fbpx

6 mitai ir 6 faktai apie implantus

Tikriausiai girdėjote, kad dantų implantai yra geriausias dantų atkūrimo būdas, kurį gali pasiūlyti šiuolaikinė odontologija. „Evadenta“ odontologijos klinika Klaipėdoje siūlo trūkstamo danties šaknį atkurti titano implantu, ant kuris vėliau protezuojamas dantų vainikėliu ar tiltu. Netekus danties turbūt naršote internete ieškodami atsakymo, ką daryti, kokia vieno danties implanto kaina, kokie žmonių atsiliepimai. Nors internetas neišsenkantis informacijos šaltinis, tačiau randama informacija gali sukelti daugiau klausimų nei atsakymų. „Evadenta“ odontologijos klinika Klaipėdoje ir joje dirbantys specialistai pasiruošę jus pakonsultuoti ir išsamiai paaiškinti implantavimo procedūros eigą, metodus, pakomentuoti, kam reikalingi skaitmeniniai tyrimai, kokius implantus rinktis. Siekdami padėti jums rasti atsakymus, šiame straipsnyje aptarsime 6 būdingiausius mitus apie dantų implantavimą ir su jais susijusius faktus.

Sekite mus socialiniuose tinkluose:

Mitas: dantų implantavimo procesas yra labai sudėtingas

Faktas: tai tik 3-4 vizitų procesas: konsultacinis, chirurginis ir protezavimo etapas

Dantų implantavimas gali užtrukti iki 6 mėnesių, ir nors gali lengvai susidaryti įspūdis, kad tai sudėtingas procesas, tiesa ta, kad tai užtrunka tik 3-4 vizitus. 6 mėnesiai yra implanto prigijimo laikotarpis, kuris priklauso nuo individualaus atvejo.

  1. Pirmojo susitikimo metu „Evadenta“ odontologijos klinika Klaipėdoje burnos chirurgas atlieka skaitmeninius tyrimus ir sudaro gydymo planą.
  2. Antrojo susitikimo metu į žandikaulio kaulą įsriegia implantą – varžtelį, atkuriantį danties šaknį. Po šios procedūros prasideda gijimo laikotarpis. Jei reikalinga kaulo priauginimo ar sinuso dugno pakėlimo operacija, ji atliekama tuo pačiu vizitu. Be to, vieno vizito metu galima įsriegti kelis implantus. Vieno implanto įsriegimas užtrunka apie 30 min.

Gydytojas gali skirti papildomą vizitą pooperacinei apžiūrai.

  1. Trečiasis vizitas – tai protezavimo etapas. Jo metu padaromas dantų lanko skaitmeninis atspaudas, kuris tą pačią minutę perduodamas technikų laboratorijai. Joje pagaminamas danties protezas ar tiltelis.
  2. Ketvirto vizito metu pagamintas danties vainikėlis ar tiltas pritvirtinamas prie implanto.

Mitas: dantų implantai gali neprigyti

Faktas: Statistika rodo, kad dantų implantų prigijimo rodiklis – 98 proc.

Nors implantų prigijimo rodiklis net 98 proc., tačiau būna atvejų, kai kyla komplikacijų. Dažniausiai jos atsiranda dėl lėtinių ligų, tokių kaip cukrinis diabetas, imuninės sistemos nepakankamumas, o taip pat dėl žalingų įpročių, pvz. rūkymo. Šie faktoriai aptariami konsultacijos metu.

Mitas: dantų implantas reikalingas tik dėl kramtymo funkcijos atkūrimo

Faktas: Implantas reikalingas ne tik dėl kramtymo ar grožio. Prarasti dantys keičia veido bruožus, daro įtaką kalbai ir savivertei

Gamtoje nebūna tuščios vietos. Prarasto danties šaknies vietoje ima retėti kaulas, o greta esantys dantys ima krypti. Dėl to pastebimai keičiasi žmogaus veido struktūra, sąkandis. Implantai atkuria ne tik kramtymo funkciją, bet ir išlaiko žandikaulio ir kitų dantų stabilumą, apsaugo nuo kaulo retėjimo. Būtent žandikaulio kaulo nykimas keičia veido formą.

Netekus danties gali atsirasti šveplumas, o tuščia ertmė burnoje kelti psichologinį diskomfortą. Implantas ir ant jo suprotezuotas danties vainikėlis atrodo natūraliai, nes danties protezas pagaminamas atsižvelgiant į jūsų dantų anatomiją, audinio skaidrumą, spalvą, dydį.

Mitas: dantų implantus retai kas renkasi

Faktas: implantavimas yra pats populiariausias dantų atkūrimo būdas

Remiantis Lietuvos odontologų rūmų duomenimis, implantų naudojimas dantų atkūrimui yra sparčiai populiarėjantis sprendimas Lietuvoje, ypač pastaraisiais metais. Dantų implantų kainos yra palyginti prieinamos, o gydymo kokybė yra aukšta, todėl vis daugiau pacientų renkasi šią procedūrą kaip efektyvų ir ilgalaikį sprendimą prarastiems dantims atkurti.

Mitas: implantavimas – skausminga procedūra

Faktas: implantavimas daug švelnesnė procedūra nei danties šalinimas

Nors pacientai nerimauja dėl galimo skausmo procedūros metu, tačiau procedūra nėra skausminga. Jos metu taikoma vietinė nejautra. Tiems, kam nedrąsu, apie odontologiją be skausmo galite susipažinti čia.

Vienas iš „Evadenta“ odontologijos klinikos Klaipėdoje privalumų – implantavimo metu taikoma PRGF technologija, kuri padeda iki minimumo sumažinti skausmą pirmosiomis ir vėlesnėmis gijimo dienomis bei paspartinti gijimo procesą.

Mitas: didelė vieno danties implanto kaina

Faktas: Dantų implantai yra brangesni nei tradiciniai protezai, tačiau jie visam gyvenimui ir keisti jų nebereikia.

Nors tiesa, kad dantų implantai yra brangesni nei kiti dantų atstatymo būdai, bet svarbu įvertinti, kad dantų protezai susiję su pakartotinomis išlaidomis. Dantų protezai nėra ilgaamžiai kaip implantai. Be to, jie negali sustabdyti žandikaulio kaulų nykimo ir iš tikrųjų gali jį net ir pagreitinti. Keičiantis dantų padėčiai, reikia keisti ar koreguoti išimamus protezus, tiesinti dantis, o tai kur kas brangiau nei implantas.

Vieno danties implanto kaina „Evadenta“ odontologijos klinikoje nuo 700 Eur. Kokio biudžeto reikės danties atkūrimui galite sužinoti konsultacijos metu. Implantavimo kainas galite rasti čia.

Turite klausimų?

Užduokite juos specialistui

Pasidalinti naujiena

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI AKTUALU

Susisiekime!

Skambinkite telefonu
+370 679 55505 +370 646 75043
arba rašykite

Informacija apie Jūsų asmens duomenų tvarkymą yra skelbiama Privatumo politikoje.