fbpx

Dantų protezavimas

estetinis plombavimas ir implantavimas Evadentoje

Yra daug būdų, kaip atkurti prarastą dantį. “Evadentos” klinikoje dantų protezavimas atliekamas taikant skaitmeninės odontologijos technologijas, kurios taupo paciento laiką ir padeda gydytojui tiksliai suplanuoti gydymą bei užtikrinti protezavimo paslaugų kokybę. Tai visiškai neskausminga procedūra, grąžinanti jums šypseną ir pasitikėjimą.

Kaina

PaslaugaKaina
Cirkonio keramikos vainikėlis480,00
Pilno kontūro cirkonio vainikėlis450,00 €
Venyras (laminatė)490,00
Keramikinis užklotas390,00 €
Stiklo pluošto kaištinis, kultinis įklotas (1 vnt.)100,00 €
Vainikėlio pricementavimas50,00 €
Dalinė plokštelė (išimamas dantų protezas)350,00 €
Minkšta plokštelė580,00 €
Kieta plokštelė480,00 €

Dantų protezavimas reikalingas, kai:

 • Reikia atkurti nulūžusio danties dalį
 • kai beveik nelikę nuosavo danties sienelių, t.y. dantis su labai didelėmis plombomis,
  po šaknų kanalų gydymo norint sustiprinti dantis: apgaubtos vainikėliu plonos danties sienelės yra apsaugomos nuo galimo lūžio,
 • siekiant paslėpti patamsėjusių dantų spalvą ir dantys atrodytų estetiškai.

„Evadenta“ klinikoje atliekami protezavimo būdai:

 • Protezavimas ant nuosavų dantų dantų užklotais, įklotais, cirkonio keramikos vainikėliais, bemetaliais vainikėliais, laminatėmis
 • Mikroprotezavimas, estetinis protezavimas, kurio metu saugiai atkuriama danties struktūra nepažeidžiant greta esamų sveikų dantų
 • Protezavimas plokštelėmis, tiltais, fiksuotais ir išimamais protezais
 • Protezavimas ant implantų

Dantų protezavimas taikomas tuomet, kai plombinėmis medžiagos nebeįmanoma arba nebeefektyvu atkurti danties: jo anatomijos, kramtymo funkcijos, estetinio vaizdo.

Vienas populiariausių ir šiuolaikiškiausių būdų – estetinis protezavimas, kurio metu gali būti koreguojama dantų spalva, forma, tarpai tarp dantų.

Registruokitės konsultacijai dėl protezavimo dabar

Užsiregistruokite vizitui

Pacientų atsiliepimai:

Registruokis jau dabar.

Skambink +370 679 55505+370 646 75043 ir rezervuok laiką

DUK

Yra fiksuoti arba išimami protezai.
Fiksuoti protezai:

 • tai danties vainikėlis,
 • mikroprotezas – dalinis vainikėlis (jei trūksta tik dalies danties),
 • dantų protezų tiltas

Šių protezų nebereikia išiminėti, jie nekelia diskomforto, atrodo natūraliai, maksimaliai atkuria kramtymo funkciją, o tai reiškia, kad nebus bėdų kramtant maistą.

Išimami protezai:

 • Plokštelė
 • Lanksti plokštelė
 • Lanko atraminiai protezai

Visi šie paminėti dantų protezai gali būti gaminami iš tauriųjų arba netauriųjų metalų lydinių, įvairių keramikos (porceliano) rūšių, medicininių plastikų. Medžiaga, iš kurios bus gaminamas protezas, priklauso nuo protezo rūšies, pageidaujamo estetinio rezultato ir finansinių galimybių.

Dantų vainikėlis yra protezai, kitaip sakant dirbtinis dantis, kuris užvelkamas ant protezavimui paruošto nuosavo danties arba implanto.

Vainikėliai – dažniausiai pasitrenkamas fiksuoto protezavimo būdas. Vainikėlis pricementuojamas ir uždengia visą danties paviršių arba jo dalį (mikroprotezavimas). Jie perima kramtymo krūvį ir taip apsaugo susilpnėjusį natūralų dantį nuo apkrovos bei galimo lūžio.

Vainikėliai gaminami iš metalo keramikos arba bemetalės keramikos.

 • Kai norime atkurti nudilusius dantis
 • Kai nulūžo didelė danties dalis
 • Kai dantis stipriai pažeistas karieso ir yra labai didelė plomba, o nuosavo danties sienelės labai išplonėjusios
 • Kai nebetenkina danties spalva, forma ar dydis

Danties vainikėliai galinami iš biologiškai suderintų ir žmogaus organizmui nekenksmingų medžiagų:

 • lieto metalo;
 • metalo keramikos;
 • cirkonio keramikos;
 • bemetalės keramikos.

Protezavimo kaina priklauso nuo pasirinktos medžiagos.
Metalo keramika nors yra ir pigesnė medžiaga, tačiau ji gali sukelti alergiją, matosi metalo kraštelis prie dantenos, tačiau jei šie faktoriai jums neaktualūs, galite neabejoti pasirinkimu.

Tiems, kam svarbu kokybė ir čia jie nedaro sau jokių nuolaidų, patartina rinktis cirkonio karūnėles arba bemetalę keramiką. Ši medžiaga laidi šviesai, o tai reiškia, kad dantys atrodys labai natūraliai, pasižymi puikiu biosuderinamumu su organizmu, tinka alergiškiems asmenims.

Visų pirma yra nuimami dantų atspaudai. „Evadenta“ klinikoje naudojame skaitmenines technologijas ir atspaudus darome trimačiu skaitmeniniu skeneriu 3D Shape. Jis pakeitė nemalonią procedūrą, kai anksčiau pacientas turėjo sukąsti specialų šaukštą su medžiaga, panašia į „plastiliną“. Taip buvo nuimami dantų atspaudai, kurie ne visada tiksliai atitikdavo tikrąją dantų formą ir padėtį. Procedūras tekdavo kartoti. Dabar visa tai pakeitė trimatinis skenavimas, kuris surenka tikslius duomenis apie paciento dantų išsidėstymą, aukštį, formą, dydį ir kt. Gauti duomenys iš karto matomi ekrane iš visų pusių. Duomenys nusiunčiami dantų technikui, kuris gamina danties protezą. Kol bus gaminamas protezas jums bus atlikta laikinoji protezo fiksacija. Protezo gamybos trukmė paprastai yra 1-2 sav.

Laminatės – tai ant dantų specialia medžiaga tvirtinamos plonos, vos 2 mm storio plokštelės. Tai saugus ir nuosavus dantis tausojantis protezavimo būdas, nes dantys nėra šlifuojami. Laminates renkamasi, kai norima protezuoti priekinius dantis ir kai ypač svarbu priekinių dantų estetinis vaizdas.
Alternatyva – estetinis plombavimas, tačiau renkantis protezavimą laminatėmis, renkamės patvarumą ir tvirtumą. Be to, laminačių spalva nekinta.
Protezavimą laminatėmis rekomenduojame rinktis tuomet:

 • Kai priekinių dantų srityje yra daug senų ir neestetiškų restauracijų (plombų).
 • Netenkina dantų spalva, forma, dydis
 • Kai dantys nuskilo arba dėl bruksizmo nudilo.
 • Norisi panaikinti tarp dantų esančius didelius tarpus.

Ne visais atvejais galima tvirtinti laminates.

Laminačių gamyba trunka 2-3 savaites.

Jei trūksta kelių dantų ir nėra galimybės jų atkurti implantais, alternatyva – išimami protezai, t.y. plokštelė. Šiuolaikinės technologijos ir medžiagos, naudojamos odontologijoje, leidžia pagaminti minkštas silikonines išimamas dantų plokšteles.

Elastiniai dantų protezai – minkštos plokštelės:

 • nespaudžia dantenų,
 • malonesnės gomuriui,
 • jose nėra metalinių spaustukų,
 • yra permatomos,
 • joms nereikia specialių klijų,
 • minkštų plokštelių poveikis kalbėsenai mažesnis.

Elastiniai dantų protezai naudojami tik daliniam protezavimui.

Jei protezai yra kokybiški ir patvarūs, gal ne visada tikslinga juos keisti.
Pakartotinį protezavimą rekomenduojame atlikti, jei:

 • protezai įskilo, sulūžo
 • atsirado neestetiškų dėmių, pastebimai nusidėvėjo
 • atsirado pakitimų jūsų burnoje ir protezai ima kristi, veržti, spausti, durti ir pan.

Gydytojai odontologai rekomenduoja prarastus dantis atkurti implantu būtent dėl to, kad implantas pakeičia danties šaknį ir neleidžia nykti danties kaului. Protezai neatkuria danties šaknies, jos vietoje egzistuoja tuščia ertmė, kuri ilgainiui ima trauktis. Tokiu būdu pasikeičia žandikaulio forma, veide atsiranda senėjimo požymių.

Verta aptarti galimybes protezuoti ant implantų. Tam reikia išsamių jūsų dantų būklės tyrimų, kad gydytojas galėtų įvertinti, ar žandikaulio kaulo pakanka įsriegti implantui. Jei ne, burnos chirurgas gali pasiūlyti atlikti žandikaulio kaulo priauginimo procedūrą.

Tai priklauso nuo individualaus atvejo – vieni pacientai pripranta greitai, kiti ilgiau. Jei buvo pasirinktos aukštos kokybės medžiagos, priprasti galima ir per savaitę ar kelias dienas.

Vidutiniškai priprantama per 2-4 savaites.

Dirbame tam, kad Klaipėda ir jos svečiai taptų besišypsančių žmonių miestu!

Dantų balinimas Klaipėdoje – klinika „Evadenta“, Salomėjos Nėries gt. 20, Klaipėda,

mob. +370 679 55505+370 646 75043 ir registruokis procedūrai

Kaip vyksta dantų protezavimas?

Protezavimo eiga priklauso nuo pasirinkto protezavimo būdo. Paprastai „Evadenta“ odontologijos klinikoje protezavimas vyksta etapiškai:

 1. Visapusišką dantų būklės apžiūra.
 2. Burnos higiena, terapinis gydymas ir dantų šaknų kanalų gydymas taikomas pagal individualią kiekvieno paciento situaciją.
 3. Skaitmeninis trimatis skenavimas 3D Shape skeneriu, fotografavimas, kt. tyrimai.
 4. Skaitmeninis planavimas. Specialioje programoje suvedus paciento tyrimo duomenis, suprojektuojamas būsimasis vaizdas, kurį pacientas gali matyti ekrane.
 5. Danties paruošimas protezavimui, laikino protezo fiksacija.
 6. Protezo gamyba ir jo užvilkimas.
 7. Kontroliniai vizitai pagal poreikį ir susitarimą.

Protezavimas trunka 2-3 vizitus, tai priklauso nuo dantų būklės, nuo to, ar pacientui reikia terapinio ar endodontinio gydymo.

Gydymo atvejai

Atvejis 1

Pacientei krūminis dantis labai stipriai pažeistas karieso, suplonėjusios danties sienelės. Jei ir būtume šį dantį plombavę, didelė tikimybė, kad plomba po kurio laiko buvo iškritusi ir nuskilusi didelė dalis nuosavo danties.
„Kiekvieną kartą eidama pas odontologą galvoju, ar dar įmanoma bus sutvarkyti šitą mano krūminį dantį, nes jau tiek daug kartų taisytas, praktiškai – mano dantis – viena didelė plomba.
Ji man iškrito ir nuskilo nemaža dalis danties. Atėjusi pas odontologus priėmėm kartu sprendimą šitą dantį protezuoti cirkonio keramikos vainikėliu, nes jau plomba nebeįmanoma atkurti danties.
Man vietoje, klinikoje padarė reikiamus tyrimus, niekur kitur nereikėjo kreiptis. Labai patogu, greita, nuotraukos iš karto matomos ekrane, gydytojas viską nuodugniai parodė ir išaiškino.
Pirmąkart teko atlikti procedūrą, kurioje gydytojas skenavo 3D skaitmeniniu skeneriu. Atsimenu anksčiau reikėdavo imti dantų atspaudus, kas būdavo ne labai malonu. Dabar ir labai praktiška, ir tikslu ir pačiai net įdomu, kaip tie mano dantys atrodo.“

„Evadenta“ klinikoje protezavimas prasideda nuo išsamių diagnostinių tyrimų. Svarbiausias jų – skaitmeninis protezavimas, t.y., skenavimas trimačiu skaitmeniniu 3D Shape intraoraliniu skeneriu. Jo pagalba išgaunamas labai tikslus dantų lanko vaizdas, kuris tiek gydytojui, tiek pacientui matomas trimatėje erdvėje. Gavus tikslius anatominius duomenis, galima informatyviau ir efektyviau parinkti gydymo metodus, priemones. Skaitmeninio protezavimo privalumas – pacientams ir gydytojams nebereikia naudoti atspaudinės masės, kuri sukeldavo diskomfortą, o gauti atspaudai ne retai būdavo su paklaidomis. Tai kelis kartus pagreitina protezavimo procesus, taupo pacientų laiką. Intraoraliniu skenerio sukurto trimačio vaizdo pagalba dantų technikai kokybiškai pagamina idealiai tinkančius vainikėlius, tiltus, įklotus, užklotus, laminates bei dantų karūnelės ant implantų.

Gydytojai

Gydytojas odontologas Laimonas Ketvirtis

2003 m. baigė Kauno medicinos universitetą Odontologijos fakultetą ir įgijo gydytojo-odontologo specialybę.

2004 m. baigė pirminę rezidentūrą ir įgijo bendrosios praktikos gydytojo- odontologo kvalifikaciją.

2007 m. baigė odontologijos studijų krypties 3 metų burnos chirurgijos rezidentūros studijas ir įgijo gydytojo burnos chirurgo profesinę kvalifikaciją.

Nuo 2008m. vadovauja klinikai „Evadenta“.

Aktyviai dalyvavo mokslinėje odontologijos veikloje. 2002 m. atliktas darbas “ Smilkinio apatinio žandikaulio sąnario disfunkcijos priežastys ir klinikos ypatumai“, kuris buvo pristatytas tarptautiniame odontologų kongrese, Šiaurės ir Baltijos šalių studentų konkurse Danijoje.

Nuo 2004m. iki 2009m. žurnalo „Stominfo “ redaktorius.

L. Ketvirtis yra Baltijos osteointegracijos akademijos, Lietuvos Odontologų rūmų narys.

Skaityti daugiau

IMG_4396

Gydytojas odontologas, burnos chirurgas 

Mindaugas Ablingis

Skaityti daugiau

Pasidalinti paslauga

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI AKTUALU

Dantų tiesinimas kapomis

Kapos – patogus ir ergonomiškas dantų tiesinimo metodas – tampa populiariu dantų tiesinimo būdu. Kapos – tai plonos, skaidrios ir burnoje beveik nepastebimos plokštelės, pagamintos

Dantų implantacija

Dantų implantai — tai toks protezavimas, kai atkuriamos dantų šaknys (dirbtinės šaknys). Dantų implantai yra įvairiausių rūšių, tačiau šiuo metu plačiausiai pasaulyje ir Lietuvoje naudojami

Susisiekime!

Skambinkite telefonu
+370 679 55505 +370 646 75043
arba rašykite

Informacija apie Jūsų asmens duomenų tvarkymą yra skelbiama Privatumo politikoje.