fbpx

Dantų šaknies įtrūkimai ir jų gydymas

Vienas sudėtingiausių atvejų endodontiniame gydyme, su kuriuo gali susidurti gydytojas odontologas, yra šaknies lūžis arba dantų šaknies įtrūkimai. Šaknies mikroįtrūkimai nustatomi tik atlikus diagnostinius skaitmeninius odontologinius tyrimus ir atidžiai apžiūrėjus dantį su dentaliniu mikroskopu. Jei šaknies įtrūkimas liks nepastebėtas, po kurio laiko jis gali lemti vertikalųjį danties šaknies lūžį ir sukelti nepageidaujamų pasekmių. Be to, pro atsiradusį įtrūkį nuolat skverbiasi mikroorganizmai, dėl to vyksta kaulo rezorbcija, todėl ateityje gali būti daug sunkiau arba visai neįmanoma įstatyti implantą.

Sekite mus socialiniuose tinkluose:

Šaknies mikroįtrūkimai pasitaiko neretai. Kada galima įtarti, kad danties šaknyje yra įtrūkis? Dažniausiai pacientas nejaučia jokių simptomų arba jaučia skausmą kramtant. Jei kramtant maistą suskausta jau endodontiškai gydytą dantį, galima įtarti, kad jo šaknyje gali būti mikroįtrūkimų.
Dantų šaknies įtrūkimai diagnozuojami tik po išsamių odontologinių tyrimų. Plika akimi šaknies mikroįtrūkimų diagnozuoti neįmanoma. Pažangios skaitmeninės technologijos, inovatyvūs odontologų instrumentai, įranga bei gydytojų profesionalumas bei ilgametė patirtis padeda tiksliai nustatyti priežastį ir priimti tolesnius gydymo sprendimus. Dantų šaknų lūžiams diagnozuoti ir gydyti „Evadenta“ odontologijos klinikoje naudojamas specialusis dentalinis mikroskopas.
Šaknies mikroįtrūkimai dažnai atsiranda dėl ankstesnio nekokybiško endodontinio gydymo, įvairių dantų traumų, danties depulpacijos gydant pulpitą ir jo komplikacijas.
Dantų šaknies įtrūkimai gydomi siekiant išsaugoti dantį, tačiau jei danties šaknyje nustatomas vertikalusis danties šaknies lūžis ir jau prasidėjusi žandikaulio kaulo destrukcija, rekomenduojama dantį šalinti. Daugiašakniai dantys gali būti sėkmingai gydomi atliekant rezekciją, t.y., amputuojant dalį pažeistos šaknies.

Turite klausimų?

Užduokite juos specialistui

Pasidalinti naujiena

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI AKTUALU

Dantų kariesas: gydymas be gręžimo ir plombavimo

„Evadenta“ odontologijos klinika Klaipėdoje taiko ICON sistemą pirminiam dantų kariesui gydyti. Gydant ICON sistema dantys negręžiami, todėl audiniai tausojami. Tai pats švelniausias dantų karieso gydymo

6 mitai ir 6 faktai apie implantus

Tikriausiai girdėjote, kad dantų implantai yra geriausias dantų atkūrimo būdas, kurį gali pasiūlyti šiuolaikinė odontologija. „Evadenta“ odontologijos klinika Klaipėdoje siūlo trūkstamo danties šaknį atkurti titano

Susisiekime!

Informacija apie Jūsų asmens duomenų tvarkymą yra skelbiama Privatumo politikoje.