fbpx

Karieso gydymas

Kariesas arba ėduonis – dažniausia lėtinė infekcinės kilmės dantų liga, kuriai progresuojant demineralizuojasi kietieji danties audiniai, jie ima irti. Danties pažeistame emalyje atsiranda infekcinė ertmė, pro kurią į giliuosius audinius patenka infekcija, kuri gali pažeisti dantų vidinius minkštuosius audinius, šaknis. Todėl laiku nesugydžius karieso ima rastis ir kitos dantų ligos, tokios kaip pulpitas, paradontozė. Rimčiausia pasekmė – danties ar keleto dantų netekimas. Geriausia karieso prevencija – reguliarus lankymasis pas odontologą, burnos higienistą ir taisyklinga dantų priežiūra.

Suprasti akimirksniu – kas tai?

Pagrindiniai karieso simptomai:

 • Dantų skausmas
 • Padidėjęs jautrumas
 • Išoriškai matoma arba jaučiama ertmė dantyje
 • Danties emalio trupėjimas
 • Suminkštėję danties audiniai
 • Patamsėję dantys

Kaina

PaslaugaKaina
Gydytojo terapeuto konsultacija30,00 €
Maža plomba69,00 €
Vidutinė plomba (du paviršiai, kontaktas)80,00 €
Didelė plomba (trys paviršiai, kontaktas)120,00 €
Koferdamo naudojimas gydymo metu10,00 €
Fluoro lako ar kt. medžiagų aplikacija dantų nujautrinimui25,00 €
Plombos korekcija69,00 €
Eugenolio tvarstuko uždėjimas ar devitalizuojanti pasta60,00 €

Karieso gydymas – tai bakterijų pažeistų kietųjų danties audinių pašalinimas ir prarasto danties audinio atstatymas plomba, t.y. danties plombavimas. Kokio prireiks gydymo, t.y. plombavimo, priklauso nuo dantų ėduonies intensyvumo ir nuo to, kokio dydžio yra matomos „skylutės“ dantyse.
Verta priminti, kad dantų ėduonis turi keturias raidos stadijas:

 • Kariozinė dėmė, kai pažeistas tik emalis.
 • Paviršinis kariesas
 • Vidutinis kariesas
 • Gilusis kariesas

Pirminėje stadijoje ėduonį galima pastebėti kaip balzganą, matinės spalvos dėmelę emalio paviršiuje. Po to dėmelė plinta, gilėjant susidaro kariozinė ertmė, kuri ilgainiui pasiekia dentiną, vėliau gali pasiekti ir danties pulpą.

Kuo labiau progresavęs kariesas, tuo brangiau kainuoja jį gydyti. Stirpiai karieso pažeistų dantų restauracijai kai kuriais atvejais netenka funkcinio plombavimo, prireikia ir estetinio protezavimo.

Registruokis vizitui ir laiku sustabdyk kariesą

Registruokis vizitui

Baltą šypseną gali turėti jau dabar.

Skambink +370 679 55505+370 646 75043 ir registruokis procedūrai

DUK

Dantų skausmo priežastys įvairios, bet viena dažniausių – kariesas ir jo sukelti uždegiminiai procesai burnos ertmėje. Iš tiesų dantų skausmas jaučiamas dėl danties viduje esančių minkštųjų audinių, kuriuose yra daugybė nervų skaidulų. Esant kariesui, dantis gali tapti jautrus terminiams dirgikliams, gali pradėti skaudėti dantį nuo karštos arbatos ar šaltų ledų. Infekcijai stipriai išplitus į danties nervą, stiprus skausmas gali pasireikšti ir be papildomų dirgiklių.
Pastebėta, kad dantų skausmą žmonės dažniausiai malšina šaltu vandeniu ir medikamentais. Pajutus skausmą dantyje rekomenduojama nedelsti ir kreiptis į odontologijos kliniką.

Daugiau apie dantų skausmą https://evadenta.lt/ka-daryti-kai-kamuoja-dantu-skausmas/

Dantų audiniai, t.y. emalis dėl rūgščių poveikio ir dažniausiai netaisyklingos burnos higienos ima „minkštėti“. Suminkštėję dantų audiniai – tai pagrindinis simptomas, įspėjantis apie dantų emalio eroziją ir kitas dantų ligas. Dantų emalis tampa pažeidžiamesnis – jame imasi formuotis ėduonies ertmės. Dantys tampa jautresni valgant saldų maistą. Jei dantis ima reaguoti į šaltą ar karštą maistą ar gėrimą, vadinasi danties audiniai pažeisti giliau.

Daugiau apie dantų audinių demineralizaciją skaitykite:
https://evadenta.lt/demineralizuoti-suminksteje-dantu-audiniai-ka-tai-galetu-reiksti/

Dantų kariesas dažniausia pasitaikanti liga, kai dantų emalyje ima mažėti mineralinių medžiagų – kalcio bei fosforo. Kai pradeda trūkti šių medžiagų, emalis ima silpnėti, o jo paviršiuje atsiranda įtrūkimų bei įbrėžimų; ilgainiui jis lūžta, dantyje suformuodamas ertmę. Dantų ėduonis plinta dėl lengvai įsisavinamų angliavandenių ir saldžių gėrimų vartojimo, nepakankamo fluoridų vartojimo ir blogos burnos higienos.

Deja, kai žmogus pats pastebi kariesą, ši dantų liga jau būna progresavusi. Mažos „skylutės“ nejaučiamos ir plika akimi nepastebimos. Laiku jas pastebėjus ir sugydžius, kariesas nebeplis.

Tačiau rimtesnė problema – tai pasislėpęs nematomas kariesas po senomis plombomis. Pro nehermetiškas plombas į danties giliuosius audinius skverbiasi infekcija, kuri gali pažeisti net kanaluose esančius danties nervus.

Net ir gerai sugydytas dantis ir anot pacientų, tvirtai laikanti plomba, neapsaugo nuo karieso. Rekomenduojama kas pusmetį apsilankyti profilaktinei burnos apžiūrai, kad būtų laiku pastebėtas kariesas, jei reikia senos plombos su miktoįtrūkimais pakeistos naujomis.

Kaip susiformuoja dantų kariesas skaitykite čia https://evadenta.lt/dantu-kariesas-ka-daryti-kad-nesikauptu-dantu-akmenys/

Neretai klinikoje pacientai atėję dėl vieno danties po išsamios apžiūros išgirsta, kad reikės keisti ir senas plombas, nes po jomis jau progresuoja kariesas.
Išoriškai tai gali atrodyti taip:

 • pilkas dantis aplink plombą;
 • dėmėtas plombos kraštas (juodas, rudas);
 • akivaizdūs plombos defektai (skylės, įskilimai, įtrūkimai);
 • yra jautrumas šaltam/saldžiam.

Taip pat gali būti pažeistas plombos hermetiškumas. Taip atsitinka, kai tarp plombos ir danties susidaro akimi nematomas tarpas, į kurį dėl atsiradusių apnašų patenka mikrobai.
Nelaukite, kol kariesas komplikuosis arba iškris plomba, registruokitės profilaktinei apžiūrai.

Kariesas – tai danties kietųjų audinių progresuojantis irimas, sukeltas ant danties paviršiaus esančių rūgščių.Jis prasideda nuo mažos dėmelės vadinamos – kariozine dėme, nepastebėjus jos ir neatlikus tinkamos priežiūros, išsivysto paviršinis kariesas, vidurinysis kariesas ir galiausiai sunkiausias – gilusis kariesas, kurio viena iš pasekmių gali būti: pulpitas, periodontitas ar net danties netekimas.

Nedelsiant užsiregistruoti pas gydytoją odontologą, kad jis užplombuotų dantį ir užkirstų kelią infekcijos ir karieso plitimui.
O iki to laiko:

 • stenkitės kramtyti iš kitos pusės, venkite kąsti kietą maistą ir pan.
 • valydami dantis nespauskite šerelių probleminėje vietoje
 • jei skauda, galite vartoti analgetikus

Nerekomenduojama

 • atidėlioti vizito;
 • patiems dantų krapštukais krapštyti danties ertmę.

Pacientė sako, kad negali valgyti saldumynų, nes kramtant užgelia dantis. “Bandžiau naudoti pastas jautriems dantims, nepadeda. Be to, dantys reaguoja ir į šaltus gėrimus. Išgeriu vandens ir sugelia”.

Priežastys, kodėl jautrūs dantys?

 • Dentinas tampa jautrus dėl atsitraukusių dantenų ir dantų erozijos.
 • Dantys taip pat gali tapti jautrūs dėl netaisyklingos asmeninės burnos higienos (per smarkaus dantų brūžinimo valant, periodonto patologijos, įskilusių dantų, dantų griežimo naktimis, dantų balinimo ar netinkamos balinančios dantų pastos naudojimo, dėl ant emalio ar šaknies srityje susikaupusių mikrobinių apnašų, ilgalaikio netinkamo dantų skalavimo skysčio naudojimo ar neseniai atliktos odontologinės procedūros ar net sergant įvairiomis virškinamojo trakto ligomis (pavyzdžiui, padidėjusio rūgštingumo).

Dantų balinimo kaina – abu žandikauliai – 250,00 €

Dirbame tam, kad Klaipėda ir jos svečiai taptų besišypsančių žmonių miestu!

Dantų balinimas Klaipėdoje – klinika „Evadenta“, Salomėjos Nėries gt. 20, Klaipėda,

mob. +370 679 55505+370 646 75043 ir registruokis procedūrai

Negydomas kariesas dažnai baigiasi dantų kanalų gydymu.
Tuomet pradedame jausti simptomus:

 • dantis tampa jautrus terminiams dirgikliams (karštas arba šaltas maistas);
 • mechaniniams dirgikliams (spaudimas ant danties kramtymo metu);
 • atsiranda savaiminis danties skausmas.

Kol ertmė yra nedidelė, skausmo galite ir nejusti, todėl rekomenduojame stebėti dantų paviršiuje atsiradusias dėmeles, patamsėjimus, pakitimus ar skylutes ir laiku kreiptis į odontologus.

Ar žinojote, kad itin dažnai „pasislėpęs“ kariesas aptinkamas būtent tarpdančiuose. Tarpdančių kariesas atsiranda dėl apnašų, kurios nepašalinamos valant dantis.

Gydymo atvejai

Atvejis 1

“Kad kažkas negerai, pajutau, kai šiltą vasaros dieną išgėriau šalto vandens stiklinę. Iškart suskaudo dantį. Pamaniau, kad tai ženklas paskambinti į kliniką ir apsilankyti pas gydytoją, nes buvo tokia mintis ir anksčiau, tik vis atidėliojau”

Iš tiesų paciente kreipėsi laiku, nes mes, gydytojai, sakome, kad visada yra tinkamas metas ateiti pas mus. Aišku, kuo anksčiau tuo geriau.

Pacientei po vietinės nejautros buvo pašalinti pažeisti danties audiniai ir plomba atkurta kramtymo funkcija bei sugrąžinta danties estetika.

Plombos pakeičia suirusius kietuosius danties audinius ir apsaugo minkštuosius audinius nuo komplikacijų, tokių kaip danties nervų uždegimas.

Gydytojo odontologo terapeuto konsultacija – tai pirminė paslauga, kurios tikslas – apžiūrėjus pacientą, diagnozuoti dantų ligas, apsaugoti dantį nuo karieso, kuo ilgiau išsaugoti dantis sveikus ir gražius.

Gydytojas odontologas terapeutas konsultacijos metu nustato dantų pažeidimus ir jų kilmę bei parenka reikiamą gydymą, kad būtų pašalinti dantų ligų simptomai ir atkurti pažeisti dantų audiniai, jei reikia, skiria terapinį gydymą ar rekomendacijas, kad būtų užkirstas kelias dantų ligos progresavimui. Laiku pradėjus gydymą galima išvengti blogiausio – dantų netekimo.

Gydytojas odontologas terapeutas:

 • atidžiai apžiūrėjęs burnos ertmę įvertina dantų būklę ir higieną,
 • įvertina esamų dantų restauracijų būklę,
 • jei prireikia nuodugnesnio gydymo, sudaro gydymo planą,
 • atlieka reikalingus tyrimus,
 • gydo dantų karieso pažeistus dantis: plombuoja arba keičia plombas

Gydytojai odontologai rekomenduoja bent kartą per metus profilaktiškai pasitikrinti dantų būklę. Ankstyva dantų ligų diagnostika užkerta kelia ligoms ir dantų netekimui. Deja, dažniausiai delsiama kreiptis į gydytoją odontologą dėl laiko stokos, baimės. Gydytojo odontologo terapeuto konsultacijos kaina palyginus su kaina, kurią tektų mokėti už dantų atkūrimą implantais, yra nepalyginimai mažesnė. Net ir mažytė ertmė dantyje negydoma ilgainiui gali būti rimtesnių dantų ligų priežastimi.

Gydytojai

Milda Matevičiūtė

Milda Matevičiūtė

NORINT BŪTI PUIKIU SPECIALISTU, PRIVALAI SAVE ATIDUOTI 100 PROC., TAD LABAI SVARBU VIDINĖ MOTYVACIJA, – sako gydytoja odontologė Milda Matevičiūtė, dirbanti “Evadenta” klinikoje.

Dirbant odontologe daugiausia motyvacijos suteikia žinojimas, kad gali padėti žmogui, kai jam skauda. Taip pat motyvuoja galimybė grąžinti prarastą šypseną, juoką bei paciento pasitikėjimą savimi.

Kartais pajaučiu, kad didžiulį pasitenkimą sukelia gebėjimas pakeisti pacientų požiūrį į odontologiją. Stengiuosi viską išsamiai paaiškinti, kad gydymo procesas būtų kuo aiškesnis. Smagu, kai pacientai su manimi bendrauja be įtampos, kai yra atsipalaidavę, o procedūros jiems nekelia streso.

Laisvu laiku sportuoju. Kadangi darbe tenka daug valandų praleisti vienoje pozicijoje, privalu palaikyti fizinį krūvį. Didžiulė mano aistra – žirgai. Labai myliu šiuos gyvūnus, tad laisvalaikiu jodinėju, leidžiu laiką su jais gamtoje.

Odontologo darbas pareikalauja labai daug. Tai specialybė, kurioje norint būti puikiu specialistu, privalai save atiduoti 100 proc. Įvairiems mokymams bei ilgoms darbo valandoms tenka aukoti savo laisvą laiką, tad labai svarbu vidinė motyvacija.

Odontologė Ieva Evadenta

Gydytoja odontologė
Specializacija: endodontologija

Ieva Ketvirtienė

Skaityti daugiau

Pasidalinti paslauga

JUMS TAIP PAT GALI BŪTI AKTUALU

Dantų tiesinimas kapomis

Kapos – patogus ir ergonomiškas dantų tiesinimo metodas – tampa populiariu dantų tiesinimo būdu. Kapos – tai plonos, skaidrios ir burnoje beveik nepastebimos plokštelės, pagamintos

Dantų implantacija

Dantų implantai — tai toks protezavimas, kai atkuriamos dantų šaknys (dirbtinės šaknys). Dantų implantai yra įvairiausių rūšių, tačiau šiuo metu plačiausiai pasaulyje ir Lietuvoje naudojami

Susisiekime!

Skambinkite telefonu
+370 679 55505 +370 646 75043
arba rašykite

Informacija apie Jūsų asmens duomenų tvarkymą yra skelbiama Privatumo politikoje.