Skaitmenines technologijas „Evadentos“ klinikoje taikome:
Skaitmeninės technologijos ir įranga gydytojo odontologo darbe tampa kasdienybe, nes jos pacientams garantuoja:
- precizišką gydymo proceso planavimą ir gydymo metodų parinkimą,
- sutrumpina protezų, vainikėlių gamybos laiką,
- atliekamos procedūros pacientui daug komfortiškesnės.
Kiti privalumai:
- gydytojas odontologas tiesiog monitoriuje pacientui gali parodyti vizualizaciją, kaip atrodys dantys ir šypsena po gydymo ilgalaikėje perspektyvoje
- tiksliai pagal individualią anatomiją parinkti formą, atspalvį, gradientą, skaidrumą
Sekite mus socialiniuose tinkluose:
Pirmasis žingsnis – tai dantų būklės ir anatomijos tyrimai. Skaitmeniniai tyrimai supaprastina visus reikiamus medicininius tyrimus, taupo pacientų laiką, palengvina gydymo procesą, o pacientams ši procedūra yra tiek fiziškai, tiek emociškai komfortiška.
„Evadentos“ klinikoje siūlome šias skaitmeninių odontologinių tyrimų paslaugas:
- Trimatis skenavimas intraoraliniu skeneriu
- 3D kompiuterinė tomograma;
Skaitmeninė panoraminė, rentgenograma
Prieš pradėdamas gydymą gydytojas odontologas apžiūri pacientą ir atlieka diagnostinius tyrimus, 3D rentgeno nuotraukas, skaitmeninius dantų atspaudus ir kt. Remdamasis šia informacija, gydytojas nustato diagnozę, pritaiko gydymo metodus.
Trimatis intraoralinis skaitmeninis skeneris
Skaitmeninis šypsenos dizainas atliekamas intraoralinio skaitmeninio skenerio pagalba. Tai patogus naudoti ir diskomforto nesukeliantis skaitmeninės odontologijos įrankis, kuris pakeitė dantų atspaudus. Dantų atspaudai tradiciškai nuimami naudojant tam skirtas medžiagas. Koks skirtumas tarp skaitmeninio dantų atspaudo nuėmimo ir būdo, kai naudojamas trimatis intraoralinis skaitmeninis skeneris?
Naudojant tradicinį būdą, odontologui reikėjo atitaikyti antspaudo šaukštą su paruošta medžiaga, o pacientui tinkamai jį sukąsti, kad liktų dantų ir gomurio vagelių įspaudai. Pacientui ši procedūra neretai kelia šleikštulį ir yra diskomfortiška. Pritaikius skaitmeninį skenavimą šito visiškai išvengiama. Intraoraliniu skeneriu lengvai ir paprastai skenuojama burnos ertmė, o gautas suskaitmenintas 3D vaizdas iš karto transliuojamas monitoriuje. Tai leidžia pacientui parodyti vaizdą ir jį suprantamai pakomentuoti, kad būtų kuo aiškesnis gydymo procesas.
Tradiciškai gautą dantų atspaudą odontologas turi įvertinti, ar jis tinkamas ir tikslus, nes nuo to priklauso dantų protezų, vainikėlių gamyba. Nepavykusius atspaudus tenka išmesti ir šią procedūrą pakartoti. Trimatis intraoralinis skaitmeninis skeneris leidžia šią procedūrą atlikti itin tiksliai: ji pavyksta iš pirmo karto, yra be paklaidų, o gautas 3D vaizdas iškart nuotoliniu būdu išsiunčiamas dantų technikui. Tai ženkliai sutaupo gamybos laiką, o tai reiškia, kad pacientui vietoj kelių vizitų užtenka 1-o.
3D kompiuterinė tomograma
Kompiuterinė žandikaulio tomografija turi neginčijamų pranašumų prieš kitus rentgeno diagnostikos metodus, nes įprastiniai dantų rentgeno spinduliai suteikia tik plokštuminį atitinkamo objekto vaizdą, o kompiuterinė tomografija visiškai nuskenuoja trimatį objektą. 3D dantų nuotrauka gaunama kompiuteriniu tomografu.
Kompiuteriniu tomografu vos per 20 sekundžių galima:
- atlikti išsamų dantų ir viršutinio žandikaulio sinusų tyrimą;
- nustatyti apatinio žandikaulio nervo topografiją;
- gauti išsamią informaciją apie dantų padėtį;
- žandikaulio ir aplink jį esančių audinių vaizdą.
Reikia pabrėžti, kad kompiuterinio tomografo jonizuojančios spinduliuotės dozė yra labai nedidelė, todėl šį tyrimą galima naudoti ne tik diagnozei nustatyti, bet ir gydymui stebėti.
Atlikus 3D kompiuterinės tomografijos tyrimą ir turint 3D dantų nuotrauka, galima tiksliai suplanuoti:
- implantacijas,
- kaulo priauginimo,
- sinuso dugno pakėlimo operacijas.
Skaitmeninė panoraminė rentgenograma
Kam reikalinga skaitmeninė panoraminė dantų nuotrauka? Skaitmeninė panoraminė rentgenografija, dar vadinama ortopantomograma, yra dvimatė rentgenograma, kuria galima parodyti paciento kaulų struktūrą. Panoraminė dantų nuotrauka būtina, nes be jos neįmanoma pradėti daugelio gydymo procedūrų, tokių kaip dantų šalinimas, protezavimas, implantavimas, dantų tiesinimas.
Skaitmeninė panoraminė rentgenografija naudojama:
- nustatyti ėduonį po dantenomis;
- diagnozuoti viršutinio arba apatinio žandikaulio kaulų problemas;
- rasti neišdygusius dantis;
- ištirti pažengusio periodontito atvejus;
- įvertinti atvejus, kai reikia ortodontinio gydymo, dantų chirurgijos ar implantavimo.
Tyrimas yra labai greitas. Vietoje gauta panoraminė dantų nuotrauka ir rentgeno tyrimo rezultatai iš karto suformuojami skaitmeniniu formatu, kad odontologas galėtų juos įvertinti ir planuoti gydymą.
Dentalinis mikroskopas
Dentalinis mikroskopas – tai viena naujausių technologijų šiuolaikinėje odontologijoje gydant dantų kanalus. Jis yra nepakeičiamas identifikuojant tai, ko plika akimi specialistui nepavyktų pastebėti, pavyzdžiui aptikti ketvirtą ar penktą krūminio danties šaknies kanalą ar užkalkėjusius kanalus, pastebėti šaknies viršūnės perforaciją ar pašalinti šaknies kanalo kaiščius bei lūžusius instrumentus.
Dentalinis mikroskopas leidžia gydytojui pamatyti nuo 3 iki 20 kartų padidintą ir idealiai apšviestą srities vaizdą ir tiksliau bei sėkmingiau atlikti dantų kanalų gydymo procedūras.