fbpx

Dantų išsaugojimas: misija įmanoma

Danties šalinimas – kraštutinė priemonė, taikoma tuomet, kai įprastinis gydymas netikslingas arba neįmanomas. Tačiau tokių atvejų galima išvengti, nes danties išsaugojimo galimybės didelės. Kodėl? Šiuolaikinės odontologijos gydymo metodikos, skaitmeninės technologijos ir įranga leidžia išsaugoti nuosavus dantis, kuriuos anksčiau būtų tekę šalinti. Kokiais atvejais dantų išsaugojimas įmanomas?

  • Jei kramtant jaučiate skausmingą diskomfortą,
  • dantis reaguoja į temperatūrinius dirgiklius,
  • dantų audiniai giliai pažeisti karieso, tačiau pakanka danties audinių, kad būtų galima jį atkurti
  • atsirado dantų paslankumas, kliba dantys,
  • patyrėte dantų traumą ir yra lūžusi danties šaknis.

Sekite mus socialiniuose tinkluose:

Kokios dantų gydymo procedūros taikomos, norint išsaugoti dantį?

Dantų išsaugojimo procedūros yra tos, kuriomis siekiama išsaugoti danties audinius, kurie yra pažeisti dėl patirtų dantų traumų, periodontito, dantų karieso ir kitų ligų. Dažniausiai pasitaikantis atvejis – tai atsiradusi infekcija danties šaknų kanaluose arba aplinkiniuose žandikaulio kaulo audiniuose. Laiku nepašalinus infekcijos židinio iškyla didelė rizika netekti vieno ar kelių dantų. Kokios procedūros dažniausiai taikomos siekiant išsaugoti dantį, kad danties šalinimas būtų nereikalingas?
Siekiant sustabdyti infekciją, pašalinti uždegimą, atsiradusį danties pulpoje dėl gilaus karieso, dantis gydomas endodontiškai. Yra atvejų, kai danties viduje prasidėjęs uždegimas yra besimptomis ir nejuntamas. Laiku negydant uždegimo danties viduje gali susiformuoti pūlinys, o uždegimas pereiti giliau į kaulą, esantį už danties šaknies viršūnės.
Viršūnės rezekcija – tokia procedūra atliekama, kai prie vienos iš danties šaknų yra susidaręs infekcijos židinys. Tokiu atveju gydomi dantų kanalai ir infekcija pašalinama kartu su dalimi šaknies, o ertmė užpildoma specialia medžiaga. Toks dantis išlaiko savo tvirtumą ir gali būti protezuojamas.

Danties ar žandikaulio cistos šalinimas. Cista – tai atsiradusi ertmė šalia dantų kanalų, kurioje kaupiasi skysčiai. Gydymo metu pašalinama priekinė cistos sienelė ir sukuriama jungtis su burnos ertme. Ruošiantis procedūrai, pažeidžiamo danties šaknų kanalai yra ištraukiami ir užplombuojami, kiti dantys nepažeidžiami.

Kaip išsaugoti išmuštą dantį?

Dantų traumos patiriamos įvairiais atvejais – aktyviai sportuojant, ištikus nelaimingam atsitikimui, pargriuvus ar tiesiog į kažką atsitrenkus. Tokiu atveju svarbiausia nepanikuoti ir nepamiršti, kad dantį galima išsaugoti, jei laikysitės kelių paprastų rekomendacijų.
Odontologai pataria veikti greitai. Trauma pažeidžia dantį maitinančius nervus ir kraujagysles. Kad dantis išliktų gyvybingas, būtina jį apsaugoti nuo išdžiūvimo. Todėl rekomenduojama pažeistą dantį pakišti po liežuviu ir skubiai važiuoti į artimiausią odontologijos kliniką. Seilės – yra natūrali dantų apsauga nuo bakterijų ir iki 2 valandų išsaugo gyvus audinius. Kitas būdas – išmuštą dantį nuplauti virintu vandeniu ir pamerkti į pieną. Kraštutiniu atveju dantį galima kuo giliau įstatyti atgal į jo vietą.
Pas odontologą reikėtų apsilankyti nedelsiant, nes kuo trumpesnis laikas, tuo didesnė tikimybė, kad dantis sėkmingai prigis ir išsaugos savo funkciją. Gydytojas odontologas žaizdą apdoros dezinfekciniu tirpalu ir specialiomis priemonėmis sutvirtins atstatytą dantį tam tikroje fiksuotoje padėtyje. Dantis įsitvirtina per 10-20 dienų, todėl per šį laiką reikia vengti kramtymo. Atkurtas dantis išlaiko savo funkciją ir išvaizdą iki dvidešimties metų.

Kokybiškas ir laiku atliktas dantų gydymas yra geros savijautos ir sveikatos pagrindas. „Evadentoje“ odontologijos klinikoje esanti skaitmeninė įranga ir technologijos bei gydytojų patirtis padės išgydyti ir išsaugoti dantis, išvengti jų šalinimo net ir sudėtingiausiuose atvejuose.

Turite klausimų?

Užduokite juos specialistui

Pasidalinti naujiena

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI AKTUALU

Susisiekime!

Skambinkite telefonu
+370 679 55505 +370 646 75043
arba rašykite

Informacija apie Jūsų asmens duomenų tvarkymą yra skelbiama Privatumo politikoje.