fbpx

Kaip atliekama profesionali burnos higiena ?

Dantų priežiūra yra kiekvieno kasdienio gyvenimo dalis, tačiau ar pakanka tik valytis dantis? Norint turėti sveikus dantis ir dantenas, būtina bent kartą per pusmetį atlikti profesionalią burnos higieną. Profesionali burnos higiena – tai profilaktinė procedūra, kurios metu pašalinamos matomos ir nematomos dantų apnašos. Ji ne tik profilaktinė priemonė prieš kariesą. Profesionali burnos higiena – tai sąmoningas pasirinkimas turėti sveikus dantis ir dantenas tam, kad ateityje nereiktų dantų gydymo. Neskausminga, švelni procedūra užtrunka vos 30-60 min., po kurios jaučiamas burnoje švaros ir gaivos pojūtis, sustiprinamos dantenos. Burnos higienos kaina – tai investicija į savo dantų sveikatą tam, kad ateityje išvengtumėte dantų ligų ir gręžimo. Kaip atliekama profesionali burnos higiena ir ko tikėtis šios procedūros metu?

Sekite mus socialiniuose tinkluose:

Profesionalios burnos higienos būdai

Burnos higienos procedūra gali būti atliekama tiek mechaniniu, tiek aparatiniu būdu. Mechaninis principas – tai kietų ir minkštų apnašų valymas rankiniu būdu naudojant specialius įrankius. Toks būdas buvo labai plačiai taikomas anksčiau, kol neatsirado naujų technologijų, leidžiančių pasiekti geresnių rezultatų, o procedūrą padaryti komfortiškesne pacientui. Šį metodą pakeitė valymas ultragarsu.

Procedūros metu į darbinį antgalį kartu su vandens srove paduodami aukšto dažnio ultragarso dažnio virpesiai. Ultragarsas suardo apnašas, o vanduo išplauna jas iš burnos. Ultragarsas ne tik pašalina akmenis ir apnašas, bet ir turi antimikrobinį poveikį. Kruopštesniam dantų valymui nuo apnašų ir emalio poliravimui naudojama Air Flow technologija. Ši technologija leidžia nuvalyti apnašas net ir sunkiai pasiekiamose vietose, užtikrina emalio poliravimą ir nedidelį balinimo efektą. Jis dažniausiai naudojamas kartu su ultragarsiniu valymu, tačiau gali būti naudojama ir kaip savarankiška procedūra, kai dantų apnašos yra nedidelės.

Kaip atliekama burnos higiena?

Profesionalios burnos higienos procedūros trukmė 30 – 60 min. Ji neskausminga bei nesukelianti diskomforto. Ko tikėtis atėjus į burnos higienos kabinetą?

 1. Burnos higienos specialistas patikrina dantų būklę, apžiūri, ar nėra karieso požymių, ar dantys sveiki.
 2. Specialiu instrumentu, ultragarsiniu skaleriu, pašalinamos kietosios („dantų akmenys“) ir minkštosios dantų apnašos.
 3. Taikant AIr Flow technologiją dantys purškiami soda ir poliruojami su specialia dantis ir dantenas stiprinančia pasta ar geliu.
 4. Specialistas pateikia rekomendacijas, kaip elgtis po šios procedūros ir kaip taisyklingai valytis dantis.

Burnos higienos kaina yra nurodyta kainoraštyje, kurį galima rasti čia.

Profesionali burnos higienos procedūra turi daug privalumų:

 • Stiprina dantų emalį ir dantenas
 • Apsaugo nuo blogo burnos kvapo
 • Padeda išvengti dantų ligų, tokių kaip kariesas, gingivitas ar periodontitas
 • Suteikia gaivos ir švaros pojūtį
 • Dantys atrodo šviesesni

„Evadenta“ odontologijos klinika Klaipėdoje dirbantys burnos higienos specialistai atlieka ir kitas profilaktines bei estetines procedūras, tokias kaip:

 • pradinio dantų karieso gydymas be dantų gręžimo taikant ICON procedūrą;
 • jautrių dantų kaklelių aplikacijas fluoro laku;
 • dantų balinimą BEYOND Polus sistema
 • Specialistai rekomenduoja profesionalią dantų higieną atlikti bent 1 – 2 kartus per metus.

Turite klausimų?

Užduokite juos specialistui

Pasidalinti naujiena

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI AKTUALU

Susisiekime!

Skambinkite telefonu
+370 679 55505 +370 646 75043
arba rašykite

Informacija apie Jūsų asmens duomenų tvarkymą yra skelbiama Privatumo politikoje.