fbpx

Dantų implantacija

Dantų implantai — tai toks protezavimas, kai atkuriamos dantų šaknys (dirbtinės šaknys). Dantų implantai yra įvairiausių rūšių, tačiau šiuo metu plačiausiai pasaulyje ir Lietuvoje naudojami sraigtiniai dantų implantai. Klaipėdoje visos odontologijos klinikos implantavimui naudoja būtent sraigtinio tipo implantus. Sraigtinis danties implantas – tai tarsi mažas titano varžtelis, pakeičiantis trūkstamo danties šaknį, ant kurio vėliau yra dedami dantų protezai. Implantas yra įsriegiamas į žandikaulį. Per 3-6 mėn. nuo įsriegimo, jis suauga su žandikaulio kaulu ir yra naudojamas kaip atrama danties vainikėlio atkūrimui. Implantais galima pakeisti vieną ar daugiau trūkstamų dantų. Prie implantų taip pat gali būti tvirtinama plokštelė arba tiltinis protezas.

Dantų protezavimas reikalingas, kai:

 • Reikia atkurti prarastą dantį
 • kai dėl diskomforto jausmo atsiranda nepasitenkinimas savo išvaizda,
 • nepasitikėjimas šypsantis, kalbant,
 • kai norima apsaugoti greta esančius dantis nuo didesnio jiems tenkančio krūvio,
 • kai norima išvengti veido kontūrų pokyčių, deformacijos ir senėjimo požymių dėl nykstančio žandikaulio netekus danties;
 • kai svarbu išlaikyti natūralų sąkandį.

Kaina

PaslaugaKaina
Būsimų dantų vaškavimas laboratorijoje29,00
Implantacija Straumann 850,00 €
Implantacija OSSTEM700,00 €
Implanto atidengimas ir gijimo galvutės pritvirtinimas prie implanto70,00 €
Kaulo augmentacija implantacijos metu250,00-950,00 €
Chirurginis gidas100,00-200,00 €

Implantacijos būdai. Kokį rinktis?

„Evadenta“ klinikoje taikome šiuos implantavimo metodus:

 • Vienmomentė implantacija
 • Tradicinis (konservatyvusis) būdas su žandikaulio kaulo priauginimu
 • Implantacija su gidu
 • All-on-4 gydymo metodika

Dantų implantavimas tinka, kai:

 • Trūksta vieno danties
 • Trūksta kelių dantų
 • Kai norima atkurti daugumą dantų
 • Visiškai neturintiems dantų (bedančiams)

Susigrąžinkite komfortą

Registruokitės konsultacijai dėl implantavimo dabar

Pacientų atsiliepimai:

Užsiregistruokite vizitui ir gaukite išsamią savo dantų būklės analizę

Skambink +370 679 55505+370 646 75043 ir rezervuok laiką

DUK

Nei dienos be danties – taip tiktų apibūdinti šį metodą, kurį renkasi pacientai, nenorintys būti be danties. Tai toks gydymo metodas, kai vienos procedūros metu yra šalinamas gydymui nebetinkamas dantis ir jo šaknis. Į jo vietą šaknies iškart įsriegiamas implantas ir uždedamas laikinas danties vainikėlis. Taikant vienmomentės implantacijos metodą, nereikalingos sudėtingos kaulo ir dantenų priauginimo procedūros. Šis būdas leidžia maksimaliai sutrumpinti gydymo laiką, išvengiama papildomų chirurginių intervencijų. Vienmomentės implantacijos metodas sutrumpina gydymą iki 3 mėn.

Tai gydymo metodas, kai reikia atkurti visus žandikaulio dantis. Šios gydymo metodikos dėka išvengiama sudėtingų kaulo priauginimo procedūrų. Vieno vizito metu yra įsriegiami 4 implantai ir ant jų tvirtinami nauji, patogūs, pilnai kramtymo funkciją atstatantys laikini dantys. Prigijus implantams jie pakeičiami nuolatiniais. All-on-4 yra alternatyva išimamiems protezams ir vietoj 6 ar 8 implantų įsriegiami 4 implantai, o ant jų dedama fiksuojamas protezas.
Implantavimo gidas – tai individualiai pagaminta speciali vienkartinė plokštelė, kuri naudojama implantavimo procedūros metu. Ji pritvirtinama prie paciento gomurio ir leidžia burnos chirurgui tiksliai įsriegti implantą būtent į tą vietą, kuri nustatyta ir apskaičiuota pagal gautus išsamius skaitmeninius duomenis tiriant paciento dantų anatomiją, dantų padėtį, sąkandį ir kt. Vienas svarbiausių privalumų pacientui – tai, kad implantuojant su gidu yra išvengiama dantenų pjūvio, todėl ir gijimas vyksta greičiau ir paprasčiau. Implantavime net ir šimtosios milimetro dalys yra svarbu. Šiuolaikinės technologijos leidžia tiksliai suprojektuoti implanto dydį, vietą, tačiau ne viskas priklauso tik nuo panoraminių ar 3D rentgeno nuotraukų. Sėkmingam funkciniam-estetiniam dantų gydymo rezultatui nepakanka net ir geriausių medžiagų bei technologijų. „Evadenta“ odontologijos klinikoje implantavimo programinė įranga, kompiuterinės tomografijos ir rentgeno nuotraukos yra derinamos su specialia technologija, kuri padeda skaitmeniniu būdu suprojektuoti būsimų vainikų ir implantų vietą, pagaminti implantacijos gidą. Jis skirtas tam, kad pagal turimą informaciją (kaulinę ir minkštųjų audinių struktūrą, sąkandį) būtų suplanuota tiksliausia implanto padėtis. Gido pagalba operacijos metu burnos chirurgas įsuka implantą tokioje pačioje padėtyje, kaip buvo suplanuota skaitmeninio planavimo metu.

Danties vainikėliai galinami iš biologiškai suderintų ir žmogaus organizmui nekenksmingų medžiagų:

 • lieto metalo;
 • metalo keramikos;
 • cirkonio keramikos;
 • bemetalės keramikos.

Protezavimo kaina priklauso nuo pasirinktos medžiagos.
Metalo keramika nors yra ir pigesnė medžiaga, tačiau ji gali sukelti alergiją, matosi metalo kraštelis prie dantenos, tačiau jei šie faktoriai jums neaktualūs, galite neabejoti pasirinkimu.

Tiems, kam svarbu kokybė ir čia jie nedaro sau jokių nuolaidų, patartina rinktis cirkonio karūnėles arba bemetalę keramiką. Ši medžiaga laidi šviesai, o tai reiškia, kad dantys atrodys labai natūraliai, pasižymi puikiu biosuderinamumu su organizmu, tinka alergiškiems asmenims.

Gamtoje viskas turi savo vietą ir ji nemėgsta tuštumos. Šis gamtos dėsnis galioja ir kai kalbame apie dantis. Kai dantis prarandamas, jo vieta lieka tuščia, o tai reiškia, kad ilgainiui ims slinkti dantys, nyks žandikaulis – tai yra persiformuos ir veido bruožai.

Kodėl gydytojai rekomenduoja atkurti dantį implantu? Nes tik implantai pakeičia prarasto danties šaknį ir apsaugo žandikaulį nuo nykimo.
Implantas – tai varžtelis, kuris atstoja danties šaknį ir yra įsriegiamas į žandikaulio kaulą. Ant šio varžtelio yra užmaunama danties karūnėlė ir tokiu būdu atkurtas dantis atrodo natūraliai ir yra tvirtas bei ilgaamžis.

Žmonės, kurie pasirinko dantų implantaciją, džiaugiasi, kad:

 • ir vėl gali patogiai kramtyt maistą,
 • nesibaimina, kad ne nuosavas dantis bus pastebėtas kitų,
 • atkurtas dantis vizualiai niekuo nesiskiria nuo natūralių dantų,
 • pagaliau drąsiai ir pasitikinčiai gali šypsotis ar kalbėti nesučiaupus lūpų,
 • atvira burna.

Gydytojai džiaugiasi, kad pacientui:

 • sustabdytas žandikaulio kaulo tirpimas,
 • išvengta veido deformacijos ir ryškesnių senėjimo požymių veide ateityje,
 • pašalintos garsų tarimo, t.y. šveplavimo, priežastys

„Evadenta“ klinikoje implantacijas atlieka burnos chirurgai Laimonas Ketvirtis ir Mindaugas Ablingis.

Kad implantavimo ar protezavimo procedūros vyktų be streso, iš anksto būtų aišku, kaip pasiruošti gydymo eigai, kas laukia eigos metu, kokį gydymą reikia taikyti, konsultacijos metu kartu su pacientu yra sudaromas profesionalus ir detalus individualaus gydymo planas. Tuomet pacientas tiksliai žino, kiek kartų jam reikės ateiti į vizitus, kiek laiko truks patys vizitai, kokios procedūros bus atliekamos paeiliui, kokia bus dantų implantavimo kaina. Taip pat atsižvelgiant į galimybes, norimą rezultatą, į gydymo planą įtraukiamos ir protezų ar implantų rūšys, kurias pasirenka pacientas kartu su gydytoju. Individualus gydymo planas sudaromas tik tuomet, kai gydytojas įvertina dantų būklę, ar galima implantuoti. Dantų implantavimas galimas, kai dantys yra sutaisyti, kai ant jų nėra susikaupusių kietųjų apnašų (akmenų).
Dėl šiuolaikinių technologijų, patvarių ir mūsų organizmui saugių medžiagų bei implantologų kvalifikacijos dantų implantavimo sėkmingumas beveik 100 proc. Nors dantų implantavimas yra nesudėtingas procesas, tačiau kai kada jis gali būti komplikuotas. Jei po danties netekimo kuo anksčiau nusprendžiama implantuoti dantį, tuo ši procedūra paprastesnė. Atidėjus dantų implantavimą „geresniems laikams“, ieškant laikino sprendimo, „pigesnio varianto“, ateityje implantavimo kaina gali išaugti būtent dėl žandikaulio kaulo tirpimo, jo aukščio sumažėjimo. Yra atvejų, kai dantų implantuoti negalima, nes prieš tai reikia žandikaulio kaulo priauginimo ar sinusų pakėlimo operacijos. Žandikaulio kaulo priauginimas. Jei pacientas seniai neteko danties ar nešiojo tiltelį, yra tikimybė, kad tose vietose, kur nėra danties, ėmė tirpti kaulas ir jo tiesiog neužtenka implantui įsriegti. Žandikaulio kaulo priauginimas – tai tokia procedūra, kurios metu iš kitų žandikaulio vietų paimtais natūraliais kaulo audiniais arba dirbtiniais kaulo pakaitalais yra padidinamas kaulo plotas, kad jo užtektų įsriegti mažam varžteliui – implantui. Kai pridėti audiniai priauga, yra įdedamas implantas. Žandikaulio kaulo priauginimas yra idealus sprendimas, nes jis atkuria veido formą, jei dėl nykstančio žandikaulio jau buvo žymūs veido bruožų pasikeitimai. Dėl šios procedūros pailgėja dantų implantavimo Sinuso pakėlimas – tai operacija, kurios metu padidinamas žandikaulio aukštis, į sinuso dugną tarp sinuso gleivinės ir kaulo sienelės pridedant kaulo pakaitalą. Kokiais atvejais prireikia šios operacijos? Kai ima tirpti viršutinis žandikaulis, mažėja jo keteros aukštis. Sinuso pakėlimas aktualus tiems, kas seniai neteko viršutinio krūminio danties. Jei šioje vietoje žandikaulis pažemėjęs apie 5 mm, gali prireikti pakelti sinusų dugną priauginant kaulą ir apgaubiant jį specialia apsaugine membrana. Po šios operacijos turi praeiti pusę metų, kol sugis ir vėl taps gyvybingas kaulas. Tik tuomet galima dantų implantacija.

Komplikacijos po implantavimo būna labai retai, tačiau pasitaiko atvejų, kai:

 • Atsiranda infekcija implantavimo zonoje
 • Prasideda dantenų uždegimas
 • Pooperacinis kraujavimas

Kad būtų išvengta tokių komplikacijų, gydytojai teikia rekomendacijas, kaip elgtis po procedūros.

Neskausminga. Procedūros metu taikoma vietinė nejautra arba dalinė narkozė, jei to pageidauja pacientas ir sveikatos būklė leidžia. Danties šalinimo procedūra yra kur kas nemalonesnė procedūra palyginus su implantavimu. Šiuolaikinės technologijos leidžia išvengti minkštųjų audinių žalojimo ar kitų intervencijų. Pavyzdžiui, naudojant implantavimo gidą išvengiama dantenų pjūvio.
Jūsų dantys išliks sveiki ir gražūs ilgą laiką, jei tinkamai juos prižiūrėsite. Šita taisyklė visiškai galioja ir dantų implantams. Dantis valykite du kartus per dieną. Valymo dažnis – du kartus per dieną, reguliariai: ryte prieš ar po pusryčių ir vakare prieš einant miegoti. Jei sergama periodonto ar dantenų ligomis, aktyviuoju kariesu, dantis patariama valyti tris kartus ir dažniau. Ne visada dažnas valymas yra kokybiškas. Geriau du kartus kruopščiai išvalyti, o pavalgius išskalauti burną. Dantų šepetėlį keiskite, kai pasirodo pirmieji nusidėvėjimo požymiai (dažniausiai išsikraipę šepetėlio šereliai). Jei dantų šepetėlis nusidėvi labai greitai, galbūt per stipriai jį spaudžiate. Taip pat dantų šepetėlį keiskite po infekcinių viršutinių kvėpavimo takų ligų (gripo, peršalimo, gerklės ar burnos ertmės infekcijų). Naudokite dantų pastą, kuri jums labiausiai tinka. Jei turite jautrius dantis, naudokite jautrumą mažinančias pastas. Jei kraujuoja dantenos, naudokite antibakterines uždegimą mažinančias pastas. Jei rūkote ir ant dantų yra gausu tamsaus apnašo, naudokite balinamąsias pastas. Tačiau prisiminkite jog didžiausią reikšmę turi ne dantų pastą o kruopštus visų dantų paviršių išvalymas. Išvalius dantis, valomas liežuvis. Daug bakterijų ir apnašų susidaro ant liežuvio, kurio paviršiaus plotą ir apnašų kaupimąsi labai didina speneliai. Išvalius liežuvį, lėčiau susidaro apnašos ant dantų, gerėja burnos kvapas, nes sieros junginius gaminančios bakterijos kaupiasi daugiausia ant liežuvio. Valoma šepetėliu, braukiama po keletą kartų nuo šaknies galiuko link iš kairės ir dešinės pusės, arba specialiu valikliu. Vieną kartą dienoje išvalykite tarpus tarp dantų tarpdančio siūlu arba tarpdančių šepetėliu. Išvalius dantis rekomenduojama paskalauti higieniniu burnos skalavimo skysčiu. Asmeninė individuali burnos higiena yra labai svarbi ilgalaikiam dantų implantų funkcionavimui. Tinkamai prižiūrimi dantų implantai tarnaus Jums daug metų. Tačiau ne mažiau svarbu yra periodiškai atlikti profesionalias dantų higienos procedūras. Minkštą dantų apnašą maisto likučius galima išvalyti atliekant kasdieninę burnos higieną, tačiau kietą dantų apnašą (dantų akmenis) gali pašalinti tik atliekant profesionalią dantų higieną pas odontologą.
Dantų implantavimo kaina priklauso nuo jau minėtų faktorių. Kuo anksčiau nusprendžiama implantuoti dantį, tuo mažesnės išlaidos. Kainos gali išaugti kelis kartus, jei praėjus daug laiko po danties netekimo jau ėmė tirpti žandikaulis arba reikalingos kitos procedūros. Dantų implantavimo kainą sudaro: Pasiruošimas implantacijai. Burnos higienos procedūra, kurios metu pašalinamos apnašos. Nesveikų dantų odontologinis gydymas. Dantų implanto rūšis. Jei reikia, papildomos žandikaulio priauginimo, sinuso pakėlimo operacijos. Kur galima atlikti dantų implantavimą Klaipėdoje? Dantų implantavimas Klaipėdoje – „Evadenta“ klinika, Salomėjos Nėries gt. 20, Klaipėda, mob. 8 679 55505

Dirbame tam, kad Klaipėda ir jos svečiai taptų besišypsančių žmonių miestu!

Dantų balinimas Klaipėdoje – klinika „Evadenta“, Salomėjos Nėries gt. 20, Klaipėda,

mob. +370 679 55505+370 646 75043 ir registruokis procedūrai

Kaip atliekama dantų implantacija?

Implantavimo procedūra vyksta keliais etapais:

 • Diagnostika ir gydymo plano sudarymas
 • Implantacija ir laikino danties arba gijimo galvutės uždėjimas
 • Nuolatinių dantų – karūnėlių, protezų ar tilto – gamyba
 • Protezavimas ant implantų

Pirmasis etapas – tai diagnostika. Pirminės konsultacijos metu yra padaromi skaitmeniniai tyrimai. Juos atliekame vietoje, „Evadentos“ klinikoje: pacientams labai patogu, nes nereikia jų atlikti kitose gydymo įstaigose. Remiantis tyrimų duomenimis ir analize, gydytojas sudaro gydymo planą. Planuojant yra įtraukiamas ir pacientas, su kuriam išsamiai paaiškinamos alternatyvos ir aptariamos galimybės, kartu nusprendžiama, kokį rinktis implantą ar implantavimo būdą.

Antrasis etapas – tai implantavimas. Vieno danties implantavimas trunka apie 1 val. Vienu metu galima implantuoti kelis danties implantus. Procedūra priklauso ir nuo to, ar pacientui reikalinga kaulo priauginimo procedūra, ar reikia sinuso pakėlimo.

 • Pradžioje pacientui taikoma vietinė nejautra arba jam pageidaujant sedacija (dalinė narkozė).
 • Paruošiama vieta implantui;
 • Įsriegiamas implantas (implantas – tai šaknį atstojantis varžetelis);
 • Susiuvamos dantenos
 • Kito vizito metu, maždaug po savaitės, išimami siūlai
 • Laukiama, kol implantas prigis. Kiek tai trunka, priklauso nuo individualaus atvejo, bendros organizmo būklės.

Trečiasis etapas – gijimo galvutės įvedimas. Tačiau šio etapo ne visada prireikia. Ji gali būti įvedama jau iškart implantavimo etape. Gijimo galvutė, kuri formuoja dantenas aplink būsimą danties vainikėlį.
Jei implantuojama vienmomentės implantacijos metodu, tuomet ant implanto uždedamas laikinas dantis.

Ketvirtasis etapas – tai protezavimas ant implantų. Kai implantas prigyja, yra nuimami skaitmeniniai dantų atspaudai ir gaminami protezai. Dažniausiai naudojami keramikos vainikėliai. Prie implanto tvirtinama atraminė galvutė, prie kurios pritvirtinamas protezas.

Gydymo atvejai

Vieno danties implantavimas ir protezavimas ant implanto

Pacientas neteko danties po traumos. Jam sugydyti danties kanalai, o prarastas dantis atkurtas implantu.

1-o vizito metu – įsriegtas implantas ir įvesta gijimo galvutė su laikinu danties vainikėliu. Todėl pacientas jau po procedūros jautėsi psichologiškai gerai. Implantui prigijus, nuimti skaitmeniniai atspaudai ir laikina karūnėlė pakeista nuolatiniu danties protezu iš cirkonio keramikos.

Atvejis 1

Implantavimo ir protezavimo ant implanto atvejis.

Gydymo atvejai

Dviejų dantų implantavimas su žandikaulio kaulo priauginimu

Pacientė seniai neteko dantų. Jai pašalintas senas keramikos tiltas ir vienos procedūros metu įsriegti 2 implantai. Atlikus diagnostinius tyrimus ir gavus 3D vaizdą, nustatyta, kad žandikaulio kaulo neužteks implantams įsriegti, todėl to paties vieno vizito metu, prieš implanto įsriegimą, buvo atlikta kaulo priauginimo procedūra. Prigijus implantui po 6 mėnesių uždėti cirkonio keramikos vainikėliai ant implantų.

Dantų implantacija – tai ilgaamžiškiausia ir pažangiausia dantų atkūrimo technologija. Implantavimą rekomenduojama rinktis todėl, kad prarasti dantys yra atstatomi nepažeidžiant greta esančių sveikų dantų, išsaugomas žandikaulio kaulinis audinys ir išgaunamas natūralus danties vaizdas. Implantas – tai danties šaknies pakaitalas, kuris gaminamas iš lengvos, biologiškai suderinamos ir labai tvirtos medžiagos – titano ir cirkonio lydinio. Dantų implantavimo metu į žandikaulio kaulą įsriegiamas danties šaknies formos sraigtelis (implantas), ant kurio fiksuojamas danties protezas.

Prieš implantavimo procedūrą atliekami skaitmeniniai tyrimai.

 • Skaitmeninė panoraminė rentgeno nuotrauka padeda įvertinti žandikaulio kaulo kiekį ir kokybę. Remiantis tyrimų rezultatais ir bendra paciento sveikatos būkle, sudaromas individualus gydymo planas.
 • Dentalinė rentgeno nuotrauka reikalinga tuomet, kai daroma vieno ar kelių dantų vainikų bei jų šaknų nuotrauka. Šioje nuotraukoje matyti dantų šaknų kanalų ilgis, jų išsidėstymas, danties pažeidimai.
 • Skaitmeniniai dantų atspaudai atliekami intoraliniu skeneriu su 3D Shape technologija. Gauti duomenys siunčiami dantų technikui, kuris galima danties vainikėlius, tiltus ar protezus.

Gydytojai

Gydytojas odontologas Laimonas Ketvirtis

Laimonas Ketvirtis

2003 m. baigė Kauno medicinos universitetą Odontologijos fakultetą ir įgijo gydytojo-odontologo specialybę.

2004 m. baigė pirminę rezidentūrą ir įgijo bendrosios praktikos gydytojo- odontologo kvalifikaciją.

2007 m. baigė odontologijos studijų krypties 3 metų burnos chirurgijos rezidentūros studijas ir įgijo gydytojo burnos chirurgo profesinę kvalifikaciją.

Nuo 2008m. vadovauja klinikai „Evadenta“.

Aktyviai dalyvavo mokslinėje odontologijos veikloje. 2002 m. atliktas darbas “ Smilkinio apatinio žandikaulio sąnario disfunkcijos priežastys ir klinikos ypatumai“, kuris buvo pristatytas tarptautiniame odontologų kongrese, Šiaurės ir Baltijos šalių studentų konkurse Danijoje.

Nuo 2004m. iki 2009m. žurnalo „Stominfo “ redaktorius.

L. Ketvirtis yra Baltijos osteointegracijos akademijos, Lietuvos Odontologų rūmų narys.

Skaityti daugiau

IMG_4396

Mindaugas Ablingis

Gydytojas odontologas, burnos chirurgas

Skaityti daugiau

Pasidalinti paslauga

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI AKTUALU

Dantų tiesinimas kapomis

Kapos – patogus ir ergonomiškas dantų tiesinimo metodas – tampa populiariu dantų tiesinimo būdu. Kapos – tai plonos, skaidrios ir burnoje beveik nepastebimos plokštelės, pagamintos

estetinis plombavimas ir implantavimas Evadentoje

Dantų protezavimas

Yra daug būdų, kaip atkurti prarastą dantį. “Evadentos” klinikoje dantų protezavimas atliekamas taikant skaitmeninės odontologijos technologijas, kurios taupo paciento laiką ir padeda gydytojui tiksliai suplanuoti

Susisiekime!

Skambinkite telefonu
+370 679 55505 +370 646 75043
arba rašykite

Informacija apie Jūsų asmens duomenų tvarkymą yra skelbiama Privatumo politikoje.