fbpx

Funkcinis plombavimas

Dantų implantavimas Laimonas Ketvirtis
Funkciniu plombavimu atkuriama ne tik danties estetika. Svarbiausias šios procedūros tikslas – sugydyti kariesą ir atkurti kramtymo funkciją bei danties anatomiją, kuri buvo pažeista dėl stipraus karieso ar kitų veiksnių. Funkcinio plombavimo metu dažniausiai yra keičiamos senos plombos restauracijos, pakeliamas sąkandis, pralaidžių, nehermetiškų plombų keitimas naujomis.

Funkcinis plombavimas reikalingas, jei:

 • Pastebėjote aplink dantį papilkėjusią zoną
 • Pamatėte dėmėtą (juodą, rudą) plombos kraštelį
 • Norite pakeisti juodos spalvos senas plombas naujomis
 • Norite, kad gydytojas atkurtų danties anatomiją, o pati plomba neatrodytų plokščia
 • Iškrito sena plomba
 • Pastebėjote, kad plomboje atsirado ertmė
 • Gydytojas profilaktinės patikros metu pastebėjo įtrūkimus

Kaina

PaslaugaKaina
Maža plomba69,00 €
Vidutinė plomba (du paviršiai, kontaktas)80,00 €
Didelė plomba (trys paviršiai, kontaktas)120,00 €
Priekinių dantų pilnas vainiko padengimas plomba (estetinis plombavimas, 1 dantis)nuo 180,00
Sąkandžio kėlimas (1 dantis su pavaškavimu)79,00 €
Danties poliravimas po estetinio plombavimo29,00 €
Koferdamo naudojimas gydymo metu10,00 €
Fluoro lako ar kt. medžiagų aplikacija dantų nujautrinimui20,00 €
Plombos korekcija69,00 €
Eugenolio tvarstuko uždėjimas ar devitalizuojanti pasta60,00 €

Sekite mus socialiniuose tinkluose:

Senas plombas keisti naujomis verta ne vien dėl estetinio vaizdo. Pagrindinė priežastis – antrinio karieso prevencija. Senose restauracijose ilgainiui atsiranda įtrūkimų, plika akimi nematomų mikrotarpų – plomba nebetenka hermetiškumo. Infekcija pradeda plisti po sena restauracija ir tokiu būdu vystosi antrinis kariesas, kuris gali pažeisti giliuosius danties audinius. Dantų plombavimui naudojami šiuolaikiški, patvarūs, aukštos kokybės kompozitai, kuriais atstatomos prarasto danties audinio dalys.

Nori sveikos šypsenos?

Registruokis vizitui

Baltą šypseną gali turėti jau dabar.

Skambink +370 679 55505+370 646 75043 ir registruokis procedūrai

DUK

Estetinis plombavimas taikomas tuomet, kai dantys sveiki, bet norima pakoreguoti danties estetiką: jo formą, tarpus tarp dantų, emalio atspalvį.

Funkcinis plombavimas atkuria kramtymo funkciją, danties anatomiją, užkerta kelią dantų karieso plitimui. Dažnu atveju prieš estetinį plombavimą yra atliekamas funkcinis plombavimas sugydant karieso pažeistus dantis.

Tiek funkcinis, tiek estetinis plombavimas reikalauja iš gydytojo kruopštumo, nes sluoksnis po sluoksnio atkuriamas natūralus danties anatominis vaizdas, t.y. suformuojamos danties vagelės ir pan.

Plombos nėra visam gyvenimui. Kiek jos tarnaus, priklauso nuo daugelio veiksnių: kaip buvo paruošta ertmė, ar tinkamai buvo nupoliruotas plombos paviršius ir pan.

Plomba tarnaus trumpiau, jeigu plombuojant dantį nebuvo grąžinta anatominė danties forma, ypač tarpdančių. Plombų tarnavimo laikas priklauso ir nuo dantų priežiūros – reikia saugotis karšto ar šalto maisto, nekramtyti kietų maisto produktų ar daiktų.

Odontologijos klinika “Evadenta”

S. Nėries gatvė 20

Darbo laikas
Pirmadienis-penktadienis:
9.00 – 19.00 val.

Dirbame tam, kad Klaipėda ir jos svečiai taptų besišypsančių žmonių miestu!

Dantų balinimas Klaipėdoje – klinika „Evadenta“, Salomėjos Nėries gt. 20, Klaipėda,

mob. +370 679 55505+370 646 75043 ir registruokis procedūrai

Senas amalgamines plombas, dar vadinamas metalines plombas, rekomenduojame pasikeisti naujomis. Sidabro amalgamos plombos ankščiau buvo plačiai naudojamas kaip tvirtos ir ilgaamžės. Tačiau jei tokia plomba buvo naudojama ne pagal indikacijas, iškyla rizika, kad skils dantis, t.y. jame ilgainius atsiras mikroįtūkimų.. Be to, jos dabar kelia diskusijų dėl poveikio žmogaus sveikatai. Šios plombos sudarytos iš gyvsidabrio ir sidabro, o gyvsidabris yra labai nuodingas žmogaus organizmui.

Šios plombos nesprendė estetikos klausimo, todėl plombuojant jomis, nebuvo atkuriama ir krūminio danties anatomija, plombuotas dantis atrodė nenatūraliai.
„Evadenta“ klinikoje plombuojama naudojant plombinę medžiagą – kompozitą. Kompozitai yra plombos, kietėjančios chemiškai (t.y. kai prasideda kietėjimo reakcija, sumaišius du komponentus) ir šviesoje (kietėja nuo šviesos). Helio plombų yra labai įvairių – priekiniams bei krūminiams dantims, taip pat universalių – hibridinių ir skystų. Tačiau reikia žinoti ir tai, kad helio plomba – tai tik plombų rūšis, o pati plombos kokybė priklauso nuo gamintojo.

„Evadenta“ klinikoje naudojamos tik aukščiausios kokybės plombinės medžiagos.

Gydymo atvejai

Atvejis 1

Krūminių dantų plombavimo atvejis

Pacientas atvyko į mūsų kliniką gydytojo terapeuto konsultacijai. Paaiškėjo, kad 2 juose gretutiniuose dantyse – kariesas.

Teko keisti senas plombas, kurios buvo paslankios ir po jomis vystėsi infekcija.
Karieso ertmės buvo gydomos taikant anesteziją, pašalintos senos plombos ir visas nekrotizuotas audinys, ertmės antiseptiškai apdorotos ir sutvarkytos, atkurta danties anatomija, suformuoti dantų karūnėlės vagelės, pakeltas sąkandis.
Sena restauracija – plokščia plomba – pakeista nauja, atkurta krūminio danties anatomija.

Gydymas atliktas vieno vizito metu, taikant vietinę nejautrą.

Pacientas kreipėsi į kliniką dėl nuskilusio danties. Po apžiūros paaiškėjo, kad skilo ne danties kraštas, o sena plomba. Paskutinį kartą šis dantis buvo gydytas prieš 5 metus.
Pašalinus senąją plombą paaiškėjo, kad ėduonis jau giliai pažeidė danties vidinius audinius, nors pacientas jokio skausmo nejautė.
Atkreipiame dėmesį, kad laikui bėgant senose plombose arba danties emalyje atsiranda įtrūkimų. Dantų emalis ima „minkštėti“, t.y. vyksta danties kietųjų audinių demineralizacija. Tokiu būdu demineralizuoti dantų audiniai, t.y. emalis, tampa pažeidžiamesnis – jame imasi formuotis ėduonis.
Laimei, šiuo atveju ėduonis dar nebuvo prasiskverbęs iki dantų šaknų kanalų, tad kruopščiai pašalinus ėduonies pažeistus audinius dantis buvo sugydytas, atkurta kramtymo funkcija ir krūminio danties anatomija, t.y. atkurtas danties paviršiaus vagelės.

Plombavimo eiga:

 • Atliekama išsami dantų būklės apžiūra.
 • Atliekama vietinė nejautra.
 • Pašalinami karieso pažeisti audiniai.
 • Pasiruošiama plombavimui.
 • Plomba dedama sluoksniais atkuriant danties audinius.
 • Danties vainikėlyje suformuojamos vagelės, t.y., atkuriama danties anatomija.
 • Danties plomba šlifuojama, poliruojama.

Procedūra trunka nuo 30 iki 40 min. Po procedūros rekomenduojama kelias valandas nevalgyti ir negerti karštų gėrimų, reguliariai atlikti profesionalią burnos higieną, kasdien tinkamai valytis dantis nepamirštant ir tarpdnčių.

Atvejis 2

Pacientas kreipėsi dėl dantų nudilimo. Atstatytas sąkandis pagal pavaškavimą estetinio plombavimo pagalba. Atstatyta kramtymo funkcija. Rekomenduota nešioti bruksizmo kapą naktimis, kad ilgiau išsaugoti atstatytus dantis.

Atvejis 3

Pacientė į kliniką kreipėsi dėl didelių nehermetiškų plombų priekiniuose dantyse, pakitusios jų spalvos ir norėjo atstatyti nudilusį dantų sukandimą. Priekiniams dantims atstatyti suprotezuotos laminatės, o galiniai dantys protezuoti cirkonio keramikos vainikėliais. Atstatytas sukandimas, rekomenduota bruksizmo kapa.

Gydytojai

Milda Matevičiūtė

Milda Matevičiūtė

NORINT BŪTI PUIKIU SPECIALISTU, PRIVALAI SAVE ATIDUOTI 100 PROC., TAD LABAI SVARBU VIDINĖ MOTYVACIJA, – sako gydytoja odontologė Milda Matevičiūtė, dirbanti “Evadenta” klinikoje.

Dirbant odontologe daugiausia motyvacijos suteikia žinojimas, kad gali padėti žmogui, kai jam skauda. Taip pat motyvuoja galimybė grąžinti prarastą šypseną, juoką bei paciento pasitikėjimą savimi.

Kartais pajaučiu, kad didžiulį pasitenkimą sukelia gebėjimas pakeisti pacientų požiūrį į odontologiją. Stengiuosi viską išsamiai paaiškinti, kad gydymo procesas būtų kuo aiškesnis. Smagu, kai pacientai su manimi bendrauja be įtampos, kai yra atsipalaidavę, o procedūros jiems nekelia streso.

Laisvu laiku sportuoju. Kadangi darbe tenka daug valandų praleisti vienoje pozicijoje, privalu palaikyti fizinį krūvį. Didžiulė mano aistra – žirgai. Labai myliu šiuos gyvūnus, tad laisvalaikiu jodinėju, leidžiu laiką su jais gamtoje.

Odontologo darbas pareikalauja labai daug. Tai specialybė, kurioje norint būti puikiu specialistu, privalai save atiduoti 100 proc. Įvairiems mokymams bei ilgoms darbo valandoms tenka aukoti savo laisvą laiką, tad labai svarbu vidinė motyvacija.

Odontologė Ieva Evadenta

Gydytoja odontologė
Specializacija: endodontologija

Ieva Ketvirtienė

Skaityti daugiau

Pasidalinti paslauga

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI AKTUALU

Dantų tiesinimas kapomis

Kapos – patogus ir ergonomiškas dantų tiesinimo metodas – tampa populiariu dantų tiesinimo būdu. Kapos – tai plonos, skaidrios ir burnoje beveik nepastebimos plokštelės, pagamintos

Dantų implantacija

Dantų implantai — tai toks protezavimas, kai atkuriamos dantų šaknys (dirbtinės šaknys). Dantų implantai yra įvairiausių rūšių, tačiau šiuo metu plačiausiai pasaulyje ir Lietuvoje naudojami

Susisiekime!

Skambinkite telefonu
+370 679 55505 +370 646 75043
arba rašykite

Informacija apie Jūsų asmens duomenų tvarkymą yra skelbiama Privatumo politikoje.