, Klaipėda,

mob. +370 679 55505+370 646 75043 ir registruokis procedūrai

Dažnai endodontinis gydymas yra gydymo plano dalis. Toliau seka kitos gydymo procedūros, tokios kaip karieso gydymas, protezavimas, implantavimas. Kad dantys tinkamai funkcionuotų ir atrodytų estetiškai gali prireikti ir tokių procedūrų kaip estetinis plombavimas. Jei dėl dantų šaknų kanalo infekcijos patamsėjo dantys, odontologas gali rekomenduoti vidinį danties balinimą.

Gydymo atvejai

Tai, ką rado padarę rentgeno nuotrauką mane suglumino… Juokaudama sakau, kad net pas antakių meistrę atėjus man reikia narkozės, o ką bekalbėti apie apsilankymą pas odontologą. Todėl ir delsiau, nors ir pačiai buvo supranta, kad kuo ilgiau lauki, atidėlioji vizitą, tuo rimtesnių problemų gali susilaukti. Kai nuolat pradėjau jausti dantenose tvinkčiojimą, supratau, kad reikia kažką daryti. Užsiregistravau vizitui. Gydytoja sutinka su šypsena, bet man šypsotis visai nesinorėjo, buvo neramu, ką ras. Tai, ką rado padarę rentgeno nuotrauką mane suglumino – instrumento lūžgalį danties kanale. Istorija paprasta – dantį, o tiksliau šaknies kanalą prieš 10 metų paauglystėje man sugydė ir tiek žinių. Tik po procedūros supratau, kaip svarbu pasirinkti tą specialistą, kuris ne tik yra profesionalas, kruopštus, bet ir yra aprūpintas tinkama įranga. _______________________ Gydytojos odontologės komentaras: Instrumentai, kuriais odontologai valo šaknies kanalus yra labai ploni ir lankstūs. Būna atvejų, kai jie tiesiog procedūros metu lūžta. O ištraukti tokią instrumento mikroskopinę dalelę nėra paprasta, bet įmanoma. Lūžgalis, kuris plika akimi šiuo atveju nematomas, buvo pašalintas dentalinio mikroskopo pagalba. Mikroskopas skleidžia koncentruotą šviesą ir padidina net 12 kartų darbinį lauką. Pacientei buvo atlikti tyrimai, išimtas svetimkūnis, dezinfekuoti, išvalyti ir užplombuoti dantų kanalai.

Atvejis 1

Prieškrūminio danties pergydymas – atsidalinusio instrumento šalinimas iš kanalo.

Jaunai merginai prieš keletą metų vasaros pradžia tapo išbandymu – šokinėdama ant batuto stuktelėjo keliu į priekinis dantis. Trauma – lūžusi priekinio danties šaknis, išmuštas dantis.

Tokiais atvejais mažai galimybių išsaugoti dantį. Labai gerai, kad mama reagavo žaibiškai ir po kelių valandų mergina jau sėdėjo odontologo kėdėje.
“Į kliniką atvykome labai išsigandusios, o išvažiavome su dideliu palengvėjimu ir viltimi, kad priekinį dantį pavyks išsaugoti. Neliko nieko kito kaip tik tuo patikėti, nes gydytoja odontologė suteikė vilties, kad implanto nereikės, yra dar galimybė pamėginti išsaugoti dantį.“ Nuo to įvykio praėjo 8 metai. Žinoma, dantis keičia spalvą, tačiau tai nuosavas dantis.

________________

Kas buvo padaryta šiuo atveju?

Gydymo metu skubiai vietoje buvo atlikti rentgeno tyrimai, diagnozuotas nepilnas danties šaknies lūžis ir nuspręsta šaknį cementuoti.

Išilgai danties šaknies lūžio linijos suformuotas griovelis ir užpiltas specialia endodontine medžiaga. Kadangi dantis buvo stipriai išjudėjęs, teko jį sutvirtinti kompozitu prie gretimų dantų sienelių. Jei galėtume pasitelkti analogiją, tai galėtume sakyti, jog dantis buvo sugipsuotas, t.y. sutvirtintas taip, kad nejudėtų.
Po pusmečio dantis jau buvo stabilus, merginai paskirtas tolesnis stebėjimas. Kadangi šaknies lūžio metu buvo pažeisti periodontiniai raiščiai ir infekuota pulpa, dantis tapo negyvas, laikui bėgant dėl pulpos nekrozės jis patamsėjo. Tačiau ši problema išsprendžiama taikant vieno danties balinimą arba estetinį protezavimą laminatėmis ar keramikos vainikėliu.

Dantų šaknų kanalų gydymas odontologijoje – tai „aukštasis pilotažas“, nes dantų kanalų valymas, plombavimas reikalauja ne tik kruopštumo, pastabumo, profesionalumo, bet ir gebėjimo dirbti su pažangiomis gydymo technologijomis ir metodikomis. Kokybiškas ir šiuolaikiškas dantų kanalų gydymas padeda išvengti rimtesnių dantų ligų, saugo nuo dantų netekimo, užtikrina, kad net ir infekcijos pažeistas dantis funkcionuos ilgiau.

„Evadenta“ odontologijos klinikoje endodontinis gydymas atliekamas taikant pažangias dantų gydymo metodikas ir technologijas:

 1. Dentalinį mikroskopą;
 2. Skaitmeninę rentgeno sistemą su minimalia spindulių apšvita;
 3. Kokybiškiausias gydymo medžiagas.

Reikia žinoti, kad dantų šaknų kanalų gydymo metu ir po jo tol, kol dantų vainikas nėra pilnai atkurtas su nuolatine restauracija (plomba ar vainikėliu), rekomenduojama dantį saugoti, vengti juo kramtyti, kąsti kietą maistą, nes tai padidina lūžio riziką. Danties likusios sienelės gali lūžti, nes valant danties šaknų kanalus, kartu su nervu pašalinamos ir kraujagyslės, maitinančios dantį. Dantis, netekęs maitinimo, yra daug trapesnis ir neatsparus lūžiams.

Atstačius dantį su nuolatine restauraciją po endodontinio gydymo, jį reikia prižiūrėti taip pat kaip ir kitus dantis.

Gydytojai

Odontologė Ieva Evadenta

Gydytoja odontologė
Specializacija: endodontologija

Ieva Ketvirtienė

Skaityti daugiau

Pasidalinti paslauga

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI AKTUALU

Dantų tiesinimas kapomis

Kapos – patogus ir ergonomiškas dantų tiesinimo metodas – tampa populiariu dantų tiesinimo būdu. Kapos – tai plonos, skaidrios ir burnoje beveik nepastebimos plokštelės, pagamintos

Dantų implantacija

Dantų implantai — tai toks protezavimas, kai atkuriamos dantų šaknys (dirbtinės šaknys). Dantų implantai yra įvairiausių rūšių, tačiau šiuo metu plačiausiai pasaulyje ir Lietuvoje naudojami

Susisiekime!

Skambinkite telefonu
+370 679 55505 +370 646 75043
arba rašykite

Informacija apie Jūsų asmens duomenų tvarkymą yra skelbiama Privatumo politikoje.