fbpx

Ar reikia gydyti pieninius dantis?

Kanalų pergydymas Ketvirtienė Ieva
Prieš prasidedant naujiems mokslo metams, klinikoje „Evadenta“ apsilankė daug mokinių, mat mokslo metų pradžioje į mokyklą reikia pristatyti pažymas apie vaiko sveikatą ir iš gydytojo odontologo. Įvertinus daugelio vaikų dantų būklę, tenka pripažinti, kad rezultatai galėtų būti labiau džiuginantys. Visi buvome vaikai ir puikiai pamename, kaip nenorėdavome valytis dantų, juo labiau 2 kartus per dieną. Todėl labai svarbu, kad tėveliai padėtų formuoti įprotį valyti dantis ir palaikyti gerą burnos higieną nuo mažų dienų. Reguliari dantų priežiūra yra puiki ėduonies prevencija, nes įpročiui susiformavus, mažasis žmogus jaus diskomfortą neišsivalęs dantukų ir atsiras natūralus poreikis palaikyti burnos higieną. Labai liūdna, tačiau didelės dalies vaikų dantys jau yra pažeisti karieso. Pasiūlius pieninius dantis gydyti kai kurie tėveliai atsako, kad to daryti neverta, nes šie greitai iškris. Tačiau odontologijos klinikos „Evadenta“ specialistai rekomenduoja pieninius dantis gydyti, todėl, kad:
  • negydytas pieninis dantis gali pakenkti pačioje užuomazgoje besiformuojančiam nuolatiniam dančiui ir padaryti žalos jo tolimesnei raidai;
  • per daug ankstyvas pieninių dantukų traukimas nėra išeitis, nes gali išprovokuoti netaisyklingą dantų dygimą;
  • nuo pieninių dantų buvimo burnoje priklauso ir žandikaulio, sąkandžio formavimasis ir net veido bruožai;
  • gali atsirasti virškinimo sistemos problemos dėl blogai sukramtyto maisto.
  Jei nežinote, kaip iš tiesų vaikas turėtų išsivalyti dantis, kreipkitės į savo odontologą ar burnos higienistą – specialistai mielai papasakos ir parodys, kaip tai daryti taisyklingai. Prižiūrėti, kaip vaikas valo savo dantis verta – suformuotas geras įprotis saugo gerą jūsų atžalos savijautą ir taupo jūsų pinigus.

Sekite mus socialiniuose tinkluose:

Pasidalinti naujiena

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI AKTUALU

Susisiekime!

Skambinkite telefonu
+370 679 55505 +370 646 75043
arba rašykite

Informacija apie Jūsų asmens duomenų tvarkymą yra skelbiama Privatumo politikoje.