fbpx

Endodontinis gydymas

Minkštas kraujagyslių ir nervų audinys, esantis danties kanaluose, vadinamas pulpa. Atsiradęs skausmas, ypač stiprus ir ūmus, gali reikšti, kad dantų šaknų kanaluose prasidėjo uždegimas ir į pulpą dėl dantų ėduonies pateko mikroorganizmų, kuriuos būtina pašalinti ir sustabdyti infekciją, t.y. apsaugoti kitus audinius nuo infekcinio plitimo. Dantų šaknų kanalų gydymas būtinas, norit apsaugoti dantis nuo tolimesnio ligų progresavimo ir dantų netekimo.
Klinikoje endodontinis gydymas atliekamas mikroskopu. Naudodami endodontinį dentalinį mikroskopą odontologai gali sugydyti net ir smarkiai pažeistus arba labai smulkius dantų kanalus. Su mikroskopu galima pamatyti tai, ko nematoma „plika“ akimi. Mikroskopas suteikia priartinimo ir apšvietimo galimybes.

Sekite mus socialiniuose tinkluose:

Dantis gali turėti nuo 1 iki 5 kanalų, priklausomai nuo žmogaus anatomijos, tačiau smulkesni kanalai įžiūrimi tik su mikroskopu. Jei dantų pagrindiniai kanalai sugydyti, o infekcija yra likusi mažyčiame kanale, ateityje teks pergydyti kanalus. Darbas su mikroskopu odontologui suteikia galimybę išvalyti infekciją ir uždegimą sukeliančius mikroorganizmus, esančius net ir smulkiausiuose kanaluose.

Endodontinio gydymo metu odontologas pašalina pažeistą pulpą, išvalo kanalą ir jį užplombuoja. Dažniausiai šiam gydymui prireikia kelių vizitų.

Dažnai endodontinis gydymas yra gydymo plano dalis. Toliau seka kitos gydymo procedūros, tokios kaip protezavimas, implantavimas. Kad dantys tinkamai funkcionuotų ir atrodytų estetiškai gali prireikti ir tokių procedūrų kaip estetinis plombavimas. Jei dėl dantų šaknų kanalo infekcijos patamsėjo dantys, odontologas gali rekomenduoti vidinį danties balinimą.

Taigi endodontinis gydymas būtinas, kai tikslas – sunaikinti mikroorganizmus šaknies kanalų sistemoje ir apsaugoti dantį, bei aplinkinius audinius nuo infekcijos.

Kada reikia endodontinio gydymo?

  • Skauda dantį, o ypač vėlai vakare arba naktį, o vaistai neslopina skausmo, jis plinta į ausį;
  • Yra gilus kariesas, pažeidęs ne tik kietąjį danties audinį, bet ir danties vidų – pulpą;
    Įvyko trauma ir buvo dalinai ar visiškai išmuštas dantis;
  • Patamsėjęs dantis dėl seniai įvykusios dantų traumos;
  • Dantenose susidaręs pūlinys.

Šie požymiai dažniausiai reiškia tai, kad būtina gydyti dantų šaknų kanalus.
„Evadenta“ odontologijos klinikoje endodontinis gydymas atliekamas taikant pažangias dantų gydymo metodikas ir technologijas:

  • Dentalinį mikroskopą;
  • Skaitmeninę rentgeno sistemą su minimalia spindulių apšvita;
  • Tik pačias kokybiškiausias gydymo medžiagas.

Endodontinis gydymas. Kaina šioje nuorodoje 
Endodontinis gydymas Klaipėdoje – klinika „Evadenta“, Salomėjos Nėries g. 20, Klaipėda, mob.8 679 55505

Turite klausimų?

Užduokite juos specialistui

Pasidalinti naujiena

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI AKTUALU

Susisiekime!

Skambinkite telefonu
+370 679 55505 +370 646 75043
arba rašykite

Informacija apie Jūsų asmens duomenų tvarkymą yra skelbiama Privatumo politikoje.