fbpx

Faktas, kurio galbūt nežinojote apie burnos higieną: gydytojų rekomendacijos po profesionalios burnos higienos

Profesionali burnos higiena – procedūra, kurią gydytojai odontologai rekomenduoja reguliariai  atlikti 2 kartus per metus. Ši procedūra padeda išlaikyti sveikus dantis ir dantenas, nes jos metu nuo dantų paviršiaus yra pašalinimas bakterinis apnašas. Profesionali burnos higiena – tai veiksmingiausia profilaktinė priemonė nuo dantų ligų. „Evadenta“ odontologijos klinika Klaipėdoje pacientams pateikia gydytojų odontologų ir burnos higienistų rekomendacijas po profesionalios burnos higienos procedūros. Kaip ilgiau išlaikyti švarius dantis po higienos procedūros ir nepakenkti sau?

Sekite mus socialiniuose tinkluose:

Visiems gerai žinomi faktai apie burnos higieną:

 • Ant danties emalio paviršiaus kaupiasi bakterijos
 • Bakterijos ardo dantų emalį
 • Dantų emalyje atsiranda ertmės, formuojasi kariesas ir kitos dantų ligos.

Tačiau ar žinote, kad organizmas turi natūralią apsaugą, kuri neleidžia bakterijoms tiesiogiai patekti ant dantų emalio paviršiaus? Ši natūrali apsauga – tai plonytė plėvelė – pelikula. Ji padengia danties emalį. Dantis burnoje yra drėkinamas seilių. Tarp seilių ir danties emalio vyksta tam tikros reakcijos, kurių metu susidaro apsauginė plėvelė – pelikula. O tai reiškia, kad bakterijos prilimpa ne prie danties emalio, o prie plėvelės. Prie pelikulos prilimpa bakterijos, jų išskiriami medžiagų apykaitos produktai, seilių baltymai, maisto likučiai, epitelio ląstelės – ir visa tai sudaro apnašą, kuris nuvalomas šepetėliu.

Jei dantys nėra tinkamai nuvalomi, o ypač tai aktualu, kai kalbame apie sunkiai prieinamas vietas, tokias kaip tarpdančiai, tuomet šiame bakteriniame apnaše formuojasi kietosios apnašos. Dar kitaip jas vadina dantų „akmenimis“. Ką daryti, kad nesikauptų dantų akmenys skaitykite plačiau.

Pelikula – apsauginė skaidri plėvelė – po valymo atsistato per 20-30 minučių. Štai kodėl gydytojai rekomenduoja po procedūros nevalgyti bent valandą. Kol nesusiformuoja ši plėvelė, dantų emalis yra jautrus ir pažeidžiamas.

Mityba po profesionalios burnos higienos

 1. Bent 1 val. susilaikyti nuo bet kokių produktų vartojimų ar gėrimų. Nevalgyti dažančio pigmento turinčių maisto produktų, tokių kaip burokėlių, mėlynių, dažančių prieskonių ir pan.
 2. Taip pat negerti gazuotų gėrimų, atsisakyti kavos, arbatos ar vyno.
 3. Vėlesniam laikui atidėti aštrius ar rūgščius patiekalus.
 4. Nekrimsti labai kietų maisto produktų, tokių kaip morkos, obuoliai, riešutai.
 5. Vengti temperatūrinio skirtumo – kava su ledais idealus tokio skirtumo pavyzdys. Nuo staigaus ir didelio temperatūrų skirtumo gali atsirasti dantų emalio mikro įtrūkimai

Nesilaikant šios rekomendacijos iškyla rizika, kad dažančios pigmentinės medžiagos labiau paveiks danties emalį, padidės dantų jautrumas.

Dantų valymas

 1. Pasikeisti dantų šepetėlį, nes ant jo šerelių taip pat kaupiasi bakterijos. Šepetėlį reiktų keisti kas 2-3 mėnesius.
 2. Naudoti tarpdančių siūlą ir kartą per dieną išsivalyti tarpdančius.
 3. Dantis valytis 2 kartus per dieną po 2 minutes.
 4. Papildomas dantų priežiūros priemones: skalavimo skysčius, dantų pastas, gelius burnos higienistas rekomenduoja atsižvelgdamas į individualius paciento poreikius ir jo dantų bei dantenų būklę.

„Evadenta“ odontologijos klinika Klaipėdoje primena, kada reikia kreiptis į burnos higienistą:

 • Burnoje nemalonus kvapas
 • Kamuoja dantenų kraujavimas,
 • Norite išvengti dantų ligų
 • Išmokti taisyklingai kasdien prižiūrėti dantis
 • Ant dantų yra sunkiai nuvalomų apnašų

Mus rasite:
Evadenta odontologijos klinika. Klaipėda, S. Nėries gt. 20.
Registruotis profesionaliai burnos higienos procedūrai galite mob. 8 679 555 05

Turite klausimų?

Užduokite juos specialistui

Pasidalinti naujiena

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI AKTUALU

Susisiekime!

Skambinkite telefonu
+370 679 55505 +370 646 75043
arba rašykite

Informacija apie Jūsų asmens duomenų tvarkymą yra skelbiama Privatumo politikoje.