fbpx

5 dažniausiai užduodami klausimai apie dantų implantus

„Evadenta“ odontologijos klinika Klaipėdoje įsikūrusi prieš 15 metų ir čia implantavimo procedūros atliekamos jau daugiau kaip prieš dešimtmetį. Per tiek metų tenka girdėti tuos pačius pacientų užduodamus klausimus, kurie kelia daugiausiai abejonių, ar verta rinktis implantus, ar ieškoti kitos alternatyvos. Šiame straipsnyje atsakysime į dažniausiai užduodamus klausimus apie dantų implantus.

Reikia pasakyti, kad implantai – patikimiausias ir moderniausias būdas atkurti prarastą dantį. Anksčiau plačiai taikytas būdas atkurti prarastą dantį išimamais tiltais ir protezais niekada nesugebės užtikrinti tokio patikimumo ir patogumo, kokį suteikia implantų technologija. Kodėl? Todėl, kad implantais atkuriama danties šaknis, kuri neleidžia nykti žandikaulio kaului. Juk būtent dėl to, kad nyksta žandikaulio kaulas veide atsiranda senėjimo požymių.

Sekite mus socialiniuose tinkluose:

Ar tai skausminga?

Odontologija be skausmo – tai mūsų klinikoje dirbančių odontologų darbo principas. Mums svarbu nuraminti pacientą atsakant į visus jo klausimus ir pasirūpinant, kad procedūrą vyktų sklandžiai, jai būtų iš anksto pasiruošta, o pacientas žinotų, ko tikėtis. Implantavimo procedūra yra tokia pat neskausminga procedūra, kaip ir kitos. Implantuodami taikome vietinę nejautrą, todėl pacientai nejaučia skausmo. Nežymų maudimą galite jausti po implantavimo procedūros kelias valandas, todėl gydytojas rekomenduoja vaistus, malšinančius skausmą. Be to, kiekvieno paciento skausmo toleravimo laipsnis skiriasi priklausomai nuo tokių veiksnių kaip implanto vieta, operacijos sudėtingumas, paciento sveikatos būklė. Būtent dėl to gydytojas, atliekantis procedūrą, su pacientu išsiaiškina šiuos faktorius ir rekomenduoja implantavimo dieną daugiau ilsėtis, dėti kompresus, jei to reikia, vengti kieto maisto pirmosiomis dienomis ir gerti rekomenduojamus uždegimą ir skausmą malšinančius vaistus.

Kiek laiko trunka implantavimo procedūra?

Implantavimo procedūrai reikia 3- 4 vizitų. Pirmasis vizitas – tai konsultacija, kurios metu padaromi tyrimai, sudaromas gydymo planas ir paskiriamas procedūros laikas. Antrasis vizitas – tai implantavimas ir laikinos karūnėlės uždėjimas. Vieno implanto įsriegimo procedūra trunka ne daugiau 20 minučių ir tos paties vizito metu ant jo galima montuoti laikiną danties protezą. Įsriegus implantą ir užsiuvus žaizdą, prasideda gijimo procesas.

Trečiasis vizitas – tai dantų ir burnos ertmės skaitmeninis atspaudų paėmimas tam, kad dantų technikas laboratorijoje galėtų pagaminti jums danties karūnėlę. Gijimo laikas priklauso nuo paciento bendros sveikatos būklės, imuniteto ir kt. veiksnių, tačiau paprastai implantas prigyja per kelis mėnesius, kol implantas sutvirtėja ir ant jo galima montuoti nuolatinį dantį.

Ketvirtasis vizitas – nuolatinės dantų karūnėlės pritvirtinimas ant prigijusio implanto. Jis trunka iki 15 min.

Kiek reikės vizitų priklauso nuo individualaus atvejo. Pasitaiko, kad šalia implantavimo dar reikia ir tokių operacijų kaip žandikaulio kaulo priauginimas, sinuso pakėlimas ir kt.

Kiek kainuoja implantavimas?

Kiekvienas paciento atvejis yra individualus ir tiksliai sužinoti kainą galite tik atlikus tyrimus ir sudarius gydymo planą. Tam, kad galėtumėte orientuotis, kviečiame susipažinti su mūsų klinikos kainoraščiu, kurį rasite „Evadenta“ odontologijos klinika Klaipėdoje taiko sąžiningos ir skaidrios kainos politiką, o prieš procedūrą yra pasirašoma paslaugų suteikimo sutartis.

Kaip pasirinkti implantą?

Nors viešoje erdvėje yra daug straipsnių ir diskusijų socialiniuose tinkluose apie tai, kokį implantą rinktis, rekomenduojame rinktis ne implantą, o gydytoją, kuris jums implantuos. „Evadenta“ odontologijos klinika Klaipėdoje laikosi požiūrio, kad norint užtikrinti pacientams ilgaamžiškumą ir kokybę, renkamės tik patikimus ir pasaulyje gerai žinomus implantų gamintojus, kurie rinkoje ne vienerius metus, o jų implantų gamybos technologijos grindžiamos naujausiais moksliniais tyrimais ir medicinos technologijom bei yra biologiškai saugūs paciento sveikatai.

Ką tai duoda pacientui? Ne vien tik saugų, ilgaamžišką ir kokybišką implantą, bet ir garantiją, kad atsitikus nenumatytiems atvejams, gamintojas vis dar bus rinkoje ir galės pasiūlyti sprendimą. Todėl atkreipkite dėmesį, kad implantai privalo turėti savo pasus, kuriuose įrašomas autentiškas implanto numeris. Odontologijos klinika Klaipėdoje dirba su žinomiausiais implantų gamintojais – Straumann ir OSSTEM.

Ar gali būti, kad organizmas atmes implantą?

Statistiniai duomenys rodo, kad tik 3% pacientų gali įvykti implantų atmetimas. Tai lemia daugybę faktorių, tokių kaip organizmo imuninė sistema, uždegiminės reakcijos, paveldimumas, žalingi įpročiai. Įvertinti ar prigijo dantų implantai gydytojas gali maždaug po 3-4 mėnesių nuo implanto įsriegimo dienos, kol dar būna nepradėtas protezavimo etapas. Didesnė rizika, kad implantas neprigis, susijusi su tokiais faktoriais kaip:

  • Rūkymas
  • Lėtinės ligos: cukrinis diabetas, imuninės sistemos nepakankamumas ir kt.
  • Chroniškas bruksizmas, t.y. griežimas dantimis
  • Stipriai sunykęs žandikaulio kaulo audinys.

Pasitaiko retų išimčių, kai patyrė gydytojai, įvertinę visus galimus ir žinomus faktorius, pacientams nerekomenduoja implantavimo.

„Evadenta“ – odontologijos klinika Klaipėdoje – vieta, kurioje dirba patyrę odontologai, burnos chirurgai, turintys ilgametę patirtį ir savo darbo metodus, tad implantavimo komplikacijos itin retos. Klinikoje implantavimą atlieka gyd. Laimonas Ketvirtis, gyd. Mindaugas Ablingis ir gyd. Jurijus Hryshko.

Turite klausimų?

Užduokite juos specialistui

Pasidalinti naujiena

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI AKTUALU

Susisiekime!

Skambinkite telefonu
+370 679 55505 +370 646 75043
arba rašykite

Informacija apie Jūsų asmens duomenų tvarkymą yra skelbiama Privatumo politikoje.