fbpx

Kam reikalingas dantų protezavimas: grožiui ar funkcionalumui?

Dantų protezavimas yra viena pagrindinių priemonių, atkurti prarastus dantis arba apsaugoti dantį nuo praradimo. Jais atkuriamas tiek dantų funkcionalumas, tiek estetika. Šiuolaikinės skaitmeninės odontologijos galimybės leidžia rinktis įvairius protezavimo metodus ir medžiagas, kurios užtikrina ilgaamžiškumą, burnos sveikatą ir gerą savijautą. „Evadenta“ odontologijos klinika Klaipėdoje nuolat investuoja į naujas technologijas, įrangą ir gydymo metodus, kurie padeda pasirūpinti pacientais sutaupant jiems laiko ir užtikrinant jų sveikatos saugumą.

Sekite mus socialiniuose tinkluose:

Estetinis dantų protezavimas grąžina pasitikėjimą savimi

Parasta savijauta dėl dantų estetikos – viena dažniausių priežasčių, kodėl žmonės renkasi estetinį protezavimą. Estetinio protezavimo metodų yra įvairių. Tai ir protezavimas laminatėmis, ir specialiomis plombinėmis medžiagomis, įklotais, užklotais.

Estetinis dantų protezavimas reikalingas tada, kai dantis nutrupėjo, pakeitė spalvą, nulūžo, nuskilo. Kai yra minimalūs estetiniai defektai, o įprastas plombavimas netinka, taikomos estetinio protezavimo galimybės. Jei kalba eina apie priekinių dantų estetiką, rekomenduojamas protezavimas laminatėmis, šoniniams dantims – įklotai, užklotai.

„Evadenta“ odontologijos klinika Klaipėdoje skatina savo specialistus padaryti viską, kas įmanoma, kad būtų apsaugoti natūralūs pacientų dantų audiniai. Neretai tam tenka atlikti mikroprotezavimą. Jo metu išsaugomas maksimalus kiekis natūralių danties audinių, po procedūros dantis tampa ne tik gražesnis, bet ir tvirtesnis bei stipresnis.

Dantų protezavimas atkuria valgymo ir kalbėjimo funkcijas

Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl žmonėms reikia protezavimo – tai dantų ar jų dalies praradimas. Dantų praradimas gali atsirasti dėl įvairių priežasčių, įskaitant kariesą, periodontitą, traumas arba tiesiog natūralų senėjimą. Praradę dantis, žmonės susiduria su daugeliu problemų. Tai sunkumai valgyti, kalbėti.

Dantų protezai pagerina žmonių gyvenimo kokybę, nes žmonėms ir vėl gali valgyti kietesnius maisto produktus, kuriuos anksčiau sunkiai įkramtė. Be to, dantų protezai gali atkurti ir kalbėjimo defektus, tokius kaip šveplavimas.

Ypač nemalonu, kai dėl dantų netekimo sutrinka kalbėjimo funkcija. Kaip žinia, dantys dalyvauja garsų tarime. Fonetinė dantų funkcija – tai gebėjimas aiškiai artikuliuoti ir tarti garsus. Kai trūksta danties, atsiranda šveplavimas, neaiški tartis. Dalis pacientų turi išimamus protezus, deja, tai tik trumpalaikis sprendimas: jie prastai fiksuojasi prie dantenų, dirgina burnos gleivinę, todėl pilnai neatkuria sklandžios, taisyklingos kalbėjimo funkcijos. Tuo tarpu į žandikaulio kaulą sriegiami dantų implantai ir protezai ant jų fiksuojasi tvirtai, patikimai ir puikiai atkuria natūralią fonetiką. „Evadenta“ odontologijos klinika Klaipėdoje teikia implantavimo, protezavimo ant implantų paslaugas.

Dantų protezavimas – prevencija nuo kitų organizmo ligų

Nuo dantų būklės priklauso ir visos burnos ertmės sveikata, ir bendra organizmo sveikata. Netekus dantų, sunku sukramtyti maistą, o tai gali sukelti virškinimo problemų, nes dėl nepilnavertiško maisto sukramtymo sumažėja ir reikalingų maistinių medžiagų įsisavinimas, todėl didėja rizika susirgti įvairiomis lėtinėms ligomis.

Įdomus faktas – kramtymas susijęs su smegenų veikla. Yra nustatyta, kad kramtymas veikia tam tikras smegenų dalis, kurios atsakingos už atmintį, tad visavertis kramtymas stimuliuoja smegenis ir gerina atmintį. Kas nutinka, kai kramtymo funkcija sutrikusi? Galima daryti prielaidą, kad ir su kramtymu susijusios funkcijos ima veikti prasčiau.

Dantų protezavimasodontologijos klinika Klaipėdoje. „Evadentoje“ dirba ilgametę patirtį turintys specialistai, kurie atliks visus reikiamus tyrimus vietoje bei sudarys jums gydymo planą. Užsirašyti apsilankymui odontologijos klinikoje Klaipėdoje galite tel.nr. 8 679 55505. Klinikos adresas: S. Nėries 20, Klaipėda

Turite klausimų?

Užduokite juos specialistui

Pasidalinti naujiena

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI AKTUALU

Susisiekime!

Skambinkite telefonu
+370 679 55505 +370 646 75043
arba rašykite

Informacija apie Jūsų asmens duomenų tvarkymą yra skelbiama Privatumo politikoje.