fbpx

Dantų kariesas: gydymas be gręžimo ir plombavimo

„Evadenta“ odontologijos klinika Klaipėdoje taiko ICON sistemą pirminiam dantų kariesui gydyti.

Gydant ICON sistema dantys negręžiami, todėl audiniai tausojami. Tai pats švelniausias dantų karieso gydymo būdas. Ankstyvas ėduonies diagnozavimas ir laiku pradėtas jo gydymas gali sustabdyti tolesnę žalą dantims ir padėti išvengti karieso gydymo gręžiant ir plombuojant. Šiame straipsnyje išsamiau pristatysime ICON procedūrą.

ICON procedūra yra minimaliai invazinis karieso gydymo metodas, kuri leidžia gydytojams sustabdyti ėduonį pirminėje stadijoje, be gręžimo, audinių šalinimo ir plombavimo. Procedūra taikoma tada, kai dantų kariesas dar nėra pasiekęs vidurinio danties sluoksnio. Tai yra labai ankstyvos karieso stadija, kai jis dar tik paviršinis. Gydymas ICON sistema yra labai švelni ir beskausmė procedūra, todėl  ji gali būti taikoma pacientams, kurie turi dantų gręžimo baimę, o jų dantys yra linkę dažnai gesti.

Sekite mus socialiniuose tinkluose:

Kaip vyksta karieso gydymas ICON sistema?

Dantų kariesas pirminėje stadijoje gali būti gydomas ICON procedūra, kuri susideda iš kelių etapų. Pirma atliekama profesionali burnos higienos procedūra, kad nuo dantų paviršiaus būtų pašalintas bakterinis sluoksnis, apnašos. Tada ant pažeisto danties paviršiaus užtempiame specialią medžiagą, gelį, kuri atveria pažeisto emalio poras, nuplauname gydomo danties paviršių etanoliu ir nusausiname oro srove. Ant danties tepame kompozitą, kuri atviros emalio poros „sugeria“. Tada naudojame specialų lazerį, kurio šviesa sukietiną užtemptą medžiagą.

Tokiu būdu yra sustabdomas demineralizacijos procesas ir karieso skverbimasis į gilesnius danties audinius.

ICON procedūros pagrindinis privalumas – danties audinių tausojimas be gręžimo, jai atlikti nenaudojami nuskausminamieji vaistai, nes procedūra visiškai neskausminga. Be to, ši procedūra yra ekonomiškai naudinga, nes ji kainuoja mažiau nei tradicinio karieso gydymas.

Jei apie šią procedūrą norėtumėte sužinoti daugiau, „Evadenta“ odontologijos klinikos Klaipėdoje specialistai mielai jus pakonsultuos ir suteiks visą reikiamą informaciją.

Kaip sustabdyti kariesą?

Reikia pabrėžti, kad ICON procedūra netinka visiems. Ji taikoma tik tuomet, kai kariesas yra diagnozuotas ankstyvoje stadijoje. Kaip sustabdyti kariesą, kai jis yra viena labiausiai paplitusių odontologinių problemų? Dantų kariesas – tai yra dantų liga, kuri susidaro, kai bakterijos, „gyvenančios“ ant danties paviršiaus, gamina rūgštis, kurios kenkia danties kietajam audiniui. Jei kariesas nėra gydomas, jis gali progresuoti ir sukelti skausmą, uždegimą, o galiausiai tapti danties netekimo priežastimi. Kariesą sustabdyti galima nuolat taisyklingai valant dantis, atliekant profesionalią burnos higieną ir reguliarų apsilankymą dantų apžiūrai. Vienas veiksmingiausių būdų, kaip sustabdyti kariesą, yra būtent ICON procedūra.

ICON procedūra būtent ir skirta visiems pacientams, kurie laiku pastebėjo besiformuojantį kariesą, t.y. dėmes ant danties. Ji ypač tinka tiems, kurių dantys yra linkę nuolat gesti. Taigi, jei jums diagnozuota pirminis kariesas, pasikonsultuokite su savo odontologu ir sužinokite, ar ICON procedūra yra tinkama jums.

Karieso diagnostika: primename pirminio karieso simptomus

 Karieso diagnostika yra svarbi procedūra, leidžianti identifikuoti karieso buvimą, nustatyti jo dydį, gylį ir vietą dantyse. Diagnozuoti kariesą gali gydytojas odontologas po išsamios dantų apžiūros.

Pirminis dantų kariesas yra ankstyvojo karieso stadija, kai tik danties paviršiuje stebimi pakitimai:

  1. Vos pastebimos pigmentinės baltos arba kreminės spalvos dėmės ant danties paviršiaus.
  2. Pasikeitusi danties emalio spalva, skaidrumas.
  3. Jaučiamas danties šiurkštumas.
  4. Skausmas ar jautrumas valgant saldžius, rūgščius arba karštus maisto produktus.
  5. Dantenų kraujavimas valgant arba valant dantis.

Jei pastebite šiuos simptomus, geriausia kuo greičiau kreiptis į odontologus, kad jie nustatytų karieso pobūdį ir rekomenduotų tinkamą gydymo būdą.

„Evadenta“ odontologijos klinika Klaipėdoje ir joje dirbantys odontologai ragina profilaktinei dantų apžiūrai apsilankyti bent kartą per pusmetį.

Turite klausimų?

Užduokite juos specialistui

Pasidalinti naujiena

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI AKTUALU

Susisiekime!

Skambinkite telefonu
+370 679 55505 +370 646 75043
arba rašykite

Informacija apie Jūsų asmens duomenų tvarkymą yra skelbiama Privatumo politikoje.