fbpx

Paciento kelionė

Jūsų kelionė su mumis prasideda čia:

3 principai, kuriais vadovaujamės gydydami pacientus:

Fizinis ir emocinis saugumas

Planuojant odontologines procedūras į procesą įtraukiame ne tik profesionalių gydytojų komandą, bet ir patį pacientą. Visada stengiamės, kad pacientas neišeitų nežinodamas, kokios procedūros buvo atliktos ir kas bus atliekama ateityje. Tikime, kad geriausiems rezultatams pasiekti yra būtinas komandinis darbas ir visapusiškas paciento informavimas.

Pozityvumas ir empatija

Pacientus visada sutinkame su šypsena, siekiame sukurti pozityvią atmosferą. Pasitelkdami ne tik naujausias technologijas, bet ir kruopštumą, švelnumą, empatiją, galime pasiekti odontologiją be skausmo.

Profesionalumas ir profesinis tobulėjimas

Stengiamės ne tik kurti sveiką ir estetišką šypseną, bet ir keisti žmonių požiūrį į pačią odontologiją. Nuolat domimės naujovėmis, tendencijomis, lankome seminarus, konferencijas, skaitome profesinę literatūrą.

Visada malonu pasitikti jūsų šypsenas, žengiančias pro duris. Džiaugiamės kiekvienu, kuriam rūpi dantų sveikata ir kurie ieško specialistų, kalbančių ta pačia kalba. Matome, kaip svarbu ne tik gydyti, bet ir paaiškinti pacientui, ką daryti, kad nebereiktų tolimesnio rimtesnio gydymo, kaip svarbu laiku suspėti pasirūpinti dantų būkle ir užkirsti kelią dantų ligoms, nepageidaujamoms komplikacijoms.

Dantų sveikata, natūralumas ir estetika – tai 3 dalykai, būtini žmogui, kad jis savo kasdienybėje jaustųsi pasitikintis, kai bendrauja, kai šypsosi.

Klinikos neatsiejama dalimi tampa technologinės naujovės, kurios garantuoja odontologiją be skausmo. Pacientams stengiamės suteikti visa, kas šiandien odontologijoje sukurta geriausio. Klinikoje visa aparatūra, instrumentai ir medžiagos yra aprobuotos naudojimui Lietuvoje bei turi CE sertifikatus. Visada stengiamės surasti priimtiniausią sprendimą, atsižvelgiant į paciento burnos sveikatos būklę, technines bei finansines galimybes ir stengiamės, kad paslaugos kokybė ir kaina pateisintų lūkesčius. Odontologų paslaugų kaina priklauso ir nuo paciento sprendimo ir odontologų rekomenduojamų medžiagų ar gydymo metodo, gamintojo pasirinkimo.

„Evadenta“ – odontologijos klinika, įsikūrusi Klaipėdoje. Čia dirba perspektyvūs odontologai Klaipėdoje. Tikime, kad bendra kūno sveikata prasideda nuo sveikų dantų. Kasdieninė taisyklinga burnos higiena – geriausia prevencija nuo rimtesnių dantų ligų. Dažniausiai tenka gydyti karieso pažeistus dantis, todėl labai svarbu kreiptis į odontologą net jei nėra jokių pastebimų simptomų. Dantų protezavimas, estetinis plombavimas, implantavimas reikalingi tais atvejais, kai kyla dantų sveikatos problemų. Geri klientų atsiliepimai ir rekomendacijos visada mus į motyvuoja tobulinti paslaugų kokybę ir kelti darbuotojų profesionalumą.

Registracija pas odontologą

Įtariate, kad kažkas negerai? Nedelskite, užsiregistruokite pirminiam vizitui ir būkite ramūs.

Ką daryti, nežinote, kokio reikia specialisto? Daug gydytojų – daug klausimų Kas už ką atsakingas.

 

Ar reikia gydyti mano dantis?

Ar reikia profesionalios dantų higienos?

Kodėl mano dantys gali reaguoti į karštį / šaltį?

Ar reikia gydyti šaknies kanalus?

Ar reikia ištraukti dantį? Kokio tipo implantaciją turėčiau pasirinkti?
Kodėl turėčiau pasirinkti dantų tiesinimą kapomis?Kodėl mano dantys nusidėvi ir ką dėl to daryti?

Noriu pagerinti savo šypsenos estetiką. Kokio tipo restauravimas yra tinkamas

Kaip prižiūrėti savo karūnėles ir (arba) vainikėlius?

Paprastesnis būdas – tiesiog paskambinus drąsiai pasakykite, koks kilo klausimas ir mūsų administratorė patars, pas kokį specialistą odontologą jums užsirašyti.
Dieną prieš vizitą jūs gausite priminimą telefonu. Maloniai prašome iš anksto pranešti klinikai apie pasikeitusius jūsų planus, jei vizitui neatvyktumėte.

Registratūros telefonas 8 679 55505

Visada yra tinkamas laikas pasirūpinti savimi.

Registruokitės vizitui jau dabar

Kiekvienas turėtų žinoti, kokia yra jo dantų būklė

Ar žinote, kaip progresuoja dantų ligos ir nuo ko jos prasideda? Jei dantų liga nustatoma ankstyvoje stadijoje, galima išvengti sudėtingo gydymo, kuris jums kainuos emociškai ir finansiškai, ir netgi išvengti jo. Profilaktinis patikrinimas – tai nuodugni burnos apžiūra, konsultacija, prireikus gydymo plano sudarymas, gydymo išlaidų aptarimas ir burnos priežiūros rekomendacijos.

Kas vyksta per pirminę dantų būklės apžiūrą?

Pirminio vizito metu gydytojas odontologas įvertins jūsų dantų būklę. Jis užduos keletą klausimų apie simptomus, kuriuos jaučiate, bendrą sveikatos būklę, pojūčius ir pan.
Gydytojas odontologas įdėmiai apžiūrės jūsų dantenas, dantis, kai kada sąkandį ir pan.

To paties vizito metu gydytojas gali atlikti kai kuriuos būtinus tyrimus, pvz., rentgeno nuotrauką, panoraminę nuotrauką, 3D skenavimą ir pan. Tai individualu ir priklauso nuo kiekvieno atskiro atvejo.

Po išsamios apžiūros gydytojas odontologas supažindins jus su jūsų dantų būkle ir paaiškins, kodėl atsirado problema, parinks ir pasiūlys jums gydymą, o kai kada net jo alternatyvas.

Jei dantų būklė sudėtingesnė, tuomet bus sudarytas gydymo planas, terminai, aptarta, kaip apsiruošti gydymo procesui, kokie laukia etapai.

Gydytojas atsako pacientui, kokia paslaugų kaina. Mūsų odontologų paslaugų kainą galite rasti čia.

Kas yra gydymo planas ir kam jo reikia?

Pacientas ne visada žino, ką daryti pirmiausia ir kas jo situacijoje gali palaukti, todėl gydytojai aptaria gydymo planą, t.y., veiksmus, būdus, skirtus burnos sveikatos problemoms šalinti.

Pradėję gydymą pagal išsamų gydymo planą, galėsite geriau įsivaizduoti galutinį rezultatą. Be to, bet koks planavimas padeda sutaupyti laiko ir pinigų. Planas sudaromas konsultuojantis su įvairių specialybių odontologais – gydytoju odontologu terapeutu, burnos chirurgu, protezuotoju, implantologu.

Planą sudaro šie etapai:

  • Burnos ertmės būklės įvertinimas: plombos, ertmės, trūkstami dantys, dantenų būklė, paciento sąkandis.
  • Sprendimų variantai. Atlikus skaitmeninius tyrimus ir nustačius diagnozę, sudaromas gydymo planas, kuriame labai svarbi procedūrų seka, paciento pageidavimai, tinkamumas ir kt.

Atsakome į šiuos klausimus:

  • Ką daryti pirmiausia ir ką vėliau?
  • Ar dantų tiesinimas ar sąkandžio korekcijos yra būtinos?
  • Kaip išvengti dantų (ir pinigų) praradimo per ilgą gydymo laikotarpį?

Visada yra galimybių! Mūsų gydytojai gali padėti priimti teisingą sprendimą, atsižvelgdami į jūsų poreikius ir visų specialybių galimybes. Vieniems svarbiau laikas, kitiems – kaina.
Kartu nuspręsime, kuris variantas jums labiausiai tinka.

Visada yra tinkamas laikas pasirūpinti savimi.

Registruokitės vizitui jau dabar

Kaip vyksta burnos higienos procedūra?

Dantų sveikata prasideda nuo taisyklingos burnos higienos. Jos metu yra pašalinamos tos apnašos, kurios nenusivalo per laiką ir kaupiasi ant dantų emalio. Apnašos yra pirminė priežastis atsirasti dantų kariesui.

  • Burnos higienistė apžiūri burnos ertmę, užduoda klausimus. Jei pastebi karieso pažeistą dantį, rekomenduoja terapinį gydymą.
  • Su specialiu įrankiu nuo kiekvieno danties nuvalo susikaupusias apnašas. Kartais jos būna sukietėjusios.

Tokias apnašas dar vadina „akmenimis“.

  • Nupoliruoja dantis su specialia pasta.
  • Procedūra baigiama trumpomis rekomendacijomis, kokias rinktis burnos priežiūros priemones, kaip taisyklingai valytis dantis ir kaip naudoti tarpdančių siūlą.

Po procedūros jaučiamas malonus švaros pojūtis.
Procedūros trukmė: 30-45 val.

Kaip vyksta terapinis karieso pažeistų dantų gydymas (plombavimas)?

Jei net ir maža ertmė dantyje negydoma, kariesas toliau progresuoja, o infekcija pasiekia gilesnius danties audinius. Dėl to gali atsirasti danties jautrumas temperatūriniams skirtumams, maudimas.

Gydymas atliekamas vieno vizito metu, taikant vietinę nejautrą.

  • Išsamiai apžiūrima ir įvertinama dantų būklė.
  • Pritaikoma vietinė nejautra.
  • Pašalinami pažeisti danties audiniai,
  • Dantis atkuriamas šiuolaikinėmis plombinėmis medžiagomis, plombomis, kurios leidžia labai tiksliai parinkti medžiagos spalvą pagal danties audinius ir visiškai atkurti danties formą!
  • Patikrinamas sąkandis ir pašlifuojama plomba.

Procedūros trukmė: 20-45 min. priklausomai nuo karieso formos. Vieno vizito metu galima sugydyti keletą karieso pažeistų dantų.

Kaip vyksta kanalų gydymas?

Endodontinis gydymas atliekamas vieno ar kelių vizitų pas gydytoją metu.

Gydytojas padaro rentgeno nuotraukų, kad galėtų sekti ir vertinti gydymo procesą.

  • Gydomas dantis yra nuskausminamas ir izoliuojamas nuo burnos ertmės, tuomet šaknų kanalai kruopščiai apžiūrimi dentaliniu mikroskopu.
  • Dantų kanalai išvalomi mechaniškai, apdorojami medžiagomis, suformuojami kanalai ir plombuojami.
  • Danties vainikas atstatomas plomba ar vainikėliu.
  • Jei šaknies kanalas infekuotas, pirmo vizito metu dažniausiai kanale paliekama gydomoji kalcio pasta.
  • Atstačius danties vainiką plomba ar vainikėliu, dantį reikia prižiūrėti kaip ir kitus dantis.

Negydant šaknų kanalų, mikroorganizmai, esantys pulpoje, skverbiasi virš šaknies viršūnės ir formuoja uždegimą aplinkiniuose audiniuose, gali sukelti periodontitą, iššaukti kaulo tirpimą aplink šaknį bei kitas komplikacijas.

Kaip vyksta dantų protezavimas?

  • Pirminėje konsultacijoje atliekami tyrimai ir nuimami dantų atspaudai naudojant 3D skaitmeninį intraoralinį skenerį.
  • Aptariamas 3D formatu gautas dantų padėties vaizdas, duomenys siunčiami dantų technikui.
  • Su pacientu aptariamas gydymo metodas ir medžiagos, iš kurių bus gaminamas danties vainikėlis.
  • Gaminamas danties vainikėlis. Tai užtrunka apie 1-2 sav.
  • Tolimesnė eiga priklauso nuo pasirinkto ir aptarto protezavimo būdo.
  • Dantis paruošiamas karūnėlės užvilkimui.
  • Užvelkama karūnėlė ir pateikiamos tolimesnės rekomendacijos.

Trukmė: 2-3 vizitai

Visada yra tinkamas laikas pasirūpinti savimi.

Registruokitės vizitui jau dabar

Kaip vyksta dantų implantavimas?

Pirmojo vizito metu yra atliekami išsamūs skaitmeniniai dantų būklės ir padėties tyrimai.

  • Sudaromas gydymo planas.
  • Paskiriamas implantavimo procedūros laikas.
  • Gaminamas implantavimo gidas, kuris leidžia preciziškai implantuoti implantą tikslioje pozicijoje.
  • Procedūros pradžioje taikoma sedacija, t.y., nuskausminama implantavimo zona.
  • Padaromas nedidelis juvelyrinis pjūvis.
  • Specialiu implantavimui skirtu instrumentu padaroma ložė implantui (t.y. varžtui)
  • Įsriegiamas implantas.
  • Uždedama gijimo galvutę.
  • Dantenos sutvirtinamos keliomis siūlėmis.
  • Suderinamas vizitas pooperacinei apžiūrai.
  • Po savaitės išiimami siūlai, įvertinamas gijimas.
  • Duodamos rekomendacijos, kaip pasirūpinti savimi ir prižiūrėti dantis.

Prigijus implantui po 3-6 mėn.

  • Apžiūrima burnos ertmė
  • Ant implanto protezuojama, t.y. užvelkama iš anksto individualiai pagaminta nuolatinė danties karūnėlė.

Trukmė: 4-5 vizitai, implantavimo procedūra trunka 30 min. -1,5 val. priklausomai nuo implantuojamų dantų kiekio, papildomų procedūrų, tokių kaip žandikaulio kaulo priauginimas.

Kas yra individualizuotos kompleksinės paslaugos implantavime?

Po pirminės apžiūros vyksta gydytojo odontologo ir paciento pokalbis, kurio metu gydytojas išsamiai paaiškina, kokia dantų būklė, kodėl ji tokia ir kokie reikalingi gydymo žingsniai, o taip pat kokios alternatyvos.

Alternatyvos yra aptariamos tam, kad pats pacientas turėtų visapusišką informaciją ir pats galėtų įsivertinęs savo finansines galimybes, pasvarstęs apie poreikį ir susirinkęs visą informaciją galėtų iš gydytojo rekomendacijų rinktis tiek medžiagas, tiek gydymo metodą, tiek gamintoją.

Gydytojas odontologas visada mūsų klinikoje pateikia išsamias rekomendacijas ir skiria pakankamai laiko pokalbiui su pacientu. Mums svarbu, kad kiekvienas pacientas turėtų laisvę pasirinkti, žinotų galimybes ir jam būtų aišku, ko tikėtis, pasirinkus vienas ar kitas alternatyvas. Mums svarbu, kad implantavimo kaina, medžiagų ir paslaugų kokybė pateisintų pacientų lūkesčius, į kuriuos labai įsiklausome.

Šalia implantavimo paslaugos, siūlome dantų teisinimo kapomis ir estetinio plombavimo procedūras. Jas labai svarbu suplanuoti dar prieš implantavimą, kad iš anksto būtų numatytas ir suprojektuotas norima dantų padėtis.

Išsami diagnostika taikant skaitmenines technologijas (3D rentgenas, intraoralinis skaitmeninis skeneris).
Tiek prieš protezavimą, tiek ir prieš implantavimą visada rekomenduojame pacientui atlikti profesionalią burnos higieną, kurios metu pašalinamos apnašos, kad būtų išvengta infekcijos galimybė.

Dantų implantavimas vyksta dviem etapais ir tai priklauso nuo individualaus atvejo. Jei pacientui nustatyta, kad žandikaulio kaulo nepakanka implantacijai, vyks pasiruošimas, t.y., žandikaulio kaulo priauginimas. O taip pat gali būti atliekama ir sinuso dugno pakėlimo procedūra.

Jei minėtų procedūrų nereikia, tuomet numatyto vizito metu, atliekama implantavimo procedūra. Procedūros metu yra įsriegiamas implantas ir ant jo užmaunama laikinoji karūnėlė. Kai jis prigyja, t.y. apie 6 mėn. ši karūnėlė pakeičiama nuolatine.

Protezavimas ant implanto. Kokią karūnelę pagaminti, iš kokių medžiagų aptariama jau pirmojo vizito metu, kai atliekama išsami diagnostika ir pritaikius skaitmeninės odontologijos technologijas gaunamas labai preciziškas ir tikslus būsimas burnos vaizdas ir implanto bei karūnėlės padėtis.

Karūnėlės užmovimas ant implanto trunka 1-ą vizitą.

Papildomos paslaugos

Jei svarstote ne tik atkurti dantį implantų, bet ir pasirūpinti visų dantų estetika, siūlome dantų tiesinimą kapomis ir estetinį protezavimą/plombavimą.
Dantų tiesinimas kapomis. Šiuolaikinės technologijos, taikomos klinikoje, leidžia numatyti dantų padėtį ir galutinį vaizdą po dantų tiesinimo. Atsižvelgiant į tai, dar tik planuojant implantavimo procedūrą, preciziškai tiksliai nustatoma ir implanto vieta.

Estetinį protezavimą/plombavimą siūlome rinktis, kai netenkina dantų spalva, kai dantų emalis nudilęs ar norima pakoreguoti tarpus tarp dantų.

Tiems, kam nedrąsu

Seniai nebuvau pas odontologą:

  • bijau net pradėti tvarkytis dantis, nes reiks protezuoti pusė dantų;
  • ką pagalvos gydytojas, pasižiūrėjęs į mano „skyles“ dantyse;
  • turbūt neužteks vieno vizito, reikės ilgai lankyti odontologijos kliniką;
  • susilauksiu priekaištų ir pastabų, kad neprižiūriu dantų.

Ar ne taip masto tie, kurie vis dar galvoja, kad gydytojas moralizuos, stebėsis, vertins? Būtent tokios mintys – pagrindinė delsimo laiku apsilankyti pas gydytoją odontologą priežastis. 90 proc. tokių minčių neturi pagrindo, o tai, kaip vertiname dantų būklę patys ir kaip ją įvertina gydytojas po išsamios apžiūros ir tyrimo, dažnu atveju skiriasi.

Gydytojai odontologai visada džiaugiasi, kad pacientas yra pasirengęs gydymui ir jam rūpi sveikata. Mūsų tikslas – grąžinti jums sveiką ir gražią šypseną!

Kaip išdrįsti ateiti į odontologo kabinetą?

Šis klausimas iškyla tuomet, kai yra įsisenėjusi problema. „Ką pagalvos gydytojas“, „kokias procedūras man darys“, „kiek kainuos“, „ar skaudės“, „kiek tai truks“?

  • Paklauskite savęs, kas gali nutikti blogiausio, kai įeisite į kabinetą. Pagalvokite, ar tai iš tiesų taip ir bus?
  • Jei bijote gręžimo garso, pasiimkite ausinukus ir klausykitės jums malonios ir raminančios muzikos.
  • Atminkite, kad pirmo vizito metu odontologas tikrai nedarys rimtų procedūrų, o aiškumo jums bus daug daugiau. Tad eidami ir nusiteikite sužinoti gydymo veiksmų planą.
  • EXTRA patarimas. Daugelis mano, kad gydytojai juos pasmerks už tai, kad taip ilgai delsė. Tokios mintys kyla iš kaltės ir baimės jausmo. Tikrovėje yra priešingai – odontologai paskatina ir padrąsina.

Visada yra tinkamas laikas pasirūpinti savimi.

Registruokitės vizitui jau dabar

Odontologija be skausmo

Ar galima net ir sudėtingiausias odontologines procedūras atlikti be skausmo ? Jei nerimaujate dėl apsilankymo pas mus, skaitykite daugiau apie odontologiją be skausmo ir apie tai, kaip galime padėti jums padėti įveikti nerimą dėl gydymo. Mes suprantame, kokį nerimą dėl dantų gydymo galite, ir mums patiems teko įveikti daugelį tų pačių baimių, su kuriomis susiduriate ir jūs.

Taikydami švelnius odontologinius metodus, moderniausias technologijas ir suprasdami ką išgyvenate, padėsime jums įveikti su dantų gydymu susijusį nerimą. Toliau rasite daugiau informacijos apie tai, kaip mes tai darome…
Klinikoje laikomės principo – odontologija be skausmo. Mums svarbu, kad pacientas odontologo kėdėje jaustųsi komfortiškai. Šiuolaikinėje odontologijoje yra daug būdų, kaip tai padaryti.

1. Viskas prasideda nuo atmosferos, todėl klinikoje kuriame jaukumą jums. Klinikos aplinka ir personalo bendravimas šiltas ir malonus, mažinantis pirminę įtampą ir jaudulį ypač jautriems pacientams, todėl mūsų kliniką renkasi ir tie, kas ieško komfortiškų gydymo sąlygų.

2. Dantų gydymas yra neskausmingas. Klinikoje dažniausiai taikoma vietinė nejautra, kuri puikiai tinka bet kuriai procedūrai. Kaip taikoma nejautra ?

  • Prieš suleidžiant anestetikus, dantenos patepamos specialiu šaldančiu geliu.
  • Suleidžiama nuskausminamųjų vaistų injekcija, kurios veikimo laikas priklauso nuo procedūros trukmės bei organizmo individualių savybių. Anestezijos pasirinkimas priklauso nuo daugelio veiksnių: nuo to, kokio tipo intervencija bus atliekama, ar pacientas serga gretutinėmis ligomis, ar jis nėra alergiškas kokiems nors vaistams, nuo bendros būklės vizito dieną… Gydytojas parenka anestezijos taktiką, atsižvelgdamas į visus minėtus veiksnius. Šiandien odontologo kėdėje galima sėdėti be jokio diskomforto ir atsipalaiduoti visų odontologinių procedūrų metu.

3. Yra žmonių, kurie turi nekontroliuojamą baimę. Pacientui pageidaujant ir ypač atliekant sudėtingesnes procedūras tokias, kaip danties šalinimas ar implantavimas, turime galimybę taikyti sedaciją, kitaip vadinamą narkozę. Tai aptariama konsultacijos metu dar prieš vizito paskyrimą. Visos procedūros metu pritaikius sedaciją pacientas yra gilaus atsipalaidavimo ir snaudulio būsenoje. Netaikome pilnos bendrinės narkozės, tai reiškia, kad pacientas neužmiega arba miegas yra „paviršinis“. Sedacija rekomenduojama tada, kai pacientas sunkiai ilgesnį laiką išsėdi vienoje vietoje („neramių kojų sindromas“), turi stiprų pykinimo, žiaugčiojimo, springimo jausmą.

Gydymo technologijos

Skaitmenines technologijas „Evadentos“ klinikoje taikome:

DIAGNOSTIKOJE

DANTŲ IMPLANTACIJOJE

PROTEZAVIME

DANTŲ, SĄKANDŽIO TIESINIME

Skaitmeninės technologijos ir įranga gydytojo odontologo darbe tampa kasdienybe, nes jos pacientams garantuoja:

  • precizišką gydymo proceso planavimą ir gydymo metodų parinkimą,
  • sutrumpina protezų, vainikėlių gamybos laiką,
  • atliekamos procedūros pacientui daug komfortiškesnės.

Kiti privalumai:

  • gydytojas odontologas tiesiog monitoriuje pacientui gali parodyti vizualizaciją, kaip atrodys dantys ir šypsena po gydymo ilgalaikėje perspektyvoje
  • tiksliai pagal individualią anatomiją parinkti formą, atspalvį, gradientą, skaidrumą

Pirmasis žingsnis – tai dantų būklės ir anatomijos tyrimai. Skaitmeniniai tyrimai supaprastina visus reikiamus medicininius tyrimus, taupo pacientų laiką, palengvina gydymo procesą, o pacientams ši procedūra yra tiek fiziškai, tiek emociškai komfortiška.

„Evadentos“ klinikoje siūlome šias skaitmeninių odontologinių tyrimų paslaugas:

  • Trimatis skenavimas intraoraliniu skeneriu
  • 3D kompiuterinė tomograma;

Skaitmeninė panoraminė, rentgenograma

Prieš pradėdamas gydymą gydytojas odontologas apžiūri pacientą ir atlieka diagnostinius tyrimus, 3D rentgeno nuotraukas, skaitmeninius dantų atspaudus ir kt. Remdamasis šia informacija, gydytojas nustato diagnozę, pritaiko gydymo metodus.

Trimatis intraoralinis skaitmeninis skeneris

Skaitmeninis šypsenos dizainas atliekamas intraoralinio skaitmeninio skenerio pagalba. Tai patogus naudoti ir diskomforto nesukeliantis skaitmeninės odontologijos įrankis, kuris pakeitė dantų atspaudus. Dantų atspaudai tradiciškai nuimami naudojant tam skirtas medžiagas. Koks skirtumas tarp skaitmeninio dantų atspaudo nuėmimo ir būdo, kai naudojamas trimatis intraoralinis skaitmeninis skeneris?

Naudojant tradicinį būdą, odontologui reikėjo atitaikyti antspaudo šaukštą su paruošta medžiaga, o pacientui tinkamai jį sukąsti, kad liktų dantų ir gomurio vagelių įspaudai. Pacientui ši procedūra neretai kelia šleikštulį ir yra diskomfortiška. Pritaikius skaitmeninį skenavimą šito visiškai išvengiama. Intraoraliniu skeneriu lengvai ir paprastai skenuojama burnos ertmė, o gautas suskaitmenintas 3D vaizdas iš karto transliuojamas monitoriuje. Tai leidžia pacientui parodyti vaizdą ir jį suprantamai pakomentuoti, kad būtų kuo aiškesnis gydymo procesas.

Tradiciškai gautą dantų atspaudą odontologas turi įvertinti, ar jis tinkamas ir tikslus, nes nuo to priklauso dantų protezų, vainikėlių gamyba. Nepavykusius atspaudus tenka išmesti ir šią procedūrą pakartoti. Trimatis intraoralinis skaitmeninis skeneris leidžia šią procedūrą atlikti itin tiksliai: ji pavyksta iš pirmo karto, yra be paklaidų, o gautas 3D vaizdas iškart nuotoliniu būdu išsiunčiamas dantų technikui. Tai ženkliai sutaupo gamybos laiką, o tai reiškia, kad pacientui vietoj kelių vizitų užtenka 1-o.

3D kompiuterinė tomografija

Kompiuterinė žandikaulio tomografija turi neginčijamų pranašumų prieš kitus rentgeno diagnostikos metodus, nes įprastiniai dantų rentgeno spinduliai suteikia tik plokštuminį atitinkamo objekto vaizdą, o kompiuterinė tomografija visiškai nuskenuoja trimatį objektą. 3D dantų nuotrauka gaunama kompiuteriniu tomografu.

Kompiuteriniu tomografu vos per 20 sekundžių galima:

  • atlikti išsamų dantų ir viršutinio žandikaulio sinusų tyrimą;
  • nustatyti apatinio žandikaulio nervo topografiją;
  • gauti išsamią informaciją apie dantų padėtį;
  • žandikaulio ir aplink jį esančių audinių vaizdą.

Reikia pabrėžti, kad kompiuterinio tomografo jonizuojančios spinduliuotės dozė yra labai nedidelė, todėl šį tyrimą galima naudoti ne tik diagnozei nustatyti, bet ir gydymui stebėti.

Atlikus 3D kompiuterinės tomografijos tyrimą ir turint 3D dantų nuotrauka, galima tiksliai suplanuoti:

  • implantacijas,
  • kaulo priauginimo,
  • sinuso dugno pakėlimo operacijas.

Skaitmeninė panoraminė rentgenograma
Kam reikalinga skaitmeninė panoraminė dantų nuotrauka? Skaitmeninė panoraminė rentgenografija, dar vadinama ortopantomograma, yra dvimatė rentgenograma, kuria galima parodyti paciento kaulų struktūrą. Panoraminė dantų nuotrauka būtina, nes be jos neįmanoma pradėti daugelio gydymo procedūrų, tokių kaip dantų šalinimas, protezavimas, implantavimas, dantų tiesinimas.

Skaitmeninė panoraminė rentgenografija naudojama:

  • nustatyti ėduonį po dantenomis;
  • diagnozuoti viršutinio arba apatinio žandikaulio kaulų problemas;
  • rasti neišdygusius dantis;
  • ištirti pažengusio periodontito atvejus;
  • įvertinti atvejus, kai reikia ortodontinio gydymo, dantų chirurgijos ar implantavimo.

Tyrimas yra labai greitas. Vietoje gauta panoraminė dantų nuotrauka ir rentgeno tyrimo rezultatai iš karto suformuojami skaitmeniniu formatu, kad odontologas galėtų juos įvertinti ir planuoti gydymą.

Dentalinis mikroskopas

Dentalinis mikroskopas – tai viena naujausių technologijų šiuolaikinėje odontologijoje gydant dantų kanalus. Jis yra nepakeičiamas identifikuojant tai, ko plika akimi specialistui nepavyktų pastebėti, pavyzdžiui aptikti ketvirtą ar penktą krūminio danties šaknies kanalą ar užkalkėjusius kanalus, pastebėti šaknies viršūnės perforaciją ar pašalinti šaknies kanalo kaiščius bei lūžusius instrumentus.

Dentalinis mikroskopas leidžia gydytojui pamatyti nuo 3 iki 20 kartų padidintą ir idealiai apšviestą srities vaizdą ir tiksliau bei sėkmingiau atlikti dantų kanalų gydymo procedūras.

Visada yra tinkamas laikas pasirūpinti savimi.

Registruokitės vizitui jau dabar

Susisiekime!

Skambinkite telefonu
+370 679 55505 +370 646 75043
arba rašykite

Informacija apie Jūsų asmens duomenų tvarkymą yra skelbiama Privatumo politikoje.