fbpx

Endogeninis danties spalvos pakitimas

Ar žinojote, kad yra išorinis dantų baltumas ir vidinis baltumas. Dažniausiai dantų spalva keičiasi dėl išorinių priežasčių, t.y. pigmentų susidarymo dėl dažančių maisto produktų vartojimo, rūkymo, apnašų ir pan. Dėl šių priežasčių visi dantys pakeičia atspalvį. Būna atvejų, kai spalvą pakeičia vienas ar keli dantys. Dantys patamsėja dėl vidinių procesų, vykstančių minkštuosiuose danties audiniuose – pulpoje. Tai endogeninis danties spalvos pakitimas.

Sekite mus socialiniuose tinkluose:

Patamsėjęs dantis – kur priežastis?

Endogeninis danties spalvos pakitimas susidaro dėl pažeistos danties struktūros. O tai atsitinka dėl karieso, dantų traumų, vaistų (ypač antibiotikų) vartojimo, fluoro poveikio dantims ir kt.
Nustačius pagrindinę dantų spalvos pasikeitimo priežastį gali būti taikomi įvairūs gydymo metodai: profesionali burnos higiena, senų plombų keitimas, karieso gydymas arba dantų balinimas.

Negyvo danties balinimas

Vieno danties balinimas rekomenduojamas tuomet, kai dantis patamsėjo po traumos. Nebegyvybingus dantis mažai veikia dantų balinimo priemonės, nes jos balina paviršių, emalį, o negyvo danties spalvos pakitimas yra iš vidaus. Jei patamsėjo priekinis dantis, tuomet estetinis vaizdas gali kelti psichologinį diskomfortą. Išeitis – atlikti vieno danties balinimo procedūrą.
Kaip vyksta vieno danties balinimas? Gydytojas odontologas į suformuotą negyvo danties ertmę ir kanalą įveda balinančiąja medžiagą ir tokiu būdu dantis balinamas iš vidaus.

Negyvo danties balinimo proceso eiliškumas:

  1. Specialiai paruošiama danties ertmė, jei reikia, pašalinami negyvi audiniai.
  2. Į danties ertmę įvedama balinančioji medžiaga.
  3. Dantis laikinai užplombuojamas.
  4. Praėjus 4-5 dienoms vizito metu įvertinamas balinimo rezultatas. Jei dantis pakankamai išbalo, procedūra nebekartojama.

Negyvo danties balinimą reikia pakartoti kas 2-3 metus. Alternatyva vieno danties balinimo procedūrai – estetinis danties protezavimas laminate arba keramikos vainikėliu.

Vidinis danties balinimas, atliktas mūsų klinikoje

Endo vidinis dantis balinimas prieš ir po.

Turite klausimų?

Užduokite juos specialistui

Pasidalinti naujiena

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI AKTUALU

Susisiekime!

Skambinkite telefonu
+370 679 55505 +370 646 75043
arba rašykite

Informacija apie Jūsų asmens duomenų tvarkymą yra skelbiama Privatumo politikoje.