fbpx

Ką daryti, kai kamuoja dantų skausmas?

Dantų skausmas

Burnos sveikata – tai ne tik sveiki dantys, tai neatskiriama bendros organizmo sveikatos būsenos dalis. Burnos ligos susijusios su kitomis organizmo ligomis. Pvz., cukrinis diabetas gali būti susijęs su periodonto ligomis. Yra daug tyrimų, rodančių, kaip nuo dantų būklės priklauso širdies ir kraujagyslių sistema, skrandžio veikla, virškinimo procesai. Kai kurios burnos ligos ir neinfekcinės lėtinės ligos gali turėti bendrus požymius. Tam tikros ligos bei organizmo būklės pasireiškia pakitimais burnos ertmėje, o tai blogina bendrą savijautą. Tad norint nesirgti, pirma būtina pasirūpinti dantų ir burnos sveikata.
Nepakeliamas dantų skausmas – rimtas signalas, perspėjantis apie gilesnes burnos sveikatos problemas. Tad ką daryti, kai skauda dantį?

Sekite mus socialiniuose tinkluose:

Kokie yra pagrindiniai sveikos burnos požymiai?

  1. Neskauda dantų, nekraujuoja dantenos
  2. Nėra dantų pažeidimų
  3. Iš burnos nesklinda blogas kvapas
  4. Kramtant, kalbant, ryjant, šypsantis nėra diskomforto jausmo.

Taisyklingas dantų valymas ir reguliarus lankymasis pas burnos higienistą reiškia, kad jums nebereikės lankytis pas odontologus, o burnos ertmė tinkamai jus saugos nuo infekcijų. Ką reiškia nepakeliamas dantų skausmas geriau nežinoti, deja, ne visiems pavyksta to išvengti. Pajutę stiprų danties skausmą, kuris yra turbūt vienas nemaloniausių jausmų, žmonės skuba ieškoti medikamentinės pagalbos.

Kodėl skauda dantį?

Dantų skausmo priežastys įvairios: traumos, dantų kariesas, parodontozė, danties nervo uždegimas. Iš tiesų dantų skausmas jaučiamas dėl danties viduje esančių minkštųjų audinių, kuriuose yra daugybė nervų skaidulų. Dantų skausmas jaučiamas dėl nervo dirginimo, kurį gali sukelti daugybė priežasčių.
Esant kariesui, dantis gali tapti jautrus terminiams dirgikliams, gali pradėti skaudėti dantį nuo karštos arbatos ar šaltų ledų. Infekcijai stipriai išplitus į danties nervą, stiprus skausmas gali pasireikšti ir be papildomų dirgiklių.

Laikinai dantų skausmą gali sukelti gydymas. Kartais juntamas dantų skausmas po kanalų valymo, dantų skausmas po plombavimo, nes gydymo metu buvo dirginami danties kanalėliai. Tačiau gydytojas odontologas visuomet apie tai informuoja, paaiškina, ką daryti, kai skauda dantį.

Taip pat dantų skausmas gali būti dėl dygimo. Protinių dantų skausmas vienas iš pavyzdžių. Dygstantis protinis dantis gali sukelti diskomfortą tuomet, kai jam neužtenka vietos arba jo padėtis netaisyklinga.

Pulsuojantis danties skausmas

Dantų skausmas gali būti ūmus arba lėtinis. Lėtinį skausmą jaučiame kaip maudimą ir jis gali kamuoti gan ilgai. Atsirasti ir vėl pranykti. Ūmus dantų skausmas atsiranda staiga ir netrunka ilgai, tačiau yra nemalonus, stiprus, pulsuojantis. Stiprus dantų skausmas dažniausiai rodo įsisenėjusias problemas, kurias būtina pašalinti. Dantų netekimas, infekcijos plitimas, dantų ligų progresavimas – tai dalykai, kurių negalima ignoruoti. Pulsuojantis danties skausmas labai dažnai praneša apie danties nervo infekcija. Tiek lėtinio tiek ūmaus skausmo atveju dažniausiai yra būtinas danties kanalų gydymas.

Dantų skausmas kramtant

Dantų skausmas kramtant atsiranda dėl kelių priežasčių. Viena iš priežasčių gali būti paūmėjusi infekcija kanaluose. Kita priežastis gali būti danties skilimas. Paūmėjusią infekciją kanaluose būtina gydyti atliekant šaknų kanalų gydymą. Danties skilimo atveju būtina kuo greičiau kreiptis pas odontologą. Odontologas įvertins skilimo gylį ir nuspręs ar pavyks išsaugoti dantį.

Skauda dantį po plombavimo ar kanalų gydymo

Ką daryti, jei atsiranda dantų skausmas po kanalų gydymo? Yra normalu, kad po endodontinio gydymo ar plombavimo keletą dienų gali paskaudėti gydytą dantį. Skausmas gali būti įvairaus intensyvumo – silpnesnis ar stipresnis. Klinikos odontologai visada išsamiai paaiškina, ką daryti, jei taip nutiktų. Stipraus skausmo atveju rekomenduojama gerti 400 mg ibuprofeno arba 500 mg paracetamolio kas 6 valandas. Jeigu skausmas nepraeina, būtina susisiekti su gydytoju.

Labai retais atvejais jaučiamas dantų skausmas po plombavimo ar kanalų gydymo, kurio neįveikia vaistai. Kiti simptomai, kurie gali lydėti dantų skausmą – tai dantenų patinimas, prasta bendra savijauta ir pan. Visų šių simptomų priežastis – didelė danties šaknų kanalų infekcija. Tokiu atveju jums bus paskirti antibiotikai.

Turite klausimų?

Užduokite juos specialistui

Pasidalinti naujiena

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI AKTUALU

Susisiekime!

Skambinkite telefonu
+370 679 55505 +370 646 75043
arba rašykite

Informacija apie Jūsų asmens duomenų tvarkymą yra skelbiama Privatumo politikoje.